Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon eleven...

Mit tegyek? Nagyon eleven kiskutya, nem lehet bírni vele (havanese)?!

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy hete hogy megérkezett Málna,a 8 hetes havanese kislány az otthonunkba. Nagyon édes, nagyon szeretem, de annyira eleven , hogy már kezdem úgy érezni, hogy nekem ez nem fog menni. Az , hogy ossze vissza pisil es kakil mindent, az meg ertheto, de rajta vagyunk a szobatisztasaghoz szoktatason, kisebb nagyobb sikerekkel. Csináltunk neki egy kis "karámot" , ami bekerült a fürdőbe, szeretném ha éjszaka ott aludna, meg ha nem lesz itthon senki akkor is ott lenne a helye. Azonban képtelenség , hogy ott megmaradjon, nyüszít, sírdogál, ugat, és folyamatosan felugrál az oldalára, meg kaparja azt, amíg ki nem tud mászni.Eddig hagytam neki hogy az ágyamban aludjon, de már napok óta nem aludtam ki magam, olyan vagyok mint egy élőhalott...szeretném ha kiszokna.. a másik dolog, hogy amint aludt egy kicsit, felkel, harapdál, ugat, morog össze vissza, megrágja a virágot, papírzsebkendőt, amit ér. Hiába szidom le, mintha a falnak beszélnék.. kérlek segítsetek, nagyon el vagyok keseredve..gondoltam hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire..:(

2013. dec. 30. 18:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%
Én is 8 hetesen kaptam egy mopsz kiskutyust, és én is megengedtem, hogy feljöjjön az ágyamba.. deee én nem zárnám külön kennelbe. A kutya ott szeret mindig lenni, ahol a család. Én az ágy végébe tettem egy kispárnát és mindig oda teszem, hogy ott a helye, ezzel mind a ketten kiegyeztünk. Onnan nézi a tv-t is, meg ott nem zavar. Hetekbe tellett mire összeszoktunk, de mostmár kiismertük egymást.Rengeteg kárt csinált, pl. étkező székek kárpitját szétrágta, cipőt ha lát szétrágja, meg ugy mindent. Este 10-kor kiviszem utána hajnal 5-kor, kezdi megszokni.Annyira hozzá tud szokni a napirendhez, hogy neki óra se kell, pontban 5-kor kelt, hogy mehetünk ki.. Régebben volt yorkim, imádtam, 18 évig élt, ő is velem volt, azért társasági kutyusok, hogy nem kell őket a fürdőszobába bezárni, majd szépen kialakul a napirendjük, egy saját fotelt ki kell neki jelölni, ami tetszik neki is, és helyedre parancsszora onnan nézelődhetne.
2013. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
32%
Különben ha kinővi ezt a kisgyerek kort, teljesen megnyugszik, nekem a yorkim olyan másfél éves korra lett teljesen uriember, én ivartalanittatam is, utána lenyugodott, soha nem volt zavaró 1,5 éves korától.
2013. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
50%
Saját fotel... :D Valószínűleg ha nem lenne neki akkor szólna érte.
2013. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Eleinte neki is az agy toveben volt a pledje, de mivel 2-3 orankent felkel es fel van porogve,ugyanugy nyafogott, hogy fel akar jonni az agyba, kaparta a szobaajtot, rohangalt ossze vissza, bepisilt, bekakilt..ezért döntöttünk a fürdő mellett. Meg ha nem leszünk itthon, nem akarjuk hogy szetszedje a hazat mire hazaerunk.
2013. dec. 30. 19:15
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Ahova beteszed, legyen neki valami játék, rágni való is. Amikor berakod, ajánld fel neki valamelyiket. Ha nem akarna enni, elveszed az ételt és a következő evésnél adod csak ugyanott oda. Ilyen kölyök már egy evés kihagyása után ezerrel repül a táljára.
2013. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Vannak bent neki plüssök, csipogós csont, labda. Sz8vesen hagynám, hogy a szobában aludjon, de ezzel a 2 orankent ide-oda pisil, kakil dologgal már az őrületbe kerget.. tudom hogy kicsi még, és ez természetes, de szerintem azért érthető..
2013. dec. 30. 19:21
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre már el is felejted a mostani gondjaidat vele :))
2013. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem amúgy, kicsit sem olvastál utána a dolgoknak mielőtt magadhoz vetted a kutyát? Mert ezek alapján nagyon úgy tűnik. :( Semmit nem csinálsz következetesen, pedig ebben a korban pont erre lenne a legnagyobb szükség, meg úgy alapjában véve egy kutyánál... Ide-oda pakolgatod a helyét, felveszed magadhoz, aztán 2 nap múlva már ne menjen fel... Nem lesz ez így jó. Még lehet neki másik gazdát keresni, nem lesz neki nagy törés ha úgy érzed nem bírsz el vele.
2013. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tanítod neki a szobatisztaságot? Le szoktad vinni 2 óránként hogy elvégezze a dolgát? Nyugodtan le lehet ha megvan 2 oltása, olyan részre ahol nincs sok kutya, és nagyon figyeld hogy ne egyen fel semmit!
2013. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
94%
Először az ágy tövében volt a helye, aztán a fürdőben, majd mégis felengedted az ágyba... Ha te sem vagy képes eldönteni, akkor egy 1-2 éves gyerek szintjén lévő kutya hogy alkalmazkodjon hozzád? És téged kerget őrületbe? Gondolj bele, te mennyire őrületbe kergeted őt!
2013. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!