Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Ti is tapasztaljátok...

Kutyások! Ti is tapasztaljátok? Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés

Mikor a kutyámmal sétálunk, rengetegszer jönnek oda hozzánk figyelmetlen szülők gyerekei, akik egy szó nélkül elkezdik simogatni a kutyámat. Persze nem azért aggódok, hogy a kutyám esetleg bántaná a gyerekeket, mert sose tenne ilyet. Csak egyszerűen nem szeretem, ha vadidegen emberek jönnek oda szó nélkül és taperolják a kutyámat... Nektek is szoktak lenni ilyen "élményeitek"? Titeket ez nem zavar? Ha igen, hogyan szoktátok kivédeni?

Félre ne értsetek, nyilván nem játszótereket célzok be sétáltatás helyszínének, hogy tudjak kicsit kötekedni valakivel... és itt sem kötekedni szeretnék, csak hasonló cipőben járók véleményére lennék kíváncsi a témával kapcsolatban.


2014. febr. 3. 16:15
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
17:15 Az a problémám a sárga szalaggal, hogy a kutyások körében még egy dolog, hogy ismert... De az ilyen tipikus "szaladj oda a kutyushoz, simogasd meg, mert otthon ilyet a büdös életben nem látsz" típusú embernek lövése sincs, hogy mi az a sárga szalag. Arról nem is beszélve, hogy esetleg séta közben ha találkozunk más kutyásokkal ők is elkerülnek, hiszen ők feltehetőleg tudják, mit jelent rajta... Azt meg nem szeretném, hogy teljesen elszigetelődjön a kutyám más kutyáktól más baromsága miatt...
2014. febr. 3. 17:25
 22/43 anonim ***** válasza:
Ebben igaza van a kérdezőnek. Mondjuk velünk már alapból csak "haverkutyák" barátkoznak. Egyébként mi vagyunk a környék réme, a "nagy szájkosaras csúnyakutya"...
2014. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

16.37 vagyok.


Én is akarok ilyen pólót!!! Nekem argentin dogom van, talán pont ezért jönnek oda ilyen sokan. Nem ismerik, nem nagyon látnak ilyen kutyát. Amelyik nem jön oda már messziről simogatásra álló kezekkel, az meg átmegy a túloldalra, hogy jáááj ez háráp... A kisasszony fél a csivaváktól, ezért neki egy kendőt tervezek venni, amin egy áthúzott csivavafej van:) Tök mókásak lennénk így ketten.

2014. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt hozzáteszem, hogy nincs bajom azzal, ha simogatják. Csak kérdezze meg, ne vegye egyértelműnek. Én sem trappolok oda idegen családokhoz, és kezdem el simogatni a kisgyereket. Bár egyszer lehet megteszem. Mit nekem egy fél nap a dutyiban?:D
2014. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én sem bánnám, ha kérdés után simogatnák... és nem az lenne a legfontosabb, hogy a kisgyerek a szőrébe kenje a rágót, a csoki-takony mixet és egyebeket... Meg ha az 5-6 éves gyerek nem próbálná kiszedni a lihegő kutya nyelvét a szájából vagy kinyomni a szemét. Lehet tényleg tanítani kéne erre is a gyerekeket... nem ártana.
2014. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bichon bolognesünk van. Én sem szeretem, ha úgy simogatják, hogy nem kérdezik meg. Olyankor elmegyek vagy ölbe veszem a kutyát.

13/f

2014. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
érdekes. nekem még soha nem akarták a kutyát megsimogatni kérdezés nélkül. Sőt kérdezve is alig. Ha békésen sétálunk inkább kikerülnek, pedig mindketten örülnénk ha többen taperolnák, simogatnák. Cseh farkasom van:-)
2014. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Általában megkérdezik, de ha nem, akkor is a kutya leveszi, hogy hamarost simit fog kapni és ő is érdeklődik. Én nem bánom, ő nem bánja, legalább szokja, hogy fogdosva van, nekem ez nem probléma, sőt.


Amikor kisgyerek talál be, annak még mielőtt odaér elmondom, hogy álljon meg és nyújtsa a kezét, hogy meg tudja szagolni a kutya és csak azután szabad megsimogatni. Eddig még mindegyik azonnal lecövekelt és csinálta, amit mondtam.


Ha olyan kutyával vagyok, amit nem akarom, hogy taperoljanak, már jóelőre szólok nekik, hogy félős a kutya, nem szereti, ha simogatják, aztán megejtek egy rövid reklámot az állatmentő egyesületről. :)

2014. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 Akiteki ***** válasza:
100%
Az idegen emberek általában úgy félnek a huskytól, mintha farkas lenne. Még soha nem fordult elő, hogy valaki kérdezés nélkül nekiállt simizni.
2014. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Húzom lábhoz pórázzal, ha valaki csak úgy nyúlkál, ha nem esik le neki, arrébb megyünk. Szerencsére ilyen csak városban szokott történni, meg tömegben, szóval nem sűrűn, egyébként patakparton sétálunk, meg mezőn.
2014. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!