Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FÉLŐS kutya szocializációja!...

FÉLŐS kutya szocializációja! Következő lépés?

Figyelt kérdés

Adott egy lassan egy éves, emberektől és főleg kutyáktól rettenetesen félő kutya. Engedelmes, utcához, zajokhoz szokott, de a szocializáció többi része különböző okok miatt kimaradt. Helyre szeretném hozni. A múltkor (pár napja) elvittem két másik kutyához/gazdihoz (egy semleges helyen találkoztunk). Mindkét kutya játszani szeretett volna vele, de rettentően félt tőlük. Először menekült, aztán mikor látta hogy nem szabadul, hanyattvágta magát nekik. Olyan két óra elteltével nagyon bizonytalan jeleket mutatott a játékra - úgy viselkedett, mint mikor velünk akar játszani, feltolta a fenekét, ugatott kicsit és kapkodott, de látszott hogy maga se tudja mit csinál. A másik két kutya, mivel ez új volt nekik, meghőkölt kicsit. Erre az enyém vérszemet kapott, mert látta hogy meg tudja védeni magát, és elkezdett komolyan kapkodni és morogni meg vicsorogni. Itt közbeléptem és leállítottam valahogy de utána ügyelnem kellett rá. Aztán mennünk kellett haza. Azóta ha sétálunk és kutya közelébe kerülünk (kerítés nélkül, mert kerítésre nem ugrik), beveti ezt a morgok-ugatok-és-oda-akarok-kapni-mert-tudom-hogy-akkor-békén-hagysz - hadműveletet. Persze leállítom és akkor abbahagyja de a feszültség (meg félelem) benne van.


Megbeszéltük hogy hétvégén újra találkozunk. Csak én most már szinte biztos vagyok benne, hogy a kutyám félelmében neki fog esni a másik kettőnek, mert látta hogy így eredményt ér el. Gondolom hullára fogok fáradni a folyamatos tiltástól. Az a kérdés, mit tehetnék, hogy ne csak visszafojtsam az agressziót, hanem segítsek neki elérni azt a kényes pontot, amit egyszer már szinte sikerült neki (mikor majdnem játszott)? Menni fog neki valaha is? Velünk imád játszani. Láthatja hogy nem bántják egyáltalán.


Nagyon köszönök minden segítséget előre is!



2014. febr. 18. 18:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hamar leáll, de ha mittomén újra közel jönnek akkor kezdi megint.
2014. febr. 18. 19:44
 12/22 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig csak nézte hogy ők ketten játszanak, meg én játszom velük, csak ritkán próbálták bevonni, de aztán otthagyták mert látták hogy fél.
2014. febr. 18. 19:46
 13/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom megállapítani, mikor védjem és mikor csak táplálom a félelmeit a védelmemmel...Az a baj hogy a másik két kutya elég fiatal még (ráadásul nagy) és nem állíthatók le olyan könnyen. Pedig az volna a védelem ha őket leszedném róla, nem? Nem pedig ha őt elbújtatom a szoknyám alá..?
2014. febr. 18. 19:49
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el őket közös sétára.

De ne ilyen hosszú madzaggal, mert sok kutyát úgy nem lehet, rövid, laza pórázzal az összeset.

Ha nem megy, akkor mindenki vigye a saját kutyáját, a lényeg, hogy mindegyik alárendelt pozícióban sétáljon, békességben, közel egymáshoz, és hosszú ideig.

Egy fegyelmezett séta segít falkává kovácsolódni, mert az ösztönökre hat.

A játék eldurvulhat, a séta nem.

És a gyaloglás a kutyáknak a természetes viselkedése, ha eközben ismerkedik, az hatásosabb.

2014. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalomtól ne várj csodát, a félelmek oldása jó hosszú folyamat. Ha nem akar beszállni egyelőre, akkor ne szálljon be, nem gáz, majd egyszer kedvet kap. Meg hát mondom, nem a játék a lényeg, nem minden kutya szeret játszani, nem minden kutya passzol egymáshoz a játékstílusukat illetően, meg úgy általában, felejtsd el kicsit ezt a részét, koncentrálj arra, hogy ne féljen meg ne akarjon mindenkit elmarni maga mellől.

Ha meg ez a két kutya ilyen durva alapból, akkor ne velük akard rehabilitálni, keress nyugisabb kutyákat.

2014. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15-ös válasszal egyetértésben javasoltam a sétát.

Sétálni minden kutya szeret, aközben nem lehet durvulni, dominánskodni, egy rövid-laza pórázos sétánál minden kutya azonos, alárendelt lelkiállapotban van, és ez a lényeg!

Hogy megtanuljon lazítani kutyák között.

A sétával pedig hogy előrefelé halad, az agya is előrefelé halad, maga mögött hagyja a félelmeit, mert a nyugalmat hozza ki belőle a séta.

Egyszerűen belefárad a stresszelésbe, és a fegyelmezett nyugodt sétától lenyugszik.

2014. febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Volt séta (olyan is volt hogy nem én vittem), és közben valóban nyugodtabb volt (mondjuk mikor nem nálam volt akkor úgy tűnt jobban fél, mert tart az emberektől is), meg akkor is, mikor gyakorlatokat csináltunk, elfeküdt a másik kutyától egy méterre míg átmentem a pálya másik végébe. Tehát akkor csak legyünk ott velük, és várjak, várjak, várjak?


Nagyon kevés itt a kutya, ők a legjobban neveltek. :)

2014. febr. 18. 19:56
 18/22 A kérdező kommentje:
Jó, akkor majd többet sétálunk. :) Szépen jön pórázon, viszont ilyenkor kicsit elhúz a lábam mellől hogy távolabb essen a többiektől.
2014. febr. 18. 19:58
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, és nem ártana 3 évesnél idősebb valóban jól szocializált szukákat keresni. Velük könnyebb.

Márpedig a rehabilitáció lényege, hogy mindig olyan célt tűzz ki elé, amit 100% hogy teljesíteni tud, mert csak ez az élmény növeli az egészséges önbizalmát.

Ha nem megfelelőek a segítő kutyák, és hiba csúszik a dologba, egyet lépsz előre, és 2-t hátra.

2014. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"elhúz a lábam mellől hogy távolabb essen a többiektől."


Akkor sétáltasd a legnyugodtabb kutyát, és ahhoz meg kösd hozzá (ne túl zavaróan közel, de a közelség legyen a lényeg)) a sajátodat, és így, közvetetten sétáltasd.

2014. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!