Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ki az...

Hogyan szoktassam ki az udvarra a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kis Magyar Vizslát. Csak az a baj, hog kint mivel még hideg van (nálunk - fokok) így nem lehetett a kertben mivel megfagy, így behoztuk. Már kezd (nálunk) jobb idő lenni, és ki akarjuk szoktatni a kertbe. Hogy csináljuk? Mikor WC-znie kell befelé jövet ugat, hogy készen van, és mi beengedjünk. De ha többet van kint egyhuzamban (max. 5 perc, nála ez már sok) akkor szét kaparja az ajtót. Hogy csináljuk, hogy kiszokjon?


Légyszi,normális válaszokat. Nagyon sürgős!

(am nem tudom hogy írják azt, hogy vécéznie, Bocsi)



2014. jan. 28. 12:53
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Azért még nem is akarjuk rögtön kitenni, hülye azért nem vagyok. Hanem az a lényeg, hogy nyárra (most ő 4 hónapos) kiszokjon teljesen, de csak szépen fokozatosan. Már ilyen fél órákat elbohóckodik kint HA kint vagyunk. De szépen lassan haladunk azért... Amúgy lenne egy másik kérdésem. Miért van az néha, hogy nem is szól és bepisil?
2014. febr. 20. 12:24
 22/22 anonim ***** válasza:
Még fiatal, nem tudja úgy tartani a pisit. Akár lehet figyelemfelkeltés is. Gyakran ki kell engedni és kiküszöbölhető. Mondjuk nekünk az egyik kutyánk úgy megszokta a bent létet, hogy bejött és akkor pisilt. Szerintem tavasszal nem kell majd annyira kiszoktatni, mert jó időbe , napsütésben szeretnek kint lenni. Viszont ehhez az is kell,hogy bent ne ő legyen állandóan a porondon,hogy felváltva foglalkozik vele a család. Ha ezt megszokja,akkor nehezebb lesz az "elszakadás".
2014. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!