Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák kirakása? Ki lehet...

Firestorm kérdése:

Kutyák kirakása? Ki lehet tiltani a kutyákat a lakásokból?

Figyelt kérdés

Van egy igazán "kedves" gondnokunk a házsorban és most azt vette a fejébe,hogy aláírást gyűjt annak érdekében,hogy ne lehessen az egész házsorban kutyát tartani (Panel),ugyanis idegesíti a kutya ugatás,elvileg ma fog vagy holnap körbejárni az aláírásokért.

Kérdés,hogyha összegyűlne x mennyiségű aláírás akkor valóban kilehetne tiltani a lakásokból a kutyát,ha önkormányzathoz fordul ez a szemét?Saját öröklakásunk van,ahogy sokan másoknak is akik kutyások és úgy tudom meg van határozva hány kutyát lehet tartani (Nekünk 1 van),de én nem hiszek abban,hogy majd bárki megszabja,hogy a saját/örök lakásunkban mit tarthatunk és mit nem,ami nem szabályellenes.Ráadásul nem igazán van kutyaugatás sem,szerencsére a legtöbb kutya csak okkal ugat.Ja igen és a gondnoknak is van 2 kutyája,akit az erkélyre zár ki,oda végzik a dolgukat,lakásba nem mehetnek be.Ma az egyik kis öreg bácsi mikor mondta ezt neki a gondok,hogy zavarja a kutya ugatás azért akarja kitiltatni őket,fogta magát azt mondta,hogy "Inkább a kutyák ugassanak,mint maga" és tiszta erőből neki lökte a liftnek,annak ellenére,hogy az öregnek az életében nem voltak kutyái.Vélemények?


2014. febr. 26. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a gondnok valóban megteszi, akkor fel lehet jelenteni állatkínzásért, ugyanis nem lehet kizárva tartani a kutyát az erkélyen. Egyébként ezzel semmire nem megy, főleg, ha több kutyás van, nem valószínű, hogy összejönnek az aláírások.
2014. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs jobb dolga, akkor ez is egy módja a haszontalan időtöltésnek. Ez korlátozná a tulajdonhoz való alapjogot, úgyhogy esélytelen. Ezt olvasd el alaposan:

[link]

2014. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nem teheti meg.


sőt.. nálunk már volt egy kutyus, és megkérdeztem a lakóközöséget hgy kimenthetem e az exem karmai közül a közös kutyát (verte, nem foglalkozott vele, ő akart de neki már nyűg volt a kutya- saját szavaival élve) megengedték, elhoztam


nyár közepén költözött ide egy család egy kutyával, aminek szeparációs félelmei vannak: ha nint otthon senki végig vonyitja a napot. A srác mit mondott? egy részt nem tilthatják meg neki hogy tartson kutyát, másrészt ha a lakó közösség két kutyát már engedett akkor a harmadikat se utasíthatja vissza

2014. febr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tehát ezzel csak azt éri el amikor körbe fog járni,hogy kap pár maflást illetve ajtóbecsapást az orra előtt illetve anyázást.

2014. febr. 26. 09:47
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet mondani a gondnoknak, hogy álljon le, mert megy a feljelentés az erkélyen való kutyatartás miatt.

Amúgy eszement ötlet tőle ez, hiszen neki is van kutyája. Mégis, hogy gondolta? Mindenki kutyája lapátra, az övéi meg maradnak? Nagyon sötét annak az embernek az a része, ahol az agya van.

2014. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerinted érdekelné,ha a saját kutyáit szélnek kéne eresztenie?Az,aki képes erkélyen tartani őket az nem szereti a háziállatait,tehát annyit tesz magasról letojja,hogy az övéitől is meg kellene válnia.Viszont ezek után erősen gondolkodóba ejt a feljelentés ellene.
2014. febr. 26. 09:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel állatkínzásért. Nekem nincs kutyám, de basszus, az a szerencsétlen az egész életét az erkélyen tölti 1,5 négyzetméteren??? A gazdáját zárnám oda...
2014. febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a gondnokkal foglalkozni. Eleve az aláírásokkal nem ér semmit. Egy lakóközösségben a közgyűlés dönt. Ráadásul visszamenőlegesen nincs hatálya bármi döntésnek.

Szóval halott ügy ez a gondnokotoknak.

2014. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Normális épeszű ember nem ír alá ilyen ívet, még akkor sem, ha nincs kutyája.

Nálunk is volt hasonló akció, 34 lakóból 3-an írták alá. Az a három is csak azért, mert egyik a gondnok lánya, a másik a gondnok lányának a férje, a harmadik meg szegény 82 éves őskommunista Ica néni, akinek azt mondták, hogy valami mpsz-s mittomén' mit kell aláírnia. Ezt konkrétan a néni mesélte, amikor később kiderült, hogy a kutyák ellen mesterkedett a gondnok. Csak az a vicces, hogy ahhoz a 6 családhoz, akiknél kutya van, fel sem jött a vén szarkavaró. Egyébként az a durva, hogy nem hallani kutyaugatást, sem reggel, sem nap közben, sem este.

2014. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az enyém akkor ugat,ha idegen van az emeleten,viszont,ha kopognak,csengetnek és a kutya tudja,hogy itthon vagyok még akkor sem ugat,maximum,ha bizonyos időn belül nem nyitok ajtót.Mekkora meglepetés lesz a gondnoknak,ha becsönget és a kutyával együtt nyitok neki ajtót?:)

Hamar tova fog libbenni,mivel a kutyám alapból nem szereti az idegen férfiakat,akivel az életében nem találkozott még és olyankor eléggé agresszív a viselkedése,ha nem tiltom le.Márpedig letiltani nem fogom,viszont azzal is tisztában vagyok,hogy nem lép ki a bejárati ajtón,hanem belülről morog az idegen férfiakra,így még gyorsabban fogja szedni a lábait ez a gonosz ember.

2014. febr. 26. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!