Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók,...

Tapasztalt kutyatartók, tippek, trükkök?

Figyelt kérdés

Először lesz kutyám (2 hónap múlva). Tudom, hogy korainak tűnhet már most tervezgetni, mi lesz akkor, de már évek óta szeretnék egyet, é most lesz, így remélem megértitek az izgalmamat.

Mindent tökéletesen szeretnék csinálni, bár hogy hogy kell bánni egy kutyával az nem újdonság (legjobb barátnőmnél sok időt töltöttem a kutyusával), de még az alapdolgokkal is szeretnék tökéletesen tisztában lenni.


Fajta: Valószínűleg Szibériai Husky/Alaszkai malamut (szeretnék jól dönteni, mert egy kutya nem 2 évre szól, úgyhogy ha van tanácsotok, ötletetek, tippetek, osszátok meg velem kérlek:) u.i.: a fajtánál eléggé válogatós vagyok)

Nem: kan (fiú)

Név: ? (a Tyson-ra, esetleg a Tyler-re gondoltam, más nemigazán jutott eszembe)


Azt szeretném kérni tőletek, hogy mit javasoltok?

Nagy a kertünk, füves rész főként, de van betonozott, egy kicsi homok, illetve egy kisebb tó is.

Hogyan tanítsam, mennyi idős kortól? Milyen helyen legyen a "helye"? (beton/fű...)

Ami csak eszetekbe jut (akár játékszer, póráz, nyakörv fajták stb., mi használ, mi nem, táp stb.) kérlek írjátok le nekem, mert a legjobbra törekszem :) (és igen, tudom, hogy Google a barátom, de hátha ti többet tudtok)

Ha van könyv ami jól leírja az alap dolgokat, azt is írhatjátok.

Köszönöm, hogy végig olvastad a hosszúra nyúlt beszámolóm :)

A válaszokat előre is köszönöm :))



2014. jan. 20. 21:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó... Szerintem meg az gondolkodjon el, akinek a huskyja bármi nemű agressziót mutat bármi felé... Ha ismernéd a faját, és a standardet, még abban is benne van, hogy sose agresszív...

Mivel a kiképzéssel, rehabbal igencsak sokat foglalkozok, volt "szerencsém" találkozni a gazdáját "védő" huskyval, amit a gazdi annak vélt, hogy védi a kutya, közben meg csak félelmi agresszió volt, amit vagy egy idegen ember, vagy egy idegen kutya váltott ki. vagy szimplán neveletlenség, szocializálatlanság. Szóval ha téged véd a huskyd, akkor csak gratulálni tudok! Ezaz, még egy gazdi, aki nem volt képes megnevelni a kutyáját. Vagy, nemes egyszerűséggel, kitudja milyen szaporítótól van a kutya, és van benne más fajta is, akiben viszont van őrző hajlam...

De még mielőtt beszólsz egy ilyet, legalább könyörgöm, olvasd el a googlen a fajta standardet...és utána gondold végig, hogy beégessem magam vagy se... a husky gazdi voltam, bár szerintem sejthető volt.

2015. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!