Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok a a rotihoz,...

Firestorm kérdése:

Mit szóltok a a rotihoz, amelyik megtámadta saját gazdáját és aztán lelőtték a kutyát?

Figyelt kérdés

Én mélységesen fel vagyok háborodva,hiszen ha jól szűrtem le akkor a roti egy láncon élete az életét...Akkor miért kell csodálkozni azon,hogy bekattant?Etetve-itatva volt,de foglalkozva vele szerintem már nem.Természetesen a kutya a hibás a támadás miatt szegény vétlen gazdival az oldalán.

Kérdem én miért nem próbálják az ilyen kutyákat rehabilitálni?Ők nem érdemelnek még egy esélyt?


2014. jan. 16. 13:37
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ennyi erővel ne tartsuk el a dolgozni nem akaró egyedeket sem a dolgozó emberek pénzéből és akkor épülhetnek új menhelyek ahova még több kutya férne,sőt ezekből az összegekből már ivartalanítani is lehetne őket illetve jó minőségű táppal etetni őket.

Vegyük csak a börtönöket!Mennyi pénzünk megy el a gyilkosokra?Nemi erőszaktevőkre?Gyermeket bántalmazó egyedekre?Nekik kéne eutanázia,hiszen ők önszántukból cselekednek így,míg egy állat az embernek köszönhetően válik vaddá,kezelhetetlenné.

2014. jan. 16. 17:43
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt nem az a kérdés, hogy mi mit szeretnénk vagy mit tartunk helyesnek. Tény, hogy ennyi állatnak képtelenség gazdát találni és szomorú, de jelen pillanatban az eutanázia rossz, de szükséges megoldás. És ha erre szükség van, akkor inkább a beteg és agresszív állatok legyenek elaltatva. Majd ha változik itt a helyzet és nem lesz ennyivel nagyobb a kínálat mint a kereslet akkor lehet az ilyen állatokat is menteni.

Azt viszont nem gondolom, hogy még sokkal több menhely/gyepmesteri telep lenne a megoldás, egy állatnak sem élet hosszú távon a rácsok mögött.

Amíg az állattartási kultúra nem változik itt, addig elkerülhetetlen az eutanázia.

2014. jan. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%
Akkor én kérem, h zárjuk be az összes koraszülött osztályt, mert tele vannak a gyermekotthonok. Sőt, zárjunk be minden kórházat, orvosi rendelőt és gyógyszertárat, hisz úgyis túlnépesedés van.
2014. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Egyetértek!
2014. jan. 17. 08:37
 25/25 anonim ***** válasza:
Èn àllatvédő vagyok de ha bàrmilyen àllat emberre tàmad akkor csak lelövéssel lehet megàllìtani
2022. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!