Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok megbízható Német...

Ajánlanátok megbízható Német juhászkutya kennelt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van még olyan kennel, tényésztő amelyik olyan német juhászokat tenyészt melyek az alábbi feltételeimnek megfelelnek: törzskönyves, rajzos, kevésbé csapott hátú, egészséges szülők (dp mentes), jó őrző-védő munka, és a tenyésztő megbízható, vagyis érdekli őt a kutya további sorsa, nem pedig csak az hogy túladjon a kölykökön. Ezenkívül nem hamisítja a törzskönyvet, illetve a törzskönyvön szereplő szülők tényleg a kutya szülei. (utóbbival sokszor találkoztam német juhászos körökben)

Kiállítási eredmények nem fontosak számomra, inkább az hogy jól fogjon a kutya és egészséges legyen. Nem akarok vele versenyezni, de azért kutyaiskolába eljárnék vele. Tenyészteni sem szeretném. Egyszerű családi kutyát szeretnék, akivel el tudok menni kutyás rendezvényekre, futni, sportolni és nem mellesleg őrzi az udvart. Anyagiak nem érdekelnek. Tisztában vagyok vele, mennyibe kerül egy ilyen kutya.

És hajlandó vagyok várni a kutyára, több hónapot akár 1 évet is, csak tényleg jó helyről legyen és a feltételeimnek megfeleljen.

Kennelek nevét, honlapját várom. (nem lap.hu-s oldalakat,ahol ömlesztve vannak a kennelek, azokat már végig néztem)


Előre is nagyon köszönöm!



2014. jan. 16. 18:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én még nem találkoztam olyan normális tenyésztővel, aki szép, rajzos német juhászokat tenyésztene, nem csapott farral. Általában már mindegyiknek csapott. Ezért nincs többek között ilyen kutyám.
2014. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én se egyenes hátúra gondoltam, csupán olyanra amelyiknek a segge úgymond "nem súrolja a talajt". Ilyen sincsen? :(
2014. jan. 16. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Van szlovákiában egy, aki direkt erre a célre tenyészt. Jelenleg nincs nála alom, nem tudom mikor lesz a következő. De mivel tenyésztői tapasztalat , hogy úgyis veszel mert nem fogsz várni a megfelelő alomra szóval nem beszélem meg vele, mikor lesz neki következőleg alom.
2014. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

pl. Ilyen kiállású kutyára gondoltam:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ellenpélda:

[link]

[link]

2014. jan. 16. 20:13
 5/14 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Írtam a felhívásban is, hogy hajlandó lennék várni 1 évet is. Azért a kennel nevét megtudhatom?

2014. jan. 16. 20:14
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Októberig a német juhászok törzskönyvein szerepel a DNS vizsgálat is. Tehát, hamis szülők kizárva.ha újra beindul a törzskönyvezés, de az MNJK-nál idáig is csak DNS vizsgálattal lehetett törzskönyvezni.

Ajánlom figyelmedbe a németjuhászkutya.lap.hu oldalt. Válogathatsz a tenyésztők honlapjai között.

2014. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! De kérem aki válaszol olvassa végig a kiírásomat. Mert írtam, hogy a lap.hu-s oldalt végignéztem.


Azért írtam, hogy a törzskönyv valós tartalmú legyen, mert ismerek olyan tenyésztőt, aki úgy adott ki MEOE-s törzskönyvet a kezéből, hogy az apa más volt a törzskönyvön mint aki valójában. Azzal indokolta, hogy annak az apának (aki befedezte a szukát) nem voltak meg a vizsgái így csak B kategóriás tk-t kaptak volna a kölykök, de mivel volt kéznél egy másik kan akinek meg voltak az összes vizsgái azt tüntette fel apának. (egyik ismerősömmel történt)


Amúgy nekem az Einsamer Wolf Kennel eléggé szimpatikus. Van valakinek véleménye, tapasztalata?

2014. jan. 16. 21:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Jó tenyészet.
2014. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az említett eset nem tudom, mikor történt. ÍViszont a kötelező DNS óta igen nagy rizikót vállal, aki nem a valós szülőkkel törzskönyveztet. Az első kölyök DNS-nél lebukik. Az pedig még az anyaországban is kizárással jár.
2014. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján munkavonalú kennelből szeretnél, viszont a két kép küllemvonalú kutya képe. Munkavonalúból tudok neked ajánlani, innen van kutyám és a honlapon kivételesen, sok más honlaptól eltérően, KI VANNAK ÍRVA A SZŰRÉSEI A KUTYÁKNAK!!! Szóval, a munkavonalúból választott kutya, nagyon jól dolgozik!
2014. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!