Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, a kutyám egyáltalán...

Segítség, a kutyám egyáltalán nem engedelmeskedik! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónapos elmúlt, és egyáltalán nem hallgat rám, sokszor teljesen süketnek tetteti magát. Már mindent elolvastam, mindent letöltöttem, betartunk minden szabályt, hogyan legyek falkavezér, de egyszerűen semmi nem használ! Valakinek van tippje? Kutyaiskolába nem akarom adni. Kérlek adjatok tanácsot!
2009. dec. 8. 14:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%

A problémád oka nagyon egyszerű: a kutya dominánsabb nálad.

Ha mindent elolvastál letöltöttél, akkor emlékszel Caesar Milan szavaira: " Ha a kutya energia szintje nagyobb, mint a tied, akkor a falkában automatikusan föléd kerül és nem lesz hajlandó neked szótfogadni" . Nem pontos ídézés, elnézést érte ( a lényeg benne van). Én javaslom ajándékozd el, mielött nagyobb baj lesz.

2009. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mit nem csinál meg neked? Mivel motiválod? Mit vársz el tőle? Kan vagy nőstény?

Valójában még tényleg nagyon kicsi. Nem kell tőle csodát várni, ráadásul terrier.

A kutyaiskolában egy dolgot anno nagyon a fejembe vertek: a fáradt kutya a legjobb kutya. Fárazd le, játszatok rengeteget.

2009. dec. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Ajándékozd el, iszonyú súlyos a baj... hogy lehet ilyeneket mondani, könyörgöm, egy 3 hónapos kölyökkutyáról beszélünk! Minden kutya másmilyen, nem kell megilletődni azon, hogy a másik meg már hallgat rátok.

Folytassátok a következetes, jó nevelést, idővel eljön az eredménye. Lehet, hogy nehezebben tanul, nem olyan gyors a felfogása, makacsabb, mint a másik. Lehet, hogy neki máshogy kell megközelíteni majd a nevelését, de erre idővel magadtól rá fogsz jönni, ha ennyit olvasol, tanulsz a kutyákról.

Ne várj tőle túl sokat még, hiszen nagyon kicsi, olyan, mintha egy 2-3 éves gyerektől várnál teljes szófogadást.

2009. dec. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mindent elolvastál, kipróbáltál, csak nem tudod jól alkalmazni mégsem. Nyilván ez a kutya nehezebb eset, mint a másik, de ne add fel. elajándékozni semmiképp nem kell. Keress fel egy olyan iskolát, ahol valóban téged oktatnak, és nem pórázon rángatják a kutyát. (Van ilyen:))

Kívülálló valóban jobban látja az ilyesmit mint, te.Én oktató vagyok, de még én is kérek külső segítséget egy csomó problémához a saját kutyám képzésében, egyszerűen azért, mert kintről tisztább minden:))

Adj még egy esélyt az ügynek, keress kutyasulit.

2009. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Úristen, eszünkben sincs elajándékozni!!! Nem vagyok ilyen felelőtlen kutyatartó! Épp azért keresek megoldást. Mind a 2 kutyám kan. Egyedül az ül, feküdj parancsot tudják, a marad-ot is csak nagyon nehezem. Hova járassam akkor-, -tudtok tippet adni? Vagy 3 hónaposan még fölösleges? Úgygondoltam, hogy ha most nem hallgat rám, akkor később méginkább nem fog, hiszen most kell lefektetni az alapokat.
2009. dec. 8. 22:35
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy felelőtlen vagy, az azért a kérdésből is látszik. hogy nem kell elajándékozni, azt nem neked írtam, hanem annak az okosnak, aki ezt javasolta.


Kutyaiskolát nem reklámoznék, esetleg privátban írok, de nézz körül a neten. Fontos, hogy olyan helyre menj, ahol pozitív megerősítéssel dolgoznak, és el lehet engedni a kutyát. De csak olyan helyre menj, ami tetszik. Menj el, nézz meg egy órát és utána dönts.

2009. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!