Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
Milyen pozitív dolgokat mondjak ?Ti mivel vettétek rá,mit mondtatok?

2014. jan. 31. 17:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem szeretnék állatot a házban: "Rendben, én tudok várni, addig olvasok a kutyanevelésről, beszélgetek más kutyásokkal hogy mivel jár a saját kutya, hogy fel tudjak készülni rá, akár menhelyre is elmegyek kutyát sétáltatni és segíteni. Ha úgy érzitek hogy készen álltok egy új családtagra, el tudtatok lélekben búcsúzni a cicától, kérlek szóljatok."


Nincs rá keret: "Lemondok a zsebpénzemről, elmegyek diákmunkára és félreteszem a pénzem a leendő kutyára."


Nem foglalkozok vele: amit a 4. is mondott, tehát "Már bizonyítottam, hogy foglalkozom is a háziállatainkkal, ez nem kifogás, apu/anyu"


De ezeket ne csak mond, hanem tartsd is be.

2014. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Zowie ***** válasza:
Én meguntam az évekig tartó könyörgést és egyszerűen csak hazahoztam.:) !!!ROSSZ PÉLDA, NEM KÖVETENDŐ!!! Azért egy kutya nagyobb felelősség, mint egy cica. Mielőtt mindenki lehurrogna imádom a macskákat nekem is volt a kutya mellett. De egy kutyát napiba illő lenne elvinni sétálni még ha kerti is. És minden nap 10-15 éven keresztül ha esik ha fúj. Ha erre késznek érzed magad remélem akkor sikerül meggyőzni a szüleidet
2014. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%
Ne akarj kutyát! 10 évig vártam rá. Néha nagyon elegem van a kis fickóból. Most 16 évig a nyakamon marad, de sebaj. Én voltam a buta. Dehát a gyerekek szoktak akarni olyan dolgokat, amiket megbánnak. :(
2014. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval megengedik csak most nem,de mondjuk nyáron már lehet.Akkor meg várj nyárig.Olvass rengeteget,mert egy kutya 10-15 évig él.


Te mit tudnál biztosítani a kutyának?

Van elképzelésed milyen fajtát szeretnél?


Utána kell olvasni mindennek,nevelésnek,tartásnak és a fajta leírásnak.

Legyél felkészült,egy kutya és egy macska közt ég és föld a különbség.


Ha kertben is van a kutya napi 1x 1,5-2 órára el kell vinni mindennap sétálni.

Játszani kell vele, szellemileg lefárasztani.


Sokkal nagyobb felelősség egy kutya mint egy macska.


Nincs keret,hát azt megértem egy kutya tenyésztőtől 70-100 ft körül mozog plussz oltások,kaja,felszerelés, ha meg betegszik,nem olcsó..

2014. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de egy kutya az nem macska. Sokkal nagyobb felelősség. Minden nap sétáltatni kell, és 3-4 órát foglalkozni vele, nem csak az első héten hanem 15 évig. A macskára se vigyáztál ha elszökött...
2014. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem azért veszett el mert nem vigyáztam rá,hanem azért mert előttetek....tudom hogy nagyobb felelősség egy kutya mint egy macska..és a nagyszuleimmel élek egy házban, családi házban külön háztartásban egy nagy kertel csak külön van keritve a kutyájuk, jelenleg egy kutyájuk van,kutyával nőttem fel.tudom mennyit kell vele foglalkozni, régebben mindig játszottam vele.
2014. jan. 31. 19:39
 17/21 A kérdező kommentje:
Elirtam. Előtteték =elütötték
2014. jan. 31. 19:41
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdezem újra: lenne időd naponta sétáltatni, kutyaiskolába menni vele, 10-15 évig 3-4 órát rászánni egy nap, akkor is ha tz, érettségi, új pasi, anyàmkínja van?
2014. jan. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen lenne időm sétáltatni,kutyasuliba menni vele,és még foglalkozni is vele.
2014. jan. 31. 20:20
 20/21 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem,először ellenezte majd mondta hogy később lehet,utána meg hogy holnap mutaszám meg.Félig meddig már meggyőztem :))anyumnak volt már kutyája régebben szóval ő is tudja hogy kell bánni egy kutyával. Tudom hogy mekkora felelősség egy kutya és hogy 10-15évig gondozni kell.:)
2014. jan. 31. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!