Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most jobb, hogy házilag...

Most jobb, hogy házilag csonkolják a kutyák fülét?

Figyelt kérdés
Miért kellett betiltani a kupírozást? Nincs elég megmenteni való állat? Mennyivel jobb, hogy altatás nélkül, levágják szerencsétlen kutyáknak a fülét, és hozzá nem értés miatt akár örök életre elveszíti a hallását?
2014. márc. 24. 06:15
1 2 3 4 5
 11/41 k.zl ***** válasza:
40%

"Ez hülyeség, amit a nemi erőszakos mond. Nem mindegy, hogy egy százezrekért vásárolt, minőségien nevelt és tartott társállat bizonyítottan egészségügyi okokból történő, altatásban, zavartalanul végzett apró műtétről beszélünk, vagy arról, hogy valaki nemi erőszakot követ el."


Ember! A kérdezőnek válaszoltam, a feltett kérdésre, és nem nektek. És ő a kupírozás betiltását nehezményezte. A stikában, házilag elkövetett fülkurtítást támadom, nem az egészségi okokból elvégzettet, az pedig nem is tiltott. Szerinte ha valamit engednek, azt nem végzik el illegálisan. Erre reagáltam, hogy ez nem így van.

2014. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
28%
Azért kellett betiltani, mert mindig azzal foglalkoznak drága politikusaink, amivel nem kellene/nem szükséges, amivel meg kellene, azzal nem foglalkoznak.
2014. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
62%

Ez esetben elnézésedet kérem.

Egyébként minden kutyánál oka van a csonkolásnak, tehát nem 100%ban esztétikai. Mivel még nálunk sincs probléma, így "csak esztétikai" műtét lenne. Pedig részemről igazából a prevenció a cél. Nyilván egy dobi dobibb vágottan, ez tény. Ez a szokás és kész. Mivel nem fáj, nem zavaró, gyakorlatilag a kutyának édes mindegy meg van-e csinálva. A vérállatvédőknek meg, akik szájalnak, hogy jajj de fáj, megmutatnék egy olyan fület, ami tényleg fáj, mert be lett tiltva a csonkolás és a gazdinak eszébe nem jut, hogy szétgyullad a kutya füle vagy be is szakadhat akár egy ÖV-n is.

Aki meg sufnituningban csinálta eddig is, meg ezután is, azt én egy farönkön baltával metélném körül.

Én anno végig néztem a saját spanci kölykeink farokcsonkolását. Nagyobb trauma volt nekik, hogy rátették őket a hideg asztalra, mint a csippentés. Az asztalon sírtak, a vágásnál nem. Ez azért jelent valamit.

Ha egymás mellé raksz egy kupirozott és egy kupirozatlan staffot, a kupirozott önfeledtebbül fog játszani, a kupirozatlannak meg meg fog őrülni a gazdája mert a kis papírfület a legjobb ráncigálni és nagy eséllyel sérül.

Egy vágatlan vizslának valószínű eltörik a farka, ami biztos elég kaki érzés. A dogoknak gyullad a füle, amibe ha nem veszik időben észre, megsüketül. A boxer is hajlamos rá. Ráadásul nagyon nagyon büdös tud lenni ha befülled.

Egyébként nem jobb ezzel a törvénnyel senkinek, max azoknak, akik tényleg otthon megcsinálják, de az meg nem ember.

2014. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
én azért hivatkoztam az esztétikára, mert eddig akárkivel beszéltem, akinek a kutyája fülét vagy farkát csonkolták, azt válaszolták indokként: mert így jobban néz ki, így félelmetesebb
2014. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
43%

Nem tartom félelmetesebbnek sehogy őket, az viszont tény, hogy a hozzá nem értő majmok legalább elkerülik a vágott kutyákat. Én is jobban örülnék, ha nem kéne lecibálnom időnként kisgyerekeket a dobimról, mert "félelmetesebb" lenne meg a két lábon hörgő-ágaskodó padlócirkálókat sem hoznák oda a gazdik "játszani". Mondjuk lehet úgy nem kérdeznék meg azt sem, hogy rotti-e vagy vizsla...

De ez már mindegy, aztán reménykedek benne, hogy egyik reggel nem kelek fel arra, hogy begyulladt vagy baja van.

2014. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
82%

Emese! A kutyád nem a fülétől kívánatos a gyerekek számára....


Témához: aki eddig otthon vágta, az ezután is otthon fogja, ezen nem változtat törvény. Viszont így legalább pl a dobiknál is el lehet kezdeni arra IS szelektálni, h normális hallújáratú kutyákat vegyenek csak tenyésztésbe.


A staffok is megszívták az állandó vágást, senki nem tudta h rózsafülű-e az adott kutya, így alig van rózsafülű, azaz a kívánatos standardhoz közel álló kutya. Most majd szépen erre is lehet szelektálni.

2014. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell nekik, mert egy cuki kölyök, meg mert anyáék nem nevelték őket. Mondjuk tény, hogy a dobi lógó füllel baromi aranyos... főleg mikor rohan és kontrollálhatatlanul lifeg, kifordul, fejtetőre áll stb.

Mondjuk ezt eddig is lehetett volna szelektálni.

Bár ehhez az kéne, hogy az összes sufniban szaporító etikátlan embert rövidre zárják. Így a vérvonalakkal minden kutya nyomonkövethető lenne, a továbbtenyésztésre alkalmatlan hobbykutyáknak vagy a dolgozó kutyáknak pedig mehetne akár az esztétikai csonkolás is. Még mindig jobban járnánk, mint így. Szelektálnának a tenyésztők a fülproblémákra, mégis vágható lenne a fül. Aki meg nem tenyésztő, amúgy se legyen ivaros kutyája.

2014. márc. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
55%
Tudom, most le leszek hurrogva. Az én kutyámnak csúnyán gyulladt a füle, bármit csináltak vele, nem múlt el. Majd januárban levágták neki, és azóta semmi gond nincs. És igen, nem utolsó szempont az sem, hogy sokkal "jobban néz ki". Egyébként argentin dogról beszélünk. Ha a jövőben lesz még ilyen kutyám (lesz), akkor elfogom vinni külföldre, és vágják le a fülét, akár gyullad, akár nem.
2014. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
51%
Emese! De nem szelektálnak. Volt egy tenyésztővel erről vitám, azt mondta, h nem szelektál rá és nem is fog, illetve mások se csinálják, mert úgy kicsi lenne a tenyészállomány. Magyarul az is jó szerinte, ha "csak" kicsit sz@r a kutya...És ez egy sokdíjas, neves tenyésztő....
2014. márc. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%

Néha nem tudom eldönteni, mit gondolnak ezek, és ilyenkor amúgy hogy helyezhetik magukat fentebb egy utolsó etikátlan szaporítónál?

Ugye én is panaszkodtam, hogy Román kennelből van a kutyám. A tenyésztő simán elpasszolta annak a retardáltnak, mert színhibás, nekem viszont 3hetet kellett könyörögni neki hogy elküldje a tk. másolatot.

Utóbb kiderült, hogy izabella, csoki meg kék is van a kutyám anyjának a vérvonalában, a kan meg eleve csoki. Mivel színhibás, és nem alkalmas továbbtenyésztésre meg amúgy is "szar kutya", ő nem vágatta a fülét, én meg annyit kaptam válasznak, hogy takarítsam vagy vágassam fel, de ha úgyis jó nekem a selejt kutya, akkor mindegy.

2014. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!