Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok megbízható Német...

Ajánlanátok megbízható Német juhászkutya kennelt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van még olyan kennel, tényésztő amelyik olyan német juhászokat tenyészt melyek az alábbi feltételeimnek megfelelnek: törzskönyves, rajzos, kevésbé csapott hátú, egészséges szülők (dp mentes), jó őrző-védő munka, és a tenyésztő megbízható, vagyis érdekli őt a kutya további sorsa, nem pedig csak az hogy túladjon a kölykökön. Ezenkívül nem hamisítja a törzskönyvet, illetve a törzskönyvön szereplő szülők tényleg a kutya szülei. (utóbbival sokszor találkoztam német juhászos körökben)

Kiállítási eredmények nem fontosak számomra, inkább az hogy jól fogjon a kutya és egészséges legyen. Nem akarok vele versenyezni, de azért kutyaiskolába eljárnék vele. Tenyészteni sem szeretném. Egyszerű családi kutyát szeretnék, akivel el tudok menni kutyás rendezvényekre, futni, sportolni és nem mellesleg őrzi az udvart. Anyagiak nem érdekelnek. Tisztában vagyok vele, mennyibe kerül egy ilyen kutya.

És hajlandó vagyok várni a kutyára, több hónapot akár 1 évet is, csak tényleg jó helyről legyen és a feltételeimnek megfeleljen.

Kennelek nevét, honlapját várom. (nem lap.hu-s oldalakat,ahol ömlesztve vannak a kennelek, azokat már végig néztem)


Előre is nagyon köszönöm!



2014. jan. 16. 18:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: Melyik kennel az?

Nem ragaszkodom a munkavonalhoz, mert ahogy néztem ott inkább az ordasok és feketék vannak. Nekem inkább a rajzos tetszik (szép vörös-feketék), de azért elvárásom lenne, hogy jó legyen az őrző védője és őrizzen. Vagy ez olyan nagy elvárás egy rajzos kutyától? :(

2014. jan. 16. 22:56
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: az eset olyan 5-6 éve történt. Viszont tudok még egy esetet, ez konkrétan 2012-es születésű alomnál történt: Egy szuka kutyát 2 kan is befedezett (talán véletlenül talán nem? ki tudja) és nem tudták egyértelműen melyiktől lesznek kölykök. Nyilván azt jelölték apának, amelyik több eredménnyel rendelkezett. Viszont szerintem a kölykök inkább a másik kanra ütöttek. (Láttam 2-3at élőben) MEOE-s (német) törzskönyvük van, semmilyen DNS vizsgálatot nem kértek a kölyköktől. Ez két különböző tenyészet a környékünkön... ezért ingott meg a német juhászosokban a bizalmam.

Ez a DNS vizsgálat hogy működik? Mióta kötelező és hogy ellenőrzik?

2014. jan. 16. 23:02
 13/14 anonim ***** válasza:

Kölyköktől nem kérnek DNS vizsgálatot. Sajnos, az általad említett esetben, ha az eladott kölykök nem kerülnek hivatalos tenyésztésbe, nem is derül ki, hogy nem azok a szülők, ami a papíron van. A DNS-nek a tenyésztésbe vont kutyáknál van jelentősége. A kölyök felnő és tenyészteni akarnak vele hivatalosan, akkor meg kell csináltatni a DNS-ét. Azonnal kibukik, ha nem egyeznek a szülők.

Nem csodaszer ez a vizsgálat, és bizony, csak a tenyésztésbe vett kutyáknál számít a megléte.

2014. jan. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 búzaszem ***** válasza:
Lehet a kérdezőnek már nem aktuális én mégis örömmel számolok be, hogy a Kereksperle kennelt nagyon jó szívvel ajánlom. Kerekegyházán, Kecskemét mellett vannak, tőlem nagyon messze, de megérte utazni! Végül még a barátom is onnan vett németjuhász kiskutyát. Annyira lelkiismeretesek, minden oltás, papír rendben volt, adtak szakmai tanácsot is és egyedül itt éreztem igazán, hogy igazán szívből-lélekből gondozzák a kutyusokat.
2021. febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!