Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nagyon eleven...

Mit tegyek? Nagyon eleven kiskutya, nem lehet bírni vele (havanese)?!

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy hete hogy megérkezett Málna,a 8 hetes havanese kislány az otthonunkba. Nagyon édes, nagyon szeretem, de annyira eleven , hogy már kezdem úgy érezni, hogy nekem ez nem fog menni. Az , hogy ossze vissza pisil es kakil mindent, az meg ertheto, de rajta vagyunk a szobatisztasaghoz szoktatason, kisebb nagyobb sikerekkel. Csináltunk neki egy kis "karámot" , ami bekerült a fürdőbe, szeretném ha éjszaka ott aludna, meg ha nem lesz itthon senki akkor is ott lenne a helye. Azonban képtelenség , hogy ott megmaradjon, nyüszít, sírdogál, ugat, és folyamatosan felugrál az oldalára, meg kaparja azt, amíg ki nem tud mászni.Eddig hagytam neki hogy az ágyamban aludjon, de már napok óta nem aludtam ki magam, olyan vagyok mint egy élőhalott...szeretném ha kiszokna.. a másik dolog, hogy amint aludt egy kicsit, felkel, harapdál, ugat, morog össze vissza, megrágja a virágot, papírzsebkendőt, amit ér. Hiába szidom le, mintha a falnak beszélnék.. kérlek segítsetek, nagyon el vagyok keseredve..gondoltam hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire..:(

2013. dec. 30. 18:26
1 2 3 4
 21/34 Akiteki ***** válasza:
87%
Bepisilt, bekakilt, ezért a fürdőbe lett zárva... És mit tennél ha mondjuk egy német dog volna? Egy adag szar másfél kiló! Le kellene vinni sétálni, hogy el tudja végezni a dolgát. Akkor nem is ugrálna meg "hisztizne", mivel nem unná halálra magát.
2013. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy hete van még csak meg,de annyi helyre van pakolva,hogy esélye sincs arra,hogy valahol megszokja.Kellene egy menetrend,amit betartasz ,eleinte nagyon gyakori sétákkal,hogy legyen esélye kint végezni a dolgát és tudjon mozogni is.Legyen fix helye is,mondjuk egy box,ami vagy az ágy mellett,vagy az előtérben van,éjszakára.A fürdőbe biztosan nem raknám,oda tényleg nem való kutya.Ha adsz neki időt és kiszámítható rendszert,gyorsan alkalmazkodni fog,persze nem napok alatt.
2013. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

azért egy ilyen kiskutya , ami a mozgásigényét illeti, nem veszi fel a versenyt pl egy kis vizslával, stb. :D

játszatok vele sokat, és amint túlvagytok a 3. oltáson kezdheted keresni neki a társaságot.


Az én kutyám most 8 hónapos, mondhatni "kisgyerek" még, minden érdekli, mindíg játszana... napi 3-4 órát "partyzunk" a városban, mellette kutyák közé viszem - akkor igazán boldog, ha játszhat más kutyákkal, velük lehet - szóval kb ilyesmivel számolj.


Ő egy vizsla keverék egyébként. Ha látnád neki mennyi energiája van napról napra, a 3-4 (néha több) óra aktív mozgatás ellenére... hát, meglepődnél szerintem :D


Megoldás egyébként, hogy értelmes, szocializált tevékenységgel foglalod el, mert nem mindegy hogy játszol vele, és az sem hogyan sétáltok, mit vártok el tőle. Mindez idő , míg kialakul, de a legelején feladni egy ilyen kiskutyával szerintem nem kéne. :D

2013. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%

Persze, hogy három óránként ébred, hisz nem olyan rég még három óránként evett.

Egy box, vagy szobakennel hasznos lehet a napirend beállításához is, meg a szobatisztaságot is segíti, és ha jól szoktatod, akkor szeretni is fogja mindig.


Az a lényeg, hogy lőj be egy kiszámítható menetrendet. Az én kutyámnak ennyire pici korában ez úgy nézett ki, hogy 7 körül ébredés után rögtön séta (ez a pisi még sokszor becsúszott az előszobába, vagy a folyosóra), utána tanulás, játék, reggeli. Kis nyugi, 10 körül megint egy séta. Ez után a séta után bement a boxba aludni, kb. délig. Akkor megint séta, utána ebéd a boxban, és megint alvás bent. Délután három-négy körül még egy séta, utána játék, aztán 6 körül egy nagy séta bandázással, kutyázással, utána haza, vacsi, és lefekvés előtt még egy séta.

A boxba mindig csak fáradtan csuktam be, sose engedtem ki, ha hisztizett, viszont sokszor csináltam olyat, hogy becsuktam, megvártam míg lefekszik, megnyugszik és akkor rögtön kiengedtem. És egy huzamban max annyi időt volt bent, amennyit amúgy is aludna. Aztán szépen fokozatosan megfigyeltem az igényeit, elnyújtottam a séták közti időt, és így 15 hetes korában már 90%-os volt a szobatisztaság. Most fél éves, és napi 4 sétával 95%-os.


De az enerigiáit neked kell lekötnöd, ha azt szeretnéd, hogy nyugodt legyen, illetve, hogy te legyél neki mindig a legérdekesebb, legjobb partner.

2013. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Én nem tudom, mire, miért jó ez hogy minden nap ugyanakkor csinálni dolgokat. Ilyen kis korban az én kutyám óránként pisilt kb, kivéve ha aludt. Alvás után, kaja után, vagy ha látványosan szimatol, helyet keres, fel kell kapni, levinni.


Szobakenelt nem használtam soha, vannak akik mellette érvelnek. Nem is tudom mi a kérdés igazából. :D


Legfontosabb, hogy ha megvannak az oltások vidd mindenfelé, szokja a kutyákat, a várost, zajokat, embereket stb. Ne várj tőle túl sokat - én pl azt sem várom el a kutyámtól hogy én legyek neki a "legérdekesebb" :D mivel nyilván nem tudok négy lábat növeszteni, és úgy játszani vele mint egy másik kutya, vagy ha elengedem a mezőn nem esik rosszul, ha más érdekli...


Ilyen kis korban nem tudnak még sokáig koncentrálni, figyelni, ezért kell vele aktívan foglalkozni. Ahogy nőnek úgy fejlődnek. Én nem sürgettem a kutyám semmivel hogy csináljon hamarabb valamit, mint ahogy arra megérett...


Fürdőszobában tartani, elég zord ötlet, gondolom félhet egyedül csóri egy ismeretlen szobában. Vegyétek magatok mellé, az barátságosabb.

2013. dec. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Az meg, hogy látszólag "eszetlenül" viselkedik, teljesen normális, idővel igazodni fog hozzátok, alkalmazkodik.

Ne szidd le semmiért, kivéve ha pl papucsodat rágja vagy ilyesmit, akkor szólj rá, hogy nem szabad, vedd el tőle a cuccot, és adj neki cserébe mást amit rágcsálhat, játszhat vele. Hamar meg fogja tanulni, hogy mit szabad és mit nem.

2013. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hosszú távon nem jó, felnőtt kutya már nálam is alkalmazkodik. De van egy menetrend az alomban, azt felül kell írni, mert már nincs az, hogy három óránként ébredünk éjszaka és játszunk, meg eszünk. A szobakennelt meg én azért tartom hasznosnak, mert nyilván én is dolgozom, nem tudok folyamatosan a kutyára figyelni, és van egy csomó olyan rossz szokás, ami önmegerősítő. Mit tudom én, a macska kaja ellopása, az irodában a konyhai kuka kipakolása, meg ilyesmik. Szerintem egyszerűbb, ha el sem kezd ilyen szokásokat felvenni, mert nincs rá lehetősége, minthogy büntessem ezért hol több, hol kevesebb sikerrel. Mert ha nem veszem észre, nem tudom büntetni se. Egyszerűbb, kiszámíthatóbb az élete, ha megszokik egy menetrendet, és ahhoz tartja magát. Most már nem is kell rácsuknom a boxot, amikor idő van, szépen befekszik magától.
2013. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy rosszul csináltam ezt az alvás dolgot, rájöttem már, ezért akarom egy helyre szoktatni. Mivel nincs előszobánk, sem más erre alkalmas hely, ezért került a fürdőbe.


A harapdálás pedig ... vad..nem játszik, hanem vadul harapdál, morog,ugat,ha arrebb tesszuk valahonnan, pl. virágok közeléből..egyszeruen mintha meg lenne őrülve.

2013. dec. 31. 15:19
 29/34 anonim ***** válasza:

De, játszik. Kiskutya módjára, ahogy az alomban a többiekkel tette. A te dolgod megtanítani, az emberekkel másként kell viselkednie.

Még pici az a kutya. nem olyan sok időt tölt ébren játszással. Olyankor foglalkozzatok vele. Gurítsatok neki valamit, adjatok rágni való, akár sípoló játékokat.

2013. dec. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Elrontottad az egészet, ennyi. Ha nagyon értenél a kutyázáshoz még helyre lehetne hozni, de mivel nem értesz...
2013. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!