Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók,...

Tapasztalt kutyatartók, tippek, trükkök?

Figyelt kérdés

Először lesz kutyám (2 hónap múlva). Tudom, hogy korainak tűnhet már most tervezgetni, mi lesz akkor, de már évek óta szeretnék egyet, é most lesz, így remélem megértitek az izgalmamat.

Mindent tökéletesen szeretnék csinálni, bár hogy hogy kell bánni egy kutyával az nem újdonság (legjobb barátnőmnél sok időt töltöttem a kutyusával), de még az alapdolgokkal is szeretnék tökéletesen tisztában lenni.


Fajta: Valószínűleg Szibériai Husky/Alaszkai malamut (szeretnék jól dönteni, mert egy kutya nem 2 évre szól, úgyhogy ha van tanácsotok, ötletetek, tippetek, osszátok meg velem kérlek:) u.i.: a fajtánál eléggé válogatós vagyok)

Nem: kan (fiú)

Név: ? (a Tyson-ra, esetleg a Tyler-re gondoltam, más nemigazán jutott eszembe)


Azt szeretném kérni tőletek, hogy mit javasoltok?

Nagy a kertünk, füves rész főként, de van betonozott, egy kicsi homok, illetve egy kisebb tó is.

Hogyan tanítsam, mennyi idős kortól? Milyen helyen legyen a "helye"? (beton/fű...)

Ami csak eszetekbe jut (akár játékszer, póráz, nyakörv fajták stb., mi használ, mi nem, táp stb.) kérlek írjátok le nekem, mert a legjobbra törekszem :) (és igen, tudom, hogy Google a barátom, de hátha ti többet tudtok)

Ha van könyv ami jól leírja az alap dolgokat, azt is írhatjátok.

Köszönöm, hogy végig olvastad a hosszúra nyúlt beszámolóm :)

A válaszokat előre is köszönöm :))



2014. jan. 20. 21:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem akartam írni de eddig szinte senki se válaszolt azokra a kérdésekre amiket feltettél.

Nekem is huskym van szúval tapasztalatból beszélek,nem hallomásokból.

Amiket a kiskutya érkezése előtt ajánlok,hogy olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia című könyvét.

Beírod googleba a címet,és PDF. formátumban le is tudod tölteni.

A nagy kert igazából semmit se jelent, mert ezek a fajták folyamatosan mennének,pörögnek, ezért már az elején állíts fel szabályokat, tanítsd meg a behívást, mert egy egyszerű sétával sose fárasztod le őket.

Nagyon okos fajták, hiába mondja sok "hozzáértő" hogy taníthatatlanok,meg hülyék.

Én az enyémet 8 hetes kora óta tanítom,azóta is töretlenül tanul meg mindent,amit kitalálok neki.

Járunk bemutatókra,és emellett engedelmes a kutya bárhol el merem engedni mert egy szóra visszajön, és a szökős tévhitet is cáfolom, én az enyémnek a kaput nyitva hagyhatom, akkor se megy ki rajta, nemhogy megpróbáljon elszökni. Ez csak nevelés, és fárasztás kérdése, de pl én se vagyok robot, van,hogy napokig nincs egy perc szabadidőm sem,nem tudok kutyázni, és érdekes ilyenkor se akar szökni a kutya.

Én is ajánlom, hogy menjetek kutyaoviba,majd kutyasuliba, mert ez a gazdinak is élmény,meg a kutyának is.


A helyével kapcsolatban, legyen egy jól fedett, szigetelt kutyaól, amit lehetőségek szerint a bejárati ajtóval szembe helyezzetek el, hogy rálásson az ajtóra.


Játékok:

Az enyémnek van mindenféle játéka,csipogóstól nem csipogósig, plüsstől műanyagig, kicsitől nagyig,mindegy hogy mit veszel neki.

Legyen olyan játéka ami mindig előtte van, és legyen olyan amit indig elveszel, és csak akkor kapja meg, ha együtt játszotok, így nemfog ráunni, és kapható lesz játékra.

Tanítás:

Én jutalomfalattal tanítom, de van hogy játékkal is.

Ezt majd kitapasztalod, hogy őt mi érdekli, és ahhoz viszonyulj.

Először az alap dolgokat tanítsd meg neki(ül,fekszik,marad,lábhoz, behívás)

És ha úgy érzed, hogy szereted tanítani, akkor jöhetnek a trükkök is. Ebben is tudok segíteni, de nem itt, ha érdekel, akkor írj privátot, és ott dumálgathatunk.


Amúgy, ha huskyd lesz akkor készülj fel pár felejthetetlen órára, mindennapi nevetésre, és egy olyan barátságra, amilyenben keveseknek van része.

Az én kutyám egy bolond minden nap tud meglepetést okozni

és minden nap képes jó kedvre deríteni.

Olvastam valahol hogy a husky a kutyák macskája, és ezzel egyet is értek. Képes úgy bújni mint egy cica, le se tudom rázni magamról, belefekszik az ölembe és dörgölőzik hogy simogassam már.

Az enyém múltkor futás közben elesett a sáron,mert kicsúszott a lába, jól megütötte magát, és "sírdogálva" bedugta a fejét a hónom alá,és ott nyüszögött, amíg meg nem simogattam meg megnéztem hogy mi a baja, és miután megvigasztaltam ment tovább mintha mi se történt volna.

Szóval, szerintem a világ legjobb kutyája, de ez persze relatív, minden gazdi ezt gondolja a saját kutyájáról, és ez gy van jól :)

2014. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 eloljaro ***** válasza:

Szia



Elösször is nagyon örülök hogy igy készülsz de ahogy látom kicsit túlspirázod ! Nyugodj meg! A kérdésedre hogy husky vagy Malamut ezt te válaszd ki mert elsösorba neked kell vele eggyütt élned . A husky találékony akaratos ngyon játékos és nagyon ragaszkodó már ha elfogadta a gazdát nagyon sokat kell vele foglalkozni hogy bármit is megtanits neki mert önfejü de tanitható inkább a meggyözés mint a kényszer az út nála.házőrzésre nem nagyon alkalmas viszont a gazdáját örzi. Az a lényeg hogy hagyd hogy a kutya válasszon ki ne te őt akkor sokkal jobb lessz a kapcsolat köztetek .Tudod lehet gyönyörű kutyád ha nem vagytok öszhangban pokol lesz az élet az tuti.A malamut nos igen egy aranyos maci aki közel 50 70 kilót is nyomhat hasonló a huskyhoz csak kicsit eggyügyübb de nagyon szerethető . Ő az aki mindent erőböl szeret megoldani :) ez néha mulatságos de néha nem szóval sok sikert remélem tudtam némi segitséget nyujtani .

2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

11 vagyok.

Utolsó, jó nagy hülyeséget írtál azzal, hogy a husky védi a gazdáját.

Se terület őrző, se személyvédő ösztön nincs benne. Nem erre lettek tenyésztve.

Előbb kezd el játszani, mint harcolni.

Amúgy,nem egyszer támadott már meg minket kutya sétálás közben és nem egyszer kerültem konfrontációba más emberekkel séta közben ,és a kutya vagy játszana vagy beáll mögém, várva, hogy oldjam meg a dolgot.

2014. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ:) Tudom hogy túlspilázom, de már évek óta erre vártam, ezért eléggé fel vagyok pörögve :D


A husky jobban tetszik, bár azt hallottam, hogy szökős, de köszönöm a választ (ma,11:42), remélem nekem sem fog elszökni:)

Reméltem, hogy alkalmas házőrzésre, de ha valaki elmegy a kapunk előtt akkor ugat, nem?

Sajnos a bejárati ajtónk elé semmiképp nem tudom kialakítani a helyét, mert egyrészt lépcső vezet fel, márészt nincs semmi árnyék és harmadrészt, mert ott beton van :D

Nagyobb fánk csak a kert végében van sajnos, de ezt majd megoldom apummal :)

Nem feltétlen gondoltam fajtiszta kutyára, de abból nagyjából tudom, milyen lesz (kinézetre, ápolásra...), de ha egy keveréket választok, abban nem vagyok olyan biztos :S Ne értsetek félre, semmi bajom nincs velük, mert aranyosak. De mindenképp kicsi (max 2 hónapos) kutyust szeretnék, hogy velem nőjön fel.

Már nézegettem helyeket, hol tudnék venni olyat, ami egészségesebb. A törzskönyvben benne lenne, ha van betegsége nem?

Még egyszer köszönöm a válaszokat :)

2014. jan. 21. 18:54
 15/21 anonim ***** válasza:

A törzskönyvben csak a tenyésztő és a kutya adatai vannak,valamint 4 generációig a felmenői.


A betegségeket a szülők szűréseinek eredményéből tudod,valamint a szerződésben a rendes tenyésztő kitér az egészségügyi garanciára.

Az már régen rossz,ha ezeket kérni kell és nem önként mutogatja a tenyésztő.

2014. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm:)
2014. jan. 22. 19:14
 17/21 anonim ***** válasza:
akkor szerintem ne válaszd ezt a két fajtát, mert a husky és a malamut se jó házörző.
2014. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
eloljaro , ne haragudj, de nem értek veled egyet! A malamut cseppet sem együgyü...
2014. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. Beláttam, le kell róla mondanom, mivel tényleg nem házőrző :|
2014. febr. 4. 21:29
 20/21 eloljaro ***** válasza:
0%
Akit nem véd a huskya az gondolkodjon el ez a vleményem!!!
2015. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!