Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok a a rotihoz,...

Firestorm kérdése:

Mit szóltok a a rotihoz, amelyik megtámadta saját gazdáját és aztán lelőtték a kutyát?

Figyelt kérdés

Én mélységesen fel vagyok háborodva,hiszen ha jól szűrtem le akkor a roti egy láncon élete az életét...Akkor miért kell csodálkozni azon,hogy bekattant?Etetve-itatva volt,de foglalkozva vele szerintem már nem.Természetesen a kutya a hibás a támadás miatt szegény vétlen gazdival az oldalán.

Kérdem én miért nem próbálják az ilyen kutyákat rehabilitálni?Ők nem érdemelnek még egy esélyt?


2014. jan. 16. 13:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

és ehhez?

[link]


[link]

(ezek, nem láncon voltak tartva!)

[link]

2014. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Ehhez ennyit szólok:


"A rottweiler normális tartási körülmények között barátságos, gyermekszerető, kitartó és megbízható társ, ám határozott irányítás hiányában megmutatja, hogy ki az „úr" a háznál. Főleg a kanok hajlamosak domináns viselkedésre, de következetes neveléssel, szocializációval ez a „falkavezéri ambíció" csökkenthető. Rossz kezekben öldöklő rémmé változhat. Az ókorban már a rómaiak is előszeretettel alkalmazták vérebként a barbárok elleni csatáikban."


Nem való minden jöttment idióta kezébe!Szokásosan elhanyagolt,neveletlen és szocializálatlan kutyákról beszélünk,ami az állattartó hibája!


A mi rotink domináns volt olyan emberekkel szemben,akik fenyegetően léptek fel illetve részegek,drogosok vagy romék voltak (ám ezeket a legtöbb kutya utálja!).Viszont 1 alkalommal sem rontott embernek neki én akkor voltam 3 év körül egyszer nem tett rossz mozdulatot felém.

2014. jan. 16. 14:17
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj, hogy egy olyan társadalomról beszélünk, ahol sok embernek gyereket sem lenne szabad vállalnia. Mert ahogy sokan bánnak a saját gyerekeikkel... hogy várhatnánk, hogy az állatokkal normálisabban viselkedjenek? Ahol nem védekeznek, csak "vigyáznak", ahol senkit nem érdekel, ha fél órát állva utazik egy idős ember ott szerintem hiába beszélünk az állatok felelősségteljes tartásáról. Ennek ellenére természetesen igyekezni kell, hogy ha látunk valami igazságtalanságot, akkor akadályozzuk meg, ahogy tőlünk telik.


Szörnyű ez az eset, de rengeteg ilyen van, és a rettenetes körülmények között tarott állatokról még nem beszéltünk...

2014. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 sippara ***** válasza:
100%
A malacszéttépést mint komoly bűncselekményt szerintem még a tévékettő se gondolta komolyan, mutatták a riportban a kutyák "helyét" (mind a kb. 5 négyzetmétert, ahol a két kutya életvitelszerűen "tárolódik"), hát basszus, onnan én is megléptem volna disznótvadászni, pedig nem vagyok roti.
2014. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

akkor irjunk a tacskorol, aki elkapja a patkanyokat, vagy a macskarol aki kinozta az egeret, elvezte ahogy megoli....

rotinak ez a kategoria egy tik v egy kismalac, hatha meg pit lett volna...micsoda hiiiirrrr....

2014. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Az állatok ösztönből cselekednek és nem az ölési vágy hajtja őket.

Míg az emberek élvezetből ölnek,kínoznak,fosztogatnak.

2014. jan. 16. 15:03
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
És mégis ,ki fizeti a rehabot?Egyáltalán miért kellene rehabra vinni minden egyes kutyát,amikor az esélyes,normális kutyákat tömegėvel altatják?Aztán ki keres neki gazdát és ki fizeti azt az összeget,amíg állandó gazdit talál?Hol vannak erre százezrek?
2014. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel egy idegileg labilis vagy down kóros vagy egyéb betegségektől szenvedett illetve egyéb idegi rendellenességtől szenvedett gyerekeket is el kellene altatni,nem?
2014. jan. 16. 15:25
 19/25 sippara ***** válasza:
100%
Kérdezőnél a pont, ezzel az erővel "normális" gyerekek ezrei halnak meg naponta, miért próbáljuk rehabilitálni, társadalomba beilleszteni a problémás "egyedeket"?
2014. jan. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
36%

Egyet értek a 17-es válaszolóval.

Ameddig ekkora túlkínálat van, és a jó természetű, egészséges állatok se kellenek senkinek, telve vannak a menhelyek, gyepik, az utcára születnek a kölykök, addig szerintem egy ilyen állat rehabilitációjának az árát inkább más kutya mentésébe, ivartalanításába kell ölni. Egy ilyen kutya hónapokig vagy akár évekig foglalná a helyet egy menhelyen/ideiglenes befogadónál, ezalatt az idő alatt tucatjával fordulhatnának meg az Ő helyén a "normális" állatok. És akkor se biztos, hogy teljesen megbízható kutya válik belőle. Azokat az állatokat miért nem sajnálja és akarja megmenteni senki, aki kedves, de az utcán él, vagy 14 nap után elaltaják a gyepin pedig csak annyi volt a bűne, hogy megszületett.

Sajnálja az ember az állatot, de szerintem Magyarországon még egy jó pár évig "szükség" lesz az eutanáziára, és ezt első sorban inkább a gyógyíthatalanul beteg és agresszív állatokon hajtsák végre.

2014. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!