Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vészelitek át a kutyáto...

Hogyan vészelitek át a kutyátokkal a petárda szezont és a szilveszteri tűzijátékot?

Figyelt kérdés
Nekem az a nagy problémám, hogy Budapest belvárosában lakom és a környéken egyetlen hely van, ahol póráz nélkül tudunk sétálni. Egyre kevésbé merem elengedni őket, nehogy egy hirtelen durranás miatt kiszaladjanak az autók elé vagy világgá menjenek. De ez így nem mehet, most egy hónapig ne engedjem őket el? Sajnos nem tudom őket csak hétvégén nyugis helyre vinni, de hétköznap is kell a mozgás nekik. Ti hogyan oldanátok meg? Akár a saját esetem tekintetében ill. a Ti konkrét helyzetetekben is érdekelnek a válaszok!
2009. dec. 8. 12:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Az én egyik kutyám egy menhelyi, régen bántalmazott kutya. Nagyon fél az ilyen hangoktól és már kétszer is volt sajnos, hogy majdnem elveszítettem, egyszer tavaly karácsony előtt, valaki petárdázott az utcán, meg egyszer tavaly nyáron, egy hétköznapon, semmiből jött tűzijáték miatt. :( Sajnos ilyenkor úgy bepánikol, hogy csak rohan ész nélkül. Emiatt már lassan én jobban félek a tűzijátékoktól és a petárdától, mint ő. De a tűzijáték még simább ügy úgymond, mert akkor nem viszem ki, otthon vagyunk és felhangosítok valami zenét, hogy ne hallja. Ezt csináltam vele augusztus 20-án és be is vált. Tavaly szilveszterkor nagyon kivolt szegény, csak reszketett órákon keresztül. A másik kutyám még nem tudom, hogy reagál, mert ő kölyök és még nem volt ilyen alkalom, mióta megvan, bár úgy látom, őt annyira nem zavarják az ilyen hangok.

Inkább a petárda jelenti a gondot, mert azt nem tudom előre, mikor fog valaki robbantani egyet, míg a tűzijátékról tudom, mettől meddig tart.

Nagyon félek, nehogy elveszítsem őket, de azt nem tudom, mit tegyek, hogy a hétköznapokon is meglegyen nekik a szükséges mozgás. Kutyafuttatókban, hááááát, tudjuk, milyen egy kutyafuttató, az enyémek ott meg sem moccannak, csak néznek és állnak egy helyben. Nem tudom, mit tegyek. :S

De érdekel, hogy aki hasonló helyzetben van, az hogyan vészeli át ezt a nehéz időszakot.

Esetleg arra milyen tippeket tudtok, hogyan lehet a félős kutyát hozzászoktatni? Tudom, erre már ez a kicsi idő nem elég, de a jövőben szeretném, ha nem kéne állandóan a zajoktól rettegni. Ez vonatkozik mindenféle durranós hangra, nem csak a petárdára.

2009. dec. 8. 14:14
 12/22 anonim ***** válasza:
51%
A picit tudod szoktatni,a nagyot,már sztem nem,pláne,hogy sok rossz dolog érte és az idegrendszere ilyen irányban már sérült.A picit tudod úgy,hogy néha ,ha játszik v. váratlan helyzetben eldurrantasz mellette egy papirzacsit és ha nem reagál rá negatív irányba,akkor simi és jutalomfalat.Ha negatív irányba reagál,akkor megnyugtatod,de nem adsz jutalomfalatot.Kb.negyed óra múlva újra ismételsz,aztán másna-harmadnap stb.Meg fogja szokni,hogy nincs baj.
2009. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Elöttem irták hogy a kisebb jobban fél.. nálunk forditva van.. a németjuhász nagyon fél a petárdától a foxi meg a parson russel meg sem ilyed. Mondjuk azok vadászkutyák.. De azért a parson russel meg a foxit beviszzük a teraszra a néemtjuhász meg kennelbbe van zárva és onnan nem tud megszökni de most az istállóba az egyik boxba zárjuk be ott nem tud megszökni se meg alig halja a petárdákat.. De a kérdezőnek szerintem porázon fussál vele Te és ne engedd el. Futsz vele mindennap egy kicsit fél orát akkor lefárad. És szilveszterkor amielött beviszed a házba egy jo nagy sétát iktass be és akkor nem is vágyik rá annyira utana.. biztositasz neki jo meleg kis rongyokat és hidd el az aldni fog. Kiados vacsi és máris szunya =)
2009. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát az én kutyám hozzá van szokva mert mellettünk van a város legnagyobb focipályája és szinte minden este áll a bál!Megpróbálhatnád a hosszabb pórázokat erre gondolok:


[link]


Talán!

2009. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én ezért is költöztem kijjebb a városból. Talán délelőtt kevesebb a petárda, akkor vidd le. Ha csak máskor tudod, akkor az Ő érdekében ne engedd el.
2009. dec. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a válaszokat!

Hát a szilveszter napja a legkevesebb, mert az csak 1 nap! Azt kibírjuk!

A fő gond, az már most elkezdődött, nem hiába fogalmaztam úgy, hogy petárda szezon. Tegnap előtt este sétáltunk és szerencse, hogy pórázon voltak a kutyáim, mert kettőt is durrantottak. Mindkettő úgy megijedt, hogy még vagy fél óráig remegtek. :( Az a baj, hétköznap nem tudom őket elvinni messze, ki a városból, mert dolgozom estig, ide jártunk ki a közelbe egy térre, de most már nem merem őket elengedni, amíg le nem cseng ez az időszak. És az a rossz, hogy ez össz-vissz több, mint egy hónap!

De jó ötlet, hogy fussak, ma csináltam is ezt velük, mert eléggé tele vannak már szegények. :( Elengedni biztos nem fogom őket, inkább ne mozogjanak most annyit, mint hogy véletlen világgá szaladjanak. :(

2009. dec. 13. 22:36
 17/22 anonim ***** válasza:

szerintem is most inkább csak pórázon sétáltasd őket... hétvégén, ha tudtok, menjetek ki olyan helyre a városon kívül, ahol nincs petárdázás és próbáld ott őket jól megmozgatni...

én ebben az időszakban még az összetört boros/pezsgősüvegektől, továbbá az utcán "felejtett" hányadéktól is tartok... :( sajnos ilyen a városi kutyázás...

2009. dec. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek. Mióta kutyám van, rémálom ez az időszak. :S
2009. dec. 14. 13:02
 19/22 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás ha szilveszterkor csak rövid sétára megy az ember, utána biztos helyre teszi a kutyát (bent a lakásban vagy szökés biztos kennelben)


Egyébként fokozatosan szoktatható a kutya ezekhez a hangokhoz.

2009. dec. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ha még nincs rajtuk, akkor tegyél kutyusbilétát rájuk a címmel telefonszámoddal. ha esetleg ne adja isten mégis elszökne, tudják a kutyabarátok hova kell visszavinni. én így veszítettem el egy kutyusomat szilveszteri petárdázás után. azóta ki vagyok élezve erre a kutyabilétás dologra, mert szerintem hasznos.
2009. dec. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!