Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, ha megugat a...

Mit tehetek, ha megugat a kutyám?! Játszik, vagy támadni akar?!

Figyelt kérdés

Idáig csak kis testű kutyáink voltak (westie), de most egy németjuhász és valószínű rottweiler keverék kutyánk van. Az anya nagyon nyugis, barátságos németjuhász. 7-8 hónapos most a kutyus, de már anyát is és most engem is megugatott.

Mindig elviszi a lábtörlőt, és amikor visszahozzuk, tudja, hogy bűnös, elkezd szaladgálni, ugrálni, menekül előlünk, kicsit olyan mintha játszana. Most rászóltam, hogy menjen az ajtóból, de nem volt hajlandó, így egy kicsit megsuhintottam a lábtörlőt meg felé léptem, erre ő hátraugrott és elkezdett ugatni. Rászóltam és támadó állásban folytatta az ugatást. Megijedtem, bár tudom, hogy ez a legrosszabb reakció. Mit lehet csinálni? Még nem is nőtt meg teljesen...



2014. febr. 14. 13:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mekkora testű kutya, a gazdájának kell ismernie a jelzéseit. Ha ilyen kemény kutyát tartotok és magatoktól nem tudtok felnőni hozzá, akkor nem szégyen kutyaiskolába menni és tanulni, mielőtt bekerültök az esti hírekbe! Amúgy valószínűleg előhoztad belőle vagy a zsákmányösztönt vagy a védőösztönt a kalimpálásoddal. Ez önamgában nem baj, akár lehet ilyesmit játszani is a kutyával, ha közben tudod kontollálni és végig te irányítod a játékot. Az viszont, hogy magad se tudod mi történt már nagyon nagy baj!
2014. febr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent a támadóállás? Körbeírnád? Mert az is elképzelhető ha ennyire nem értetek a kutyákhoz, akkor a testbeszédüket is félreértelmezitek..
2014. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Most rászóltam, hogy menjen az ajtóból, de nem volt hajlandó, így egy kicsit megsuhintottam a lábtörlőt meg felé léptem, erre ő hátraugrott és elkezdett ugatni.


"most mi bajod van haver hülye vagy?"


Rászóltam és támadó állásban folytatta az ugatást.


"Nah szép te támadsz rám aztán még neked áll feljebb, hát fix hogy hülye vagy!"


egy 7-8 hónapos kutya gondolatai mikor a gazdi ki akar menni az ajtón :D

2014. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

azt hiszi ő a falkavezér. nem valószínű,hogy csak játszani hív???!

veszettség oltása van már?

esetleg nincsen valami betegsége? (attol is lehet izgatott)

a farkát csóválja ugatás közben? (mert akkor játszani akar) meg kéne nézned, ismerned hogy milyen helyzetben mi a lótúrót akar, elvégre a TE KUTYÀD...

az én kis keverék kutyusom (3éves) sem mindennapi viselkedéssel üdvözöl . vicsorít-morog , visít ,aztán meg körberohangál, körbeugrál... :)

2014. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy csóválja a farkát nem jelenti, hogy játszani akar. De ettől függetlenül kétlem, hogy támadni akart volna, inkább csak rettentően nem ismered a testbeszédét. Egy kutyaiskola mindenképp fontos lenne.
2014. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha falkavezér lennél, akkor nem szaladna el előled a kutyád, ha már egyszer rosszat csinált. NEM tisztel eléggé!

Ez nagyon nagy probléma (ilyen esetek szoktak elfajulni odáig, hogy még csak játszik a kutya, de egyszer megtámad...)


Az egyik kutyám játékból morogni szokott, a másik ugatni. 95%-ban akkor történik ez meg, ha egymással játszanak. HA velem megy a játék, szinte soha nincs ilyen, tisztelnek. 1-2 alkalommal, ha nagyon belendülnek, max akkor fordul elő.


Ennek semmi köze ahhoz, hogy mekkora a kutyád. Minden fajtára, méretűre ugyan azok az alap dolgok vonatkozni. A különbség az étel mennyiségében (márkájában) különbözik, a mozgásigényben, meg ilyesmikben, hogy melyikre mennyit kell költeni. Esetleg vannak még fajtára jellemző viselkedési formák, DE az alap nevelés ugyan az minden kutyánál!


Anyukád és fölötted a kutya van. Ezen változtassatok hamar.

2014. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!