Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasas a kutyám és már jön a...

Hasas a kutyám és már jön a cicijéből átlátszó folyadék. Mikor fog fialni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi olyasfajta hozzászólásokra hogy nem vagyok normális, hogy nem vigyázok a kutyámra, meg nekem nem is lenne való kutya!! Nem érdekelnek az ilyen hozzászólások!!!
2009. dec. 7. 11:55
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Milyen kannal párzott? A kannak a szűrései megvoltak? Mert akkor valószínű figyeltek a herpeszre is.


Pontos felmérések nincsenek, kb. olyan 70 %-ra becsülik a szaporított állomány fertőzöttségét.

A tenyésztett állománynál, bizonyos fajtáknál már szinte teljesen megszünt a fertőzöttség, azoknál a fajtáknál, ahol a tenyésztől is szigorúan veszik a szűrést. Ezel elsősorban a nem divatos fajták. A divatosabb fajtáknál az a probléma, hogy olyanok is kiváltanak kennelnevet és "tenyésztenek" kutyát, akiknek a megfelelő ismereteik nincsenek meg. És ezek újra visszafertőzik a fajtát.


Tehát a te kutyád akár a születésnél, akár a kantól elkaphatta, hiszen, ha neki nincs törzskönyve, akkor gondolom nem tenyésztőnél született.

2009. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
hát így is lehet mondani hogy szaporítótól vettük őket(már csak az ár miatt is). 2 külön családfából származtak le a kutyáink. egyik dunántúlról a másikat meg debrecenből vettük. Mindketten úgymond fajtatiszta szülőktől vannak, akiknek van tk-juk. A mi kutyáink az első évben mind az 5 kötelező oltást megkapták, már többször voltak féregtelenítve, nagyon vigyázunk rájuk. remélem nem lesz semmi bajuk
2009. dec. 8. 11:48
 43/43 A kérdező kommentje:
beszéltem az állatorvossal erről a herpesz oltásról. Azt mondta hogy már amúgy is későn lenne beadni, meg vakcinája sincsen, meg egyébként is szerinte nem kell aggódni emiatt mert ennyi erővel 66ezer fajta más betegséget is elkaphatna.
2009. dec. 9. 16:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!