Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem tudom meddig...

Mit tegyek? Nem tudom meddig tűrik még. (szobatisztaság)

Figyelt kérdés

Lett egy kiskutyám,aki bent van a házban. 1-2 hónapja van nálam,most 8 hónapos,de nem szobatiszta. Vagyis arra a nyűnves pelenkára lett picinek szoktatva,és nem végzi lent a dolgát. Szerintem mondanom sem kell milyen büdös már a szobám is. A pelenka ki lett dobva,hogy ne is lássa, csak az udvaron van kint. Leviszem óránként-kétóránkét,mikor tudom,hogy 'na lassan dolog van',de képes addig tartani és menne haza.

Megpróbáltam már azt is,hogy addig kint hagyom míg nem végzi a dolgát,de 3 óra után kénytelen voltam bevinni,mert már szétfagyott.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék,mert se neki se nekem nem jó ez így,hogy úgymond a saját helyére piszkít. Minden nap többször felmosom a helyet ahova wc-zni jár,hogy ne érezze a szagot. Meg ha látom,hogy végzi a dolgát kapom fel és viszem ki,kint pedig megdicsérem,de semmi nem segít.


Attól félek,hogy a szüleim ezt nem sokáig fogják tolerálni. Lassan nem tudom,hogy a szüleim,én vagy a kutya fog hamarabb megbolondulni ettől.


2014. jan. 2. 16:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy segítetek nekünk!


Lehet,hogy ez mellett a boxos módszer mellett kell döntenem,sajnos nem hiszem,hogy marad bármi más.


Igen,járunk kutyák közé. Teszem hozzá az előző gazdija ezt (sem) tette meg,szóval ezzel is volt dolog,de szerencsére mostmár bármilyen,bármennyi idős kutya közé vihetem.


Ha előtte pisil/jelöl a kutya akkor egyből megy oda szimatol én meg a háttérben drukkolok,hogy na gyerünk,de semmi. Megszimatolja és fut tovább amerre lát. Most megyünk ki, most evett,ivott,pihent hátha. Szurkoljatok! :)

2014. jan. 2. 18:38
 12/20 anonim ***** válasza:
Theia nagyon jót írt, én is ezzel próbálkoznék. Sok sikert!
2014. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezt a boxos módszert jelenleg csak úgy tudom megvalósítani,hogy a szobába elkerítek egy kis helyet ilyen "kerítésel" ahonnan nem tud kijönni,és akkor oda leteríretem a paplanját,be a fekhely,tálka meg pár rágcsás játék. Boxot leghamarabb jövőhéten tudok venni.


A helyzetünk amúgy nem,hogy javulna csak romlik :( Kezdek nagyon csalódott lenni

2014. jan. 2. 20:38
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

off, de : elképzeltem kinn a birtokon lévő "terelő és őrző kutyáimat" (két németjuhász egy egy kuvasz) ahogy kutyapelenkára guggolnak... x"D jézusisten!


Komolyan, mielőtt bárki kutyát szerez magának, legalább egy igazi kutyát látnia kellene, és tudnia hogy:

A kutya vad, de alapból barátságos terészetű, komolyabb feladatok ellátására kitalált jószág. Mindegyik, a kicsik is! (Van egy tacskóm is, ő a "pockász")

A kutya nem használ kutyapelenkát.

A kutya együttműködő jószág. Mindíg alkalmazkodik az adott társasághoz, akivel él. A lusta, nemtörődöm gazdik kutyái vlsz problémásak lesznek.


A kutya szükségletei: mozgás - szabad tér, feladatok - fegyelem, szeretet, kaja.

2014. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Még valami, amin jót szoktam nevetni, ha látom:

A kutya nem öltözködik, van neki téli bundája, ami kellően melegen tartja a hidegben ha pl sétálni visszük le, nem kell aggódni, nem lesz baja attól ha megfújja a szél. :D

2014. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

"A helyzetünk amúgy nem,hogy javulna csak romlik :( Kezdek nagyon csalódott lenni"


Ez így nagyon helytállóan hangzik, amennyiben magadban és a szüleidben csalódtál. Magatoknak csináltátok ezt az egészet, és szerintem messze a kutyának a legkellemetlenebb.

2014. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
32%

Bocsi, utolsó kommentet visszaszívom. Elkerülte a figyelmem, hogy egy két hónapja van nálad. Akkor, viszont jogosan lehetsz dühös az előző "gazdira".


Ebből a szempontból sok okosságot nem tudnék hozzáfűzni, csak amiket előttem írtak. Ha a kutya valamiért ideges, feszült odakinn, akkor nem fogja elvégezni a dolgát. Próbáld meg nagyon természetes közegbe vinni, ahol nem zavarja semmi, kezdésnek. Ahogy feloldódik odakinn, úgy jön majd a pisi. A cél pedig az, hogy szép lassan nyugodt tudjon lenni zavartalan helyen, majd a lakókörnyezetetekben is. Ez sok idő, és sok türelem, de ha a jó oldalát nézed, az motiváló.

2014. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Ismerősömnek van egy nagyon nyugodt,idősebb kutyája ma őt is elviszem sétálni az enyémmel, egy elhagyatott,csendes helyre. Bízok benne,hogy hátha eltanulná tőle,hogy lehet kint is végezni a dolgát.

2014. jan. 3. 13:26
 19/20 Hajagos Tóth Gábor válasza:
Ha van a háznál másik kutya figyeld meg hová intézte a dolgát utoljára az udvaron és vezesd oda őt hogy érezze a másik kutya hol tette.Ha nincs másik kutya vidd el sétálni ahol valamelyik fánál bokornál szimatol majd,utána lehet megpróbálja,de ha nem elsőre akkor se csüggedj!!!
2014. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy ezek nem jöttek be :(

De képzeljétek! Tegnap voltunk sétálni, és több órás sikertelen próbálkozás után vittem volna be és mit csinált? Pisilt. Hát olyan örömódát lecsaptam ott a kutyának,hogy mindenki csak nézett,hogy mi bajom van. Sajnos azóta se semmi,de legalább ez adott egy kis reményt,hogy na,jó úton vagyunk :) Persze jutalomfalat,simi,boldogság meg volt,hogy lássa,hogy nem baj,sőt nagyon jó ha odakint végzi amit odakint kell!

2014. jan. 7. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!