Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan szidják a tükörsulikat,...

Sokan szidják a tükörsulikat, miért van ez?

Figyelt kérdés

Pl. hogy nagyon drágák és nem adnak semmit. Meg olyanból is kutyakiképző lehet, aki amúgy nem ért semmit a kutyákhoz csak elvégzi a kiképzői tanfolyamot aztán meg a tanfolyam úgy is néz ki. Meg még sorolhatnék jó pár dolgot.


Csak azért kérdezem, mert most van egy kiskutyám és a közelünkben pont egy ilyen kutyasuli van, és hát érdeklődtem felőle. hogy érdemes-e. És inkább negatívumokkal találkoztam.


2014. febr. 7. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon sokan járnak ezekbe az iskolákba. Van, akiknek beválik, és vannak, akiknek nem. Azt, hogy egy módszer mennyire jó nektek, csak ti tudjátok kitapasztalni.

Nekünk nem hozta meg a várt eredményt, de másoknak meg igen.


Szerintem a tükör iskolák olyanoknak nagyon jók, akik kezdő kutyások, mert nagyon jól átadnak egy csomó fontos információt a kutyákról, tartásukról. Menj el a kiskutyáddal nyugodtan az ovijukra, ha szimpatikus, amit csinálnak, akkor nem kell másik sulit keresned.


Sok oka van egyébként, ami miatt szidják a tükör sulikat, én eddig a következő fő okokkal találkoztam:

- az "igazi" sportkutyások közül vannak, akik nem akarják elismerni egy "hobbikutyás suli" létjogosultságát

- nagyon jól megy ezeknek az iskoláknak, sokan járnak, holott elég drága a tanfolyam (a klub már nem egyébként), és ez irigységet is szül. Pedig erre van kereslet, ez van.


Vannak olyan állítások, hogy a tükrösök lenézik a többit, meg nagyzolósak, én inkább ennek a fordítottjával találkoztam.

2014. febr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem véletlenül szidják/"szidjuk" őket.


Menj el, nézd meg, hogy neked hogy tetszik, és hogy az ottani kiképzők/segítők hogy bánnak a kutyáddal, stb. Ahogy az első is írja, van, akinek beválik és van, akinek nem. Én az utóbbiba tartozom.

2014. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább pozitív véleményekkel találkoztam. Én csakis a klubjuk miatt el akarok kezdeni megint az alapot (mert ugye ha máshol végzed az alaptanfolyamot az nem jó, hiába ugyanaz a vizsgarendszer... így megint ki lehet fizetni 40-50 ezret), de csak azért mert nem ismerek ezenkívül ilyen jó klubrendszert...

Egyébként drágák, és tényleg inkább kezdő kutyásoknak való, vagy olyanoknak, akik nem olvastak utána a kutyanevelésnek, mert valami borzasztóan tenyérbemászó és kioktató stílussal találkoztam, kb abból indultak ki hogy a gazdi nem ért a kutyákhoz, nem tud semmit a saját kutyájáról, miközben akár már több mint 1 éve együtt vannak...

Megmagyarázzák, hogy miért csak az válik be a kutyádnál, amit ők mondanak, és a legbicskanyitogatóbb, hogy simán mindenki előtt leszólnak, ha arról van szó.

Ráadásul van egy-két megkérdőjelezhető módszerük...

én ezt a népszigetiben tapasztaltam, még kutyaoviban.

Most a váci kutyadumát fogjuk megnézni, ami szintén tükör, de hát említett okok miatt, nekiveselkedünk...és a kutyám újra megtanulhat, ülni, feküdni, láb mellett menni...stb

2014. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem inkább keress más sulit, ha már egyszer megégetted magad. Én nem biznám a kutyám egy 20 éves tanfolyamot végzett kiképzőre.
2014. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem én égettem meg magam, elsőkutyás vagyok egy 3 hónapos papillon kiskutyám van.
2014. febr. 7. 20:15
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
A tükörsuli túl van misztifikálva. Semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint bármilyen más iskola.
2014. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

A budapesti tükörsulikról tudok nyilatkozni, általában onnan kikerült problémás kutyákkal találkozom, és a következőket vettem észre:

1) A módszerrel nagy baj nincs, bár egy bizonyos szinten túl nem működik, és ezt nem hajlandóak beismerni, mintha a szakmai felelősségről még soha nem hallottak volna.

2) Az oktatókat nem érdekli igazán, hogy mi lesz a kutyával, sokszor félrediagnosztizálják, hogy mi a probléma, vagy egyszerűen csak lusták vele foglalkozni, olyankor lesz a kutya ideggyenge, meg hülye a fajta, vagy jön a járjál csak, majd egyszer megjavul.

3) Sokszor inkább elkerültetik a gazdával a problémás szituációt ahelyett, hogy megoldanák. Szart eszik, ne vidd szaros helyre, kötözködik, ne vidd domináns kutyák közé, satöbbi.

4) A gazdák sokszor a felét nem értik annak, amit magyaráznak nekik, nem tudják összerakni a fejükben a dolgokat, nem tudják alkalmazni a tanultakat, már ha egyáltalán megkísérlik a kezükbe adni a megfelelő eszközöket.

6) Sok sesetben meg egyszerűen kihagyják őket a nevelésből, majd megcsinálja az oktató, meg a terápiás kutya, csak a gazda nem fog tudni mit kezdeni otthon az állattal.


Szóval amikor az egyik top kiképzőjük a saját blogján nyilvánosan ismeri be, hogy a saját kutyájával hiába járt oda kölyökkora óta, nem tudta kezelni, az szerintem mindent elmond. Ahogy az is, hogy ezek után volt pofája kimenni Amerikába tükörsulit nyitni. Én már csak elvből sem mennék a közelükbe semmilyen kutyával, ezt a mentalitást nem érzem támogatandónak akkor sem, ha adott kutyával tényleg működne.

2014. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5) akart lenni az a 6) :)
2014. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tényleg az a legnagyobb baj, hogy kiveszik a gazda kezéből a kutyát. Pl. képesek azt mondani a gazdinak, hogy ne büntessen, csak ha megtanulta hogyan, vagyis akár hónapokat várjon a megfelelő büntetéssel, azután ha a fejére nő, lehet nézni. (Csak hallomásból tudom, remélem nem igaz!)

Illetve mindent a segítők rendeznek le(ezt viszont tapasztaltam), ezáltal kivéve az irányítást a gazdi kezéből, aki éles szituációban csak áll mint a hülye, mert persze nem ő szedte le a kutyáját, nem ő figyelmeztette.

Ha vakon bíznék bennük, és csak a sulira támaszkodnék, most megnézném, hogy hol tartanék a kamaszodó kutyámmal, ugyanis volt egy-két szituáció, amiben nagyon résen kellett lennem. Egy tükör sulis gazdi ilyenkor mit csinál?

2014. febr. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Belenyúl a jutifalattartóba, mert azt viszont nagyon stabilan beléjük nevelik... :)

Na jó, nem gonoszkodok, megyek aludni :D

2014. febr. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!