Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasas a kutyám és már jön a...

Hasas a kutyám és már jön a cicijéből átlátszó folyadék. Mikor fog fialni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi olyasfajta hozzászólásokra hogy nem vagyok normális, hogy nem vigyázok a kutyámra, meg nekem nem is lenne való kutya!! Nem érdekelnek az ilyen hozzászólások!!!
2009. dec. 7. 11:55
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
70%

Kedves előző.

Miért nem ivartalaníttatod a kutyád? Jó az, hogy fele annyit él mint más kutyák? Gondolom oltva sincs, mert az is minek és a kullancsok is belemehetnek, maximum elpusztul. Nem gond, van kölyök elég.

És egy szuka nem 1-2 kölyköt ellik, illetve, ha annyit akkor nagyon rossz állapotban van.

2009. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
64%

Tipikus vidéki mentalitás...

És a faluban a többi ivaros szukától évente születő sok-sok kiskutyával mi lesz?

2009. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
82%

Kedves utolsó !

Mi lenne szerinted?? Agyon ütik , élve elássák , vízbe folytják őket !Náluk vidéki emereknél természetes!

Felesleges ellés , emlőgyulladás , 5 évesen vagy még előbbi halálozás ! Lácra kötés , szélnek eresztés !

Az ilyen embereket kellene ivartalanítani ... mert a fajtájukból elég sok van ... atombombát nekik!

Az ilyen emberek nem voltak még menhelyen ....minek is mennének hisz az ő kiskutyáik mind jó helyre kerülnek ... Sajnálkozni azt nagyon sokan tudnak jaj szegény kutya de tenni ?? Tenni viszont csak nagyon kevesen !

Kedves kérdező : Hogy az isten adjon neked vagy 15 gyereket !!!Évente egyet ,minimum ...

2009. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező!

Minden oltása megvan eddig a kutyámnak. Vemhesség közben is kapott féreghajtót (valaki kérdezte hogy kapott e). Viszont herpesz ellen nem. Azt se tudom mi az, szóval nemigazán érdekel. A kinti kutyánk is már egy csomószor fialt és egyszer se voltak a kicsikkel és vele problémák. Szerintem nem kéne ennyire felfújnotok ezt az egészet.

2009. dec. 7. 19:20
 25/43 anonim ***** válasza:
77%

Én vidéken nőttem fel és sajnos valóban így van, ahogy az előttem szóló mondja. :( Sajnos ott az embereknek a kutya csak jószág. Vagy akinek nem, hanem kedvenc, hát a saját tapasztalatomból tudom, hogy vidéken nem nagyon van kultúrája a kutyatartásnak! Még a sz@rt sem szedik össze, az ivartalanítás meg még inkább ritkaság számba megy. És jól képzett kutyát is csak annyit láttam mifelénk vidéken, hogy egy kezemen meg tudom számolni őket.


Minden tiszteletem a ritkaságszámba menő, nagyon kevés kivételnek!


És ezzel nem bántani akartam a vidékieket, mert én is vidéki vagyok, csak sajnos a rideg valóság ez, láttam, látom nap mint nap a különbséget, itt a fővárosban, ahol élek és otthon, mikor hazamegyek...

2009. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
82%

"csomószor fialt"


Az a jó. Jó a szukának, jó a kölyköknek.

Majd ha születés után pár héttel sorban halnak a kölykök, akkor gondolj a herpeszre. Bár lehet, hogy úgy jobb lesz nekik.

2009. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
70%

Jaj istenem jön ez a sok ember hogy ne szaporítozzunk le mindenkit és amúgy is mi baj lesz 1-2 alomból...Igen valóban NEKTEK teljesen mindegy hogy lesz + 4 kiskutya a világban (akiknek majd szinten lesznek kölykei ésígytovább) persze majd MI állatmentők megoldjuk, majd szaladgálunk az autópályákon elütött kutyákért meg a gyepmesteri telepekre áltatás elöl menteni és az utolsó filléreinket ivartalanításra költjük, hogy ti otthon egy pár hónapig kiélhessétek babázási vágyaitokat.

LEHET hogy nem mindenki gonosz szaporító (csak tudatlan de az eredmény akkor is plusz kiskutya) és igen előfordul hogy néha eldurvulunk és ítélkezzünk de ez azért van mert már elegünk van hogy naponta több "dobozban kiskutyák az útszélén" hívást kapunk, égből potyognak a szerencsétlen kölykök és már dugig van minden menhely és ideiglenes befogadó és eközben emberek még szándékosan elletik a kutyáikat.

MINDENKI SZAPORÍTÓ AKI CSAK EGY TÖRZSKÖNYV NÉLKÜLI KISKUTYÁT IS A VILÁGRA HOZZ.

Nincs ezen mit szépíteni és igen is ahányszor lesz hasonló kérdés rögtön ugrani fogunk reménykedve hogy legalább egy ember megváltoztatja döntését.

2009. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
82%

Én is az olyan válaszaim miatt csúsztam le a kilencvenhárom százalékomról nyolcvanhétre, mert a szaporítóknak nem tetszett a utolsóéhoz hasonló válaszom...

És lepontoztak a szaporítók. :D

De nem érdekel, ha ez az ára annak, hogy az emberek gondolkodását jobb irányba tereljem, hát legyen! Akkor inkább lefelé gyúrok!!!!

Igen lepontozhattok, egyetértek az előzővel!

És még annyival kiegészíteném, hogy az is szaporító, aki kiállítási eredmények, tenyészszemle és szűrések valamint hozzáértés nélkül hoz le almot, még ha törzskönyveztet is!

Sajnos, mivel a kérdezőt és az őt védő válaszolót úgysem lehet meggyőzni, legalább annyi haszna van az "okoskodásunknak", hogy talán mások tanulnak belőle és elgondolkodnak.

A kérdezőnek pedig: ha nem tetszik, hogy kritizálunk, akkor ne itt tedd föl a kérdést! Mégis mit vártál? Hogy még megdicsérjük áldásos hozzáállásod és tevékenységed? Ráfáztál, ez nem az a fórum! Egyébként sem értem, miért tőlünk kérdezed, miért nem az állatorvost????????? Okossssss!!!!

2009. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes felfogás,ha a kérdező nem tud egy betegségről,az nem is érdekli.

És a nálatok született kiskutyák mind hasonlóan primitív felfogású emberekhez kerülnek,ott ellenek majd X számú kiskutyát,és így soha nem lesz vége a sornak.

Az ilyeneknek vezetnék be kemény ebadót,vagy büntetést,hátha észre térnének.

Most már azt is el tudom képzelni,hogy láncon is van kutyájuk.

2009. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

hmmm. elgondolkodtató.... Szerintem pár napja 1-2 napja van hátra a kutyámnak hogy fialjon. Ilyenkor még belehet oltani herpesz ellen? Ha igen kb mennyibe kerül, mert holnap tűzök vele akkor a dokihoz.


És légyszi ne b*sztassatok ezzel, nem hgoy bíztatnátok hgoy nyugi nem lesz baj meg ilyesmik meg tanácsokat adnátok, de hát belőletek is csak a magyar pesszimizmus árad....

2009. dec. 7. 21:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!