Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti is tapasztaljátok...

Kutyások! Ti is tapasztaljátok? Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Mikor a kutyámmal sétálunk, rengetegszer jönnek oda hozzánk figyelmetlen szülők gyerekei, akik egy szó nélkül elkezdik simogatni a kutyámat. Persze nem azért aggódok, hogy a kutyám esetleg bántaná a gyerekeket, mert sose tenne ilyet. Csak egyszerűen nem szeretem, ha vadidegen emberek jönnek oda szó nélkül és taperolják a kutyámat... Nektek is szoktak lenni ilyen "élményeitek"? Titeket ez nem zavar? Ha igen, hogyan szoktátok kivédeni?

Félre ne értsetek, nyilván nem játszótereket célzok be sétáltatás helyszínének, hogy tudjak kicsit kötekedni valakivel... és itt sem kötekedni szeretnék, csak hasonló cipőben járók véleményére lennék kíváncsi a témával kapcsolatban.


2014. febr. 3. 16:15
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kutyás. Nem zárom ki, hogy egyszer legyen kutyám, de az nem mostanában lesz, mert messze nem vagyok felkészülve rá. Viszont volt egy hónapig nálunk "csövelt" egy talált kutya, vártuk a menhelyt, hogy átvegye. Láncon tartott, pórázt sose látott keverék, férfiaktól félt, nőkkel rendben volt, volt egy olyan tippünk, hogy a gyerekekkel is, de mivel rokongyerek nincs a környéken tesztelni nem tudtuk. Napi másfél órákat sétáltam vele, hogy lemozgassam, legalább ismerje a pórázt és szokja a mindenféle méretű, nemű, öltözetű embereket. Esettanulmány volt.


- Más kutyasétáltatókkal meg tudtuk beszélni, hogy inkább nem vinném kan kutya közelébe, mert nem tudom, hogy reagálna (és lehet nem tudnám kezelni, ha rosszul)

- Általában aki kutyát akart simizni, az megkérdezte előtte, hogy szabad-e. Pasasok néha picit csalódottan, de megértették, hogy inkább ne, és az a legjobb, ha nem is figyelnek a kutyára. Volt olyan is, aki direkt azért állt le velünk beszélgetni, hogy szokja a kutya :)

- Anyuka #1 észre se vette, hogy a kislánya meg a barátnője nekiálltak kutyázni, mondtam nekik, hogy legközelebb kérdezzék meg, szabad-e megsimogatni, mert nem minden kutya ilyen barátságos. Azért egy pillanatra megállt bennem az ütő.

- Anyuka #2: kislány elkerekedett szemmel néz, "de aranyos kutyus, ugye megsimogathatom?" anyuka felcsattan: "NEM!", gyereket elrángat...


Nem az a baj, hogy meg szeretné simogatni a kutyát, hanem hogy 1. bunkóság 2. veszélyes. Attól, hogy ügyesen sétál pórázon egy kutya még nem biztos, hogy minden vágya, hogy random idegenek taperolják vagy van annyira jól szocializálva, hogy ne kapjon oda.

2014. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Mióta glaukómája van, nincs ilyen gond, mert anyuka rögtön visít, mikor meglátja a szemét, hogy úristen, ne menj a közelébe. Nekem meg egyébként is van egy ha-hozzám-szólsz-meghalsz nézésem, úgyhogy inkább kerülnek.

Az sokkal jobban zavart, mikor egy vénember elkezdett parancsolgatni a kutyámnak, aztán megkérdezte, hogy süket is? Csak mert idegennek nem fogad szót.

2014. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Hovarju ***** válasza:
100%

Ja !

Ilyen buszon beszólóssal mi is találkoztunk. A kutya a lábam között ült a buszon szájkosárba. Egy pasas meg a mellette levő ülésről próbálta simogatni, egyetlen szó nélkül. Én meg direkt úgy álltam, hogy ne érje el. Végül kinyögte, hogy csak azért akarta simogatni, mert olyan szomorúan ül.


Egyszer meg kutyasuliból hazafelé jövet szállt fel négy idősebb hölgy és a busz túloldalán levő ülésről szólongatta a szék alatt alvó kutyámat. A kutya meg sem mozdult, a néni próbálkozott egy ideig, majd megjegyezte, hogy milyen neveletlen a kutya, rá sem néz ha szólnak keki.

2014. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!