Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta vs fajtiszta....

Fajtatiszta vs fajtiszta. Miért kell beszólogatni emiatt?

Figyelt kérdés
A fajtiszta a népies elnevezés. Teljesen mindegy, hogy ki hogy nevezi, ettől még valószínűleg tudja mindenki, mi a faj és a fajta között a különbség. Szerintem annyira szánalmas, hogy most ez lett a divat a gyakorin... Tudomásul kell venni, hogy a magyar nyelv nem mindig logikus, csomó szó van, amin vitázni lehetne.Én sem figyeltem a különbségre mielőtt megtaláltam az oldalt, nem azért, mert buta vagyok és nem tudom, mi a különbség a faj és a fajta között, hanem, mert ezt szoktam meg és soha nem gondoltam végig a szó szerinti jelentést. Régen ez volt az elfogadott elnevezés, sokan még ma is így hívják, főleg idősebbek.Miért baj ez?
2014. jan. 31. 15:37
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy ez a beszólogatás általában semmi más célt nem szolgál, mint hogy alázzák a kérdezőt. Ez pedig semmit nem használ, csak annyit érnek el vele, hogy még nagyobb lesz az ellenállása. Felelősebb kutyatartó nem lesz. Innentől kezdve meg lényegtelen, hogy mi helyes és mi helytelen. Mások szükségtelen alázásában nem vagyok partner.
2014. jan. 31. 16:06
 12/39 anonim ***** válasza:
71%
Az a vicces az egészben, hogy a fajtiszta szó nem népies kifejezés. Pár éve még az volt a hivatalos, csak utána változtatták meg. Szóval azelőtt meg mindenki a fajtiszta szót használta...
2014. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
17%
...és így hal ki szépen lassan a nyelvünk... :)
2014. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Pontosan. Sok régebbi kutyás könyvem van, amiben így írják. Akkor az az idősebb ember, aki még esetleg ezekből tanulta a kutyázást, megérdemli az alázást?
2014. jan. 31. 16:11
 15/39 A kérdező kommentje:
Mellesleg ebbe belekötni a legtöbb esetben erősen off, amit az oldal szabályzata is tilt.
2014. jan. 31. 16:19
 16/39 anonim ***** válasza:
17%
Veled értek egyet, kérdező, na de a nyelvtannácik... Ez persze off... Hm, érdekes, hogy senki sem a nyelvtannáci vagy az off szóba köt bele. Pedig azok sem helyesek... Na de a fajtiszta, az a vörös posztó...
2014. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
79%
Ha te azt megalázásnak veszed, ha valaki kijavít az interneten, akkor gondolkozz el. Amúgy pedig az összes nyelv fejlődik, törődj bele.
2014. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy vagyok vele, hogy a fajtatiszta szót használom, de ha valaki nem azt, az is jó. Nem kell ilyenekből ekkora problémát kreálni!

Amúgy meg magyar szakot végeztem, magyart tanítok általános iskolában. Higgyétek el, nem ez a legnagyobb probléma ma a nyelvünkben...

Tudnék írni sokkal rosszabbat is, de az már "off" lenne.

2014. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Változzon a nyelv, oké. De ezt nem lehet mesterségesen előidézni a gyiken keresztül. Az alázás nem magam miatt zavar. Vagyok pár éve itt az oldalon, ennyire már dörzsölt vagyok. Az zavar, hogy ha pl valaki szaporítani akar és le akarod beszélni, de azzal kezded, hogy a szóhasználatát kritizálod, akkor biztos, hogy hátránnyal indulsz, mert eleve ellenállást váltottál ki belőle. Ha valaki felelőtlen kutyatartó, rá lehet mutatni normálisan, hogy mit csinál rosszul, miközben helyesen használod a szent szót és lehet szakirodalmat ajánlani, amiben szintén helyesen használják. Ha sokat hallja és olvassa, be fog rögzülni magától anélkül, hogy ellenségességgel makaccsá és durcássá tetted volna.
2014. jan. 31. 16:53
 20/39 A kérdező kommentje:
Gabica, szívemből szóltál. Se a magyarok nyelvhasználatában, se a magyar kutyás kultúrában nem ez a legkisebb probléma.
2014. jan. 31. 16:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!