Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya támadja a gyereket mi...

A kutya támadja a gyereket mi baja lett?

Figyelt kérdés
A kutya 3,5 éves korcs, eddig szépen játszott a gyerekekkel. A kisebbik gyerekem 2,5 éves, és nyár végén kezdődött, hogy ha megsimogatta a kutyát akkor a kutya utána neki rontott vicsorogva. Tegnap velem megsímogatta a kutyát majd félre álltunk és akkor neki rontott a kezének, kicsit meg is sértette a bőrt a foga. Nem bántotta , nem ütögette, mi baja lett a kutyának? Előtte midig ugrált rá, nyalogatni akarta , most meg kész életveszély amit művel, a kicsit nagyon megrémítette. Nincs szűk helyre bezárva, az egész hátsó kert az övé, ott rohangál.

2014. jan. 13. 10:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
91%
Helyes!
2014. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
86%

OFF: Kérdező, undorító a hozzáállásod. Meg sem próbálod megnevelni, hanem egyből elvitetnéd? NEM IS SZERETED AZT AZ ÁLLATOT!!! Nem a gyerekkel kell kísérletezgetni (gart, hogy azt a szerencsétlent is kiteszed ilyesminek) hanem elvinni kutyaiskolába, ÉS FOGLALKOZNI VELE!!! Már ahogy kezdted "korcs"... Mégis magadhoz vetted valamiért ezt a "korcsot", most meg tovább adsz rajta MERT A SAJÁT HIBÁDBÓL ilyen lett, képtelen voltál megnevelni, és biztosítani neki azt amire szüksége van... Téged kéne elvinni valami telepre ahol az ilyen idiótákat gyűjtik.


ON: Megfelelően le van mozgatva? Napi séta, játék, agyi foglalkozás (2-3 óra) biztosítva van neki? Tud kettesben lenni a gazdival amikor "csak az övé vagy", vagy mindig ott ugrál a háttérben 2-3-4 gyerek és csak 50%-ban vagy a kutyával?

2014. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
22%

Oké, hogy az oldal tele van fanatistákkal, de talán a gyerek mégiscsak előrébb való egy állatnál, nem gondoljátok?


Én is elvitetném, a gyerekem mindennél fontosabb lenne. De a meghirdetés tűnik a legjobb ötletnek, ha már kutyaiskola nem jöhet szóba.

2014. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
74%
Felelősséget vállaltál valamiért, csak gerincet nem növesztettél. Szép példa a gyereknek.
2014. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
88%

13-as: Természetesen, a gyerek testi épsége a legfontosabb. De ki tehet arról, hogy ilyen lett a kutya? Mert nem az állattal van a baj, hanem azzal a "gazdával" aki úgy vállalta be, hogy nem törődött vele eleget, megnevelni nem tudja, nem is akarja, különböző kifogásokat keres (nincs pénz, nincs idő) AKKOR MINEK KELLETT NEKI EGY ÁLLAT? Nekem 3 kutya mellett van gyerekem, és érdekes mikor megszületett a pici akkor is megoldottam hogy a kutyák sétáltatva legyenek, le legyenek mozgatva fizikailag és agyilag, és soha eszükbe sem jutna támadni MERT MEG LETTEK NEVELVE. Ha meg mégis ilyen történne minden erőmmel azon lennék hogy megoldjam a helyzetet, nem rögtön lepasszolnám a kutyát, főleg nem a kicsi gyerekemmel "kísérleteznék"... Pfuj, milyen emberek vannak.

TERMÉSZETESEN A GYEREK ÉPSÉGE A LEGFONTOSABB, csak ne tegyünk már úgy mintha a kutya lenne a rossz...

2014. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók, segítséget kértem, hogy mi lehet a baja a kutyának. De jó magyar szokáshoz híven inkább csak lebecsmérlő hozzászólásokat kapok(tisztelet a kivételnek)!

Aki csak becsmérelni tudd az ne használja el az energiáját a hozzászóláshoz, rágódok eleget azon, hogy mi lenne a jó, nem kell még a bunkózás.A gyerekem az első és nem a kutya , akinek nem tetszik magasról...

2014. jan. 13. 11:36
 17/40 anonim ***** válasza:
83%
Véletlen se szeretnéd MEGNEVELNI, FOGLALKOZNI VELE, hogy maradhasson kutya is, gyerek is?
2014. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
80%

A büntetést közvetlen a helytelen viselkedés után kell adni. Tehát 15 perccel azután hogy odakapott a gyereknek már semmit sem ér, hiszen a kutyának fogalma sem lesz arról, hogy miért kapta.


Ez nem olyan, hogy nem jó helyre ásta a csontját, vagy nem fogad szót, hanem ez súlyos hiba a kutya részéről, és a büntetésnek is arányban kell lennie ezzel. Az ő érdekében is, hiszen ezek szerint ezen múlik, hogy életben marad-e.


Más kérdés, hogy egyetértek pár előttem szólóval: ha nem bírod nevelni a kutyát és egyből gyepmesterhez adnád, szóval neked tényleg nem való a kutya.

2014. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Szeretném megnevelni, eddig is neveltem, nem sok tapasztalatom van az ilyenben, de rám hallgat. Csak ez a támadás új amitől kissé meglepődtem, és nem a gyerekkel kisérleteztem. 5 hónapja ugrott így neki, akkor rögtön kikapott utána viselkedett. Most meg megint és most durvábban ugrott oda. Azt reméltem van valakinek tapasztalata az ilyenben és tud tanácsot adni.Nincs megkötve és majd 50négyzetméteren fárasztja magát.
2014. jan. 13. 11:46
 20/40 anonim ***** válasza:
94%
50 négyzetméter iszonyat kevés egy kutyának... Mármint aludni meg enni meg esetleg játszani egy kicsit teljesen oké, de a teljes lefáradáshoz semmi. Nem tudnád megoldani, hogy sétálni vidd naponta 2X mondjuk? Egyszer fél órára, egyszer meg 1-2 órára több kutya közé? Biztosan jól érezné magát, és nagyon fontos lenne neki. Vagy eddig is mentetek sétálni? Szerintem unatkozik és tele van felgyülemlett energiákkal, ami stresszé alakul át benne.
2014. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!