Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha megugat a...

Mit tehetek, ha megugat a kutyám?! Játszik, vagy támadni akar?!

Figyelt kérdés

Idáig csak kis testű kutyáink voltak (westie), de most egy németjuhász és valószínű rottweiler keverék kutyánk van. Az anya nagyon nyugis, barátságos németjuhász. 7-8 hónapos most a kutyus, de már anyát is és most engem is megugatott.

Mindig elviszi a lábtörlőt, és amikor visszahozzuk, tudja, hogy bűnös, elkezd szaladgálni, ugrálni, menekül előlünk, kicsit olyan mintha játszana. Most rászóltam, hogy menjen az ajtóból, de nem volt hajlandó, így egy kicsit megsuhintottam a lábtörlőt meg felé léptem, erre ő hátraugrott és elkezdett ugatni. Rászóltam és támadó állásban folytatta az ugatást. Megijedtem, bár tudom, hogy ez a legrosszabb reakció. Mit lehet csinálni? Még nem is nőtt meg teljesen...



2014. febr. 14. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

7-8 hónapos. olyan mint a kisgyerek...


nem foglalkoztok vele magára vonja a figyelmet. Még akkor is ha tudja hogy nem szabad.

2014. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
most komolya, ennyire nem ismered a saját kutyád hogy ezt ne tudd eldönteni? gratulálok
2014. febr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm! :)

Másodiknak pedig javaslom, hogy olvassa el újra mit írtam, és tanuljon meg szövöget értelmezni! 1. nem volt még nagytestű kutyánk, 2. szerintem ha támadó állásban ugat, az akár támadást is jelenthet.

2014. febr. 14. 13:47
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Falkavezérségi probléma, a fejetekre van nőve röviden. Amikor játszik (nálam is szokott ilyet, de egyértelmű hogy játék, akkor ugrál össze vissza szája nyitva mintha nevetne, csóválja a farkát, és látod hogy "dilizik". Az egyik kuytám akkor ugat ha indulunk sétára, vagy ha séta közben megállok velem szembe leül és ugat hogy induljunk már tovább, mert nélkülem nem megy.Amit te írtál annak az első felében még játékosságra gondoltam de a második fele az egy kicsit másra mutat. Nme ártana kutyasuliba járni vele, ilyenkor bontogatják a szárnyaikat, kamaszok, el kell csípni a dolgot és visszafordítani még amíg lehet.
2014. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Játéknak fogja fel, a lábtörlővel te támadtál és ő reagált rá. Kölyök és még vagy két évig, kamaszként és fiatal felnőttként is az marad. Játsszál vele, húzzatok rongyot (de óvatosan a fogai miatt), dobjál neki fadarabot, labdázzál vele. Foglalkozz vele, ezt akarja.
2014. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha megfigyeled több hangsúlyba ugat egy kutya.

És rájössz mikor hisztizik,játszani akar,és mérgesen ugat.


Több fajta személyiségű kutya van!!!


Nekünk 5hónapos 34-38kg közötti nagytestű kutya elkezd csipkedni húzgálja a zokni ugat na ekkor vagy játszani akar vagy megérezte a húsi szagát amit eszek és kunyerál.

2014. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Azt, hogy milyen hangsúlyban ugat még nem tudtuk megkülönböztetni. Eleve nem ugatós kutya, még akkor sem ha a postás jön... A hólapátot azt viszont nagyon tudja ugatni :) Én ettől a támadó állástól ijedtem meg, de kipróbáljuk a tanácsokat.

2014. febr. 14. 14:02
 8/16 anonim ***** válasza:

előző:

nekünk is a hólapátot+talicska+kocsi+ismeretlen tártyak

2014. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

előző:


Ugatás is szemelyiség függő.

Van amelyik kutya mindenre ugat ami mozog vagy csak amikor tényleg kell, terület közelében lévő személyekre.


Figyelgesd rá fogsz jönni,hangsúlynak másnak kell lennie!

2014. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Erélyes ugatás: van a kapunál valaki, csengetett. Postás: mérgesen ugyanez. Csaholás: szomszéd kutya a kerítésnél, vagy hazajött a szomszéd a kocsival. Vidám csaholás: megjött a gazdi.
2014. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!