Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kajákat utálnak a kutyák?

Milyen kajákat utálnak a kutyák?

Figyelt kérdés
Szeretném megtanítani a kutyámnak, hogy ne egyen a földről. Tettem a húsba csípős paprikát és elszórtam a földön, de ízlett neki. Aztán keserű grapefruit kivonattal próbáltam, de azt is szerette. Mivel próbálkozzak még?
2009. dec. 13. 16:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ja az már más. LOL

Kutyaiskolában nem kértél még tanácsot?

Az én kutyám is nehéz eset, szemmel kell tartani, de legalább ha rászólok, akkor észreveszi magát.

Bár otthon néha szokott azzal szórakozni, hogy föleszik egy porcicát, közben magasra tartja a fejét és feltűnően csámcsog, mintha csak azt akarná ezzel mondani, hogy "látod, úgyis eszek, amikor csak akarok". :D :S

De azzal a módszerrel, amit írtam, legalább a sz@rzabálásról le tudtam szoktatni.

2009. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
nekem mind a három kutyám gyűlöli a hagymát :D
2009. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Az áramos vagyok! Igen elemet vezettem bele de amikor még nincs egy éves akkor lehet kapni saját felelösségre nagyon csípős paprikát németek ezt eszik és azt kenytem bele a husba és a kölykökkel igy kezdem a leszoktatást és ha van vmi makacsabb akkor 1 év utan pedig áramosan hogy belevezetem az áramot. Vagy uj is llehet hogy szédszedsz egy önygujtot az áramos szikrás részét kiszedeed levágod a müanyag gumi részt a drotrol és kiszeded azt a felét a kanocnak amit be tudsz nyomni és oda teszel egy gyurma vagy ilesmi darabot és akkor az mindig kattogni fog és rázni minden 2 mp be igy ha beakapja megrázza.. akkor elkezd kiváncsiskodni és egy 5 utan megunja otthagyja. Amugy elöttem irták hogy nem kel ilyen hülyeség h áramot belevezetni.. hanem hogy a rangsor.. rangsor általba mindenkinél megvan.. de kutya olyan mint a gyerek.. gyereknek is beszélhet az anyja és van amelyik sőt szinte az összes tinédzser korábann minden hüülyeségben benne van... Szóval nem a rangsor miadt van... a kutya sokat ad a hasára főleg ha arról van szó és lehetőség akkor kihasználja.. de az elemes megoldás meg a paprikás a legjobb... nekem bejöttek nemis fáj nekik de leis szoknak róla. Remélem segíthettem!!
2009. dec. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%
Elözö vagyok! Igen van amelyik utálja de az enyémek bezzeg imádják bármit felesznek eg kis gerezd hagymáért! :D Szoktam a kajájukba eldugni egy kis szemet és örülnek nekik.
2009. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Na bocs akkor hogy tovább kötekedek. :)

1. A legtöbb ember azt hiszi, ő a kutyájának a falkavezére, de ez csak igen kevés hányadban van mégis így.

2. És mit csinálsz, ha olyan a kutya, aki rágás nélkül, egészben azonnal lenyel mindent? Mert én ismerek nem egy ilyet! Akkor majd addig rázza az áram belülről, míg ki nem kakálja? Lehet, ez csak szúnyogcsípésnyi áramütés, de ha mondjuk lenyeli, azért az nem olyan kellemes...

Hát te tudod, mit csinálsz, de én a magam részéről még ekkora baromságot még nem hallottam és bocsi, hogy ilyen szavakkal bírálom a módszeredet, de szerintem ez elég barbár dolog. A paprika meg chili oké, de áram? Ez azért elég durva szerintem...

2009. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Esetleg az elektromos nyakörv segítene? Normális esetben én sem tartom elfogadhatónak, de már nincs több ötletem. :( Hallottam olyan nyakörvről is, ami vízpermetet vagy büdös szagot áraszt, de ilyet nem tudom, hol lehet kapni.
2009. dec. 13. 19:10
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős ez a kutya? Nem lehet,h még túl fiatal, szeleburdi ahhoz,h tökéletesen teljesítse ezt a "parancsot". Kb. 1-1,5éves korukra ér be annyira az agyuk,h megértsék,h tényleg nem szabad felvenni semmit a földről.

Az áramot, áramos nyakörvet meg arra kötném rá, aki ezt a kutyájával kipróbálja, kipróbálta. Tudom,h egyes kutyasulikban ez "elfogadott", de engem felháborít. Aki normális módszerekkel nem tudja megnevelni a kutyát, az ne tartson, vagy forduljon (hozzá értő) kiképzőhöz.

Először otthon gyakoroljatok,h ha leteszel valamit a földre, és azt mondod,h nem, akkor nem veheti el. És ha ott hagyja, akkor a kezedből adsz neki egy jutifalatot és gyorsan felveszed azt, amit a földre letettél,h ne tudja azt is megenni. Ha már jól megy otthon, akkor lehet az utcán gyakorolni.

2009. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek utolsóval, aki árammal akar kutyát nevelni, legyen az ételbe dugott akármicsoda vagy elektromos nyakörv, arra tenném rá! Csak a hozzá nem értő emberek vetemednek ilyesmire, állatot nevelni azonban nem így kell!
2009. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

És az elektromos nyakörv egyébként sem erre való alapból, hanem azok a gyengeelméjűek, akik használják, ugatásgátlónak tekintik tudtommal. Bár létezik ilyen távirányítós is, amivel lehet büntetni, de ha van egy kis eszed, akkor nem is gondolkodsz azon, hogy ilyet vegyél - mellesleg kisebb vagyon.

De miért nem mész el egy kutyaiskolába vagy kérdezel meg egy kiképzőt?

2009. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ok, akkor ezzel nem próbálkozom. Járunk suliba, de a kiképző sem tudott mit mondani már. Csináltuk azt, hogy a kertben gyakoroltuk, és amikor direkt gyakoroljuk, tudja, hogy mit kell csinálni, de amikor éles helyzetben vagyunk, akkor nem mindig hagyja ott a kaját (attól függ, hogy milyen messze van tőlem és mikor veszem észre).
2009. dec. 14. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!