Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KUVASZ? Minden információt és...

KUVASZ? Minden információt és tapasztalatot megköszönök.

Figyelt kérdés

Van egy középtermetű kutyánk, most lesz 1 éves. Szerencsére sikerült "jó kutyát" nevelnem belőle, engedelmes, kezelhető (persze van még hova fejlődni), és én is nagyon sokat tanultam és tapasztaltam a 8 hónap alatt. Mivel nemsokára tanyára költözünk, szeretnénk mellé egy másik, nagyobb termetű, tekintélyes kutyát is, a magyar fajták közül, és a kuvaszra gondoltunk. Én a meglévő kutyánkkal naponta átlagosan 2 órát sétálok, kutyasuliba is járunk hetente, és sokat vagyunk a kertben, olyankor játszunk vele, stb. Ez adott lenne az új kölyök számára is. A családból a nevelés jó része rám esik, én 50 kilós lány vagyok, de azt mondják, nem a testi erő számít. :)


Szóval, ti ajánlanátok a kuvaszt ilyen körülmények közé? Mit érdemes tudni róla (azon kívül ami a neten olvasható)?



2014. febr. 14. 19:27
1 2
 11/11 Singham ***** válasza:

Házőrzésre szuka kutyát javaslok. Kannak egyszerű trükkel eltudják terelni a figyelmét.

A másik kutya nem tudom milyen. A tipikus ,,kicsi és pörgős"? Mert, ha nem, akkor én mindenképpen olyat is javaslok majd a kuvasz mellé. Most furcsán hangozhat ez, de nem hiába volt a pásztoroknak is általában kicsi pörgős juhász kutyájuk meg egy-két kuvaszuk/komondoruk. Lényegében a kicsi a ,,biztonsági kamera", ő figyeli a terepet és jelez, ha bármi van; a nagyobb meg a ,,kidobó", ő intézkedik, ha a kicsi jelzett.

2014. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!