Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti is tapasztaljátok...

Kutyások! Ti is tapasztaljátok? Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Mikor a kutyámmal sétálunk, rengetegszer jönnek oda hozzánk figyelmetlen szülők gyerekei, akik egy szó nélkül elkezdik simogatni a kutyámat. Persze nem azért aggódok, hogy a kutyám esetleg bántaná a gyerekeket, mert sose tenne ilyet. Csak egyszerűen nem szeretem, ha vadidegen emberek jönnek oda szó nélkül és taperolják a kutyámat... Nektek is szoktak lenni ilyen "élményeitek"? Titeket ez nem zavar? Ha igen, hogyan szoktátok kivédeni?

Félre ne értsetek, nyilván nem játszótereket célzok be sétáltatás helyszínének, hogy tudjak kicsit kötekedni valakivel... és itt sem kötekedni szeretnék, csak hasonló cipőben járók véleményére lennék kíváncsi a témával kapcsolatban.


2014. febr. 3. 16:15
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Az öreglányok nekem is az agyamra mennek. Gügyöknek a kutyának mintha valami kisbaba lenne. Ha meg a kutya le se sz*rja őket, az nem tetszik nekik :D
2014. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Velem épp ma történt, hogy szóltam egy kisfiúnak, hogy az egyik kutya nem szereti, ha simogatják. Erre a gyerek elkezdte hergelni a kutyáimat. Persze kiszúrtam pár méterrel arrébb a szüleit is. Persze, nem szóltak rá a gyerekre. Úgy egyébként nálunk normális anyukák vannak (bár ezek enyhén kormosak voltak).


De egyébként, a kevésbé barátságos kutyámról lerí, hogy tényleg nem szereti ezt a simi dolgot, fekete is, abnormálisaknak elrettentő.

2014. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát hozzánk nem érne oda a gyerek harapás nélkül... Oda még konkrétan nem szaladtak, de volt már rá példa, hogy ültem a padon, a kutyám előttem és a nagyi babakocsistól befordította a gyereket a kutyám "szájába". Persze a kutyám azonnal bekapcsolt, megugatta. Na utána úgy néztek ránk... Sajnos nagyon sok a hülye ember, azoknak általában hülye lesz a gyerekük is. A két kedvencem: Ne félj, nem harap. A másik meg a: Jujj vigyázz, megharap és már veszi is fel ölbe a gyereket.
2014. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel kapcsolatban sajnos többször kifejtettem már itt a véleményem, de nem tudom elégszer leírni sjanos.

Szájkosárral sétáltatok. Nem a saját kutyám kiszámíthatatlansága miatt, mert minden rezdülését ismerem. Sok itt a környékünkön a szobacirkálót sétáltató kisgyerek és a felelőtlen gazdi antiszoc kutyával. Miattuk kell. Másrészt meg sok ilyen bunkót elrettent.

Én azt gondotam, egy 45 kilós munkavonalú, szájkosaras NJ-hoz senki nem engedi oda a gyereket...tévedtem, ugyanúgy oda teszik, ahogy oda engedik az idegbeteg kiskutyákat.

Nagyerdőre járunk sétálni, ahol sok a kisgyerekes anyuka...

Pontosan ma volt rá precedens, hogy sétáltunk szép békésen és anyuka konkrétan ráültette a gyereket a kutya hátára. Olyan ideggörcsöt kaptam, hogy még én is meglepődtem.

Rendszeresen ráküldik amúgy az anyukák a kölyköket a kutyára "nééézd farkaskutya" felkiáltással.

Multkor megkérdeztem egy anyukát, hogy mi lenne, ha felborítaná a gyereket vagy megharapná? Az volt a válasz: de szájkosár van rajta, úgy nem tud bántani. Hát köszi...

Egyébként egyszer kölyök korában egy ilyen kisgyerek úgy belerúgott, mert megnyalta az arcát. vajon az ilyen anyukák mit szólnának, ha felrúgnám a gyereküket?

Nekünk a nénik csak pampognak, hogy egy ekkora kutyának kertben, láncon a helye, mert valakit meg fog ölni, meg egy ekkora (160cm, 50kg) nő úgyse tudja megfogni...

A másik kedvenc szitu: vékony járda, kutya láb mellett bal oldalt. Anyuka a járda belsején, jobb oldalon gyerek... A kutya oda sem figyel, ahogy kerülünk, erre a gyerek végigtaperolja... én meg ne szóljak, mert akkor én vagyok a bunkó, mert ez csak egy kutya és igenis köteles szeretni mindenkit. Hát nagyon nem.

2014. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 sippara ***** válasza:
100%
Utolsó, neked is tudom ajánlani "A kutya nem harap, de a gazdája egy állat!" feliratú pólót, én is most tervezem a beszerzését, akkor legalább jogosan leszek bunkó, hát rám van írva, nem? :)
2014. febr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velünk is előfordul ilyen. Minket nem zavar, sőt, kifejezetten szeretjük, ha minél többen jönnek oda kutyát simogatni. Főleg ezért megyünk kutyával olyan helyre, ahol sok ember van. Ettől függetlenül nem helyes, hogy az emberek kérdés nélkül is megsimogatnak ismeretlen kutyákat. Fontos lenne biológia órán a rengeteg totál fölösleges "a földigiliszta szaporodása" jellegű tananyag mellett vagy helyett a háziállatok tartásáról és a velük való bánásmódról is beszélni!
2014. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
tegyėl rá sãrga masnit.az most valami általános jelzés,hogy ne közelíts.Nekem cuki kutyám van,mégsem pattannak rá a gyerekek,mert sasolok és beelőzöm őket.Mivel szájon nyalós kutya,ezért előbb megfogom,utána mehet a tapi.
2014. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

17:12 Ezt az ötletedet én is szorgalmaznám az iskolákban!!!

Soha nem sétáltattam még pár évvel ezelőtt a pitbullomat sem szájkosárral. Mert tudom, hogy nem harap, akkor sem, ha egy gyerek (vagy legyen akárki) kicsit erősebben markolja meg mondjuk. Szóval tényleg nem azért félek, hogy valakit bánt. De gondolom más sem szereti, ha valami vadidegen odamegy hozzá és elkezdi a gyerekét simogatni, taperolni... Az anyuka sem azért nem szereti, ha fogdossák a gyerekét, mert fél, hogy a kisgyerek leharapja az ember kezét...

2014. febr. 3. 17:21
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva vagyok bajban: nincs a családban kisgyerek, így jobb híján vadidegen gyerekek szüleivel barátkozok az utcán, hogy a gyerekük simogassa meg a kutyámat, mert nem szerettem volna, ha bárkivel szemben is bizalmatlan lenne a kutyám. Szóval én direkt örülök az önkéntes jelentkezőknek ;)
2014. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Van szalagunk... lesz.rják...vagy fingjuk nincs mit jelent. Sippara, mondd, hol lehet venni, esküszöm beruházok. Én néha már erősen elgondolkoztam, hogy elengedem szájkosár nélkül ott, ahol ezek a nyomik járnak... Az én kutyám más kutyákkal egyébként dominánsan ismerkedik. Nem harcol le senkit, de megáll,kivár és ha dominánsan viselkednek vele, megmutatja, hogy neki nagyobb.Aki ezt nem fogadja el, arra ráfekszik. Nem tökéletes, ezt elismerem, de nem fog bántani senkit.

Ezt a gyereksimogatós dolgot meg ki fogom próbálni... Nagy kutyás tetovált gazdinéni simogatja a szőrtépő 5évest... lehet berémülnének az anyukák... :) tuti kipróbálom

2014. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!