Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vészelitek át a kutyáto...

Hogyan vészelitek át a kutyátokkal a petárda szezont és a szilveszteri tűzijátékot?

Figyelt kérdés
Nekem az a nagy problémám, hogy Budapest belvárosában lakom és a környéken egyetlen hely van, ahol póráz nélkül tudunk sétálni. Egyre kevésbé merem elengedni őket, nehogy egy hirtelen durranás miatt kiszaladjanak az autók elé vagy világgá menjenek. De ez így nem mehet, most egy hónapig ne engedjem őket el? Sajnos nem tudom őket csak hétvégén nyugis helyre vinni, de hétköznap is kell a mozgás nekik. Ti hogyan oldanátok meg? Akár a saját esetem tekintetében ill. a Ti konkrét helyzetetekben is érdekelnek a válaszok!
2009. dec. 8. 12:47
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Van bilétájuk és mikrochip is :) Viszont ha a kocsi elé szaladna ki, akkor hajamra kenhetem mind a kettőt. :S

De mint írtam, nem a szilveszter a gáz, mert az csak egy nap, ki lehet bírni.

Hanem ez az egész időszak. :S

Na mindegy. Pórázon lesz séta, meg futok velük, szabad napon meg kiviszem őket a városból, más lehetőség nincs. Csak sajnálom őket, hogy emiatt az elmebeteg robbantgatás miatt nem tudom nekik a normális mozgást, szocializációt biztosítani. :( De ez van, inkább, mint hogy eltűnjenek vagy elüsse őket egy autó. :(

2009. dec. 14. 16:20
 22/22 anonim ***** válasza:

Nem csak a kutyák számára borzalmas a petárda, engem egyszer megdobtak vele és fél napig nem hallottam. Amikor kutyám volt, akkor a kád alatt vagy az ágyamban vészelte át ezt a pár napot és csak pórázon mertem sétáltatni. Volt egy szomszédasszonyom, akinek a kutyája sokkot kapott egy petárdától és el kellett altatni.

Talán, ha nagyon hosszú pórázon viszed őket, akkor a mozgás is megvan és mégsem szaladhat el, ha megijed.

Egyébként azt tapasztaltam, hogy a gazdi ágya mindenre jó. Amikor nagy villámlás és dörgés volt, akkor rendszerint az összes állatom az ágyamban kötött ki.

2009. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!