Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ki az...

Hogyan szoktassam ki az udvarra a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kis Magyar Vizslát. Csak az a baj, hog kint mivel még hideg van (nálunk - fokok) így nem lehetett a kertben mivel megfagy, így behoztuk. Már kezd (nálunk) jobb idő lenni, és ki akarjuk szoktatni a kertbe. Hogy csináljuk? Mikor WC-znie kell befelé jövet ugat, hogy készen van, és mi beengedjünk. De ha többet van kint egyhuzamban (max. 5 perc, nála ez már sok) akkor szét kaparja az ajtót. Hogy csináljuk, hogy kiszokjon?


Légyszi,normális válaszokat. Nagyon sürgős!

(am nem tudom hogy írják azt, hogy vécéznie, Bocsi)



2014. jan. 28. 12:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%
Na akkor csak hogy megértsd: télen mínuszokban felnőtt kutyát sem b*szunk ki csak úgy a kertbe, mert még az ő szőre sem tudja követni a hirtelen változást. Kiszoktatni tavasszal kezdünk el kutyát, hogy jól érezze magát a melegben, meg hozzászokjon a szervezete, ősszel meg növesszen rendes bundát. Most kirakod és megfagy, pont. De mivel vizsla, ha most nem rakod ki, csak jövőre, akkor lehet, hogy akkor fog megfagyni, az ő szőrét egyszerűen nem erre tervezték. Ha van is jó kutyaháza, kijön belőle és megfagy, szóval nem jön ki, de nem élheti le a fél életét a házában kuporogva. A túlélés nem élet. Keress neki másik gazdát.
2014. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
63%
A magyar vizsla a fél cm-es szőrével vacog, didereg kint már 0 fok környékén is, nemhogy -10ben!!!!!!!
2014. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy nem érdekel, hogy hol jó neki...Na mindegy...De ahonnan hoztuk ott is kint életek, a szülők és a pici kölykök is, és így már bent egy csomó szőrt hullajt el. De már mivel jobb idő van(nem Magyarországon élünk) így már most több órát van kint.
2014. jan. 31. 07:05
 14/22 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell halgatni azokra akik itt szidnak mindenkit, akik kinn tartják a kutyájukat. :-) nálunk a városban mindenki akinek magyarvizslája van kinn tartja( mi is ) és nincs semmi bajuk a kutyáknak. Nekünk 2 van , az egyik 10 hetes és imàd a hóban játszani eszébe sincs bejönni ha hívjuk se. Van meleg, szigetelt kutyaháza
2014. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
42%
az én kiskutyámnak (vizsla) ez az első tele :) mikor először a hóhoz ért,nagyon megijedt :D azóta meg nem győzöm kiszedni a méteres hóból :D meg van sértődve, ha nem engedem ki az udvarra :D
2014. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem is vizslám van, lakásban lakik, de hülyeség, hogy ne lehetne kint tartani, egy megfelelően védett, bélelt és tényleg meleg (esetleg fútött) hely kell neki, és sok foglalkozás és figyelem. De kérdező: a leírás alapján nem érzem úgy, hogy alkalmasak vagytok a kutyatartásra jelenleg, irány a kutyaiskola!
2014. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ő nem az első kutyánk, úgyhogy tudjuk hogy kell nevelni...Az előző kutyánk egy Angol Cocker Spániel volt, ajándékba kaptuk..szegény 6 hetesen kaptuk mi, úgy hogy előtte már volt gazdia... De sajnos novemberben l kellett altatni mivel epilepsziás olt és legyőzte őt :( ...Vissza térve rá, ha kint vagyunk (nálunk 15 fokok vannak, semmi hó) órákat tombol aztán bejön aludni...kint nem hajlandó. De ha nem vagyunk kint akkor csak néhány percet, és már jönne is be...pedig amikor kint vagyunk akkor mi nem is játszunk vele, hanem ő egymagában.
2014. febr. 9. 21:06
 18/22 A kérdező kommentje:
És az előző kutyánkkal voltunk kutyaiskolában az alapfokúja meg volt már középfokúra járt...
2014. febr. 9. 21:12
 19/22 anonim ***** válasza:

Van egy vizsla haverom itt a faluban, most lesz egy éves, és kint töltötte a telet. Nem fagyott meg. DE. Mivel még nincs annyira jó idő, gondolom, ti se vagytok kint egész nap. Márpedig a kötődés és harmónikus kapcsolat kialakításához nagyon sokat kell együtt lenni a kiskutyával az első hónapokban. Mi májusban hoztuk az első kutyánkat, ő teljesen kintre lett szoktatva (mondjuk nagyszőrű, nem volt gond télen), de gyakorlatilag reggeltől estig kint voltunk vele. Este lezártuk az ajtó előtti nagy terasz kert felőli bejáratát és otthagytuk a házában. Két éjszaka kicsit sírt, aztán teljesen megszokta. Később nem is zártuk le a teraszt. DE mondom, napközben végig vele voltunk.


Ha melegebb is már az idő mint télen, én a fentiek miatt nem ajánlom hogy folyamatosan kint legyen. Meg a kölykök tényleg érzékenyebbek a hidegre is.

2014. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Fokozatosan egyre több időt hagyjátok kint és legyél kint vele egy darabig. Legyen jó meleg házikója, alá a szalma a legjobb megoldás szerintem. Mondjuk jó lenne tudni,hogy mennyi idős, mert nagyon kicsit azért nem kéne még kitenni, ha már bent is volt sokat.

Amúgy én még megvárnám vele a tél végét, aztán következő télen szépen hozzászokik ahogy hűl az idő. Mondjuk mostanában már egész jó idők vannak, sokan túlzásba viszik ezt a kutya öltöztetős és fázós dolgot.

2014. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!