Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most jobb, hogy házilag...

Most jobb, hogy házilag csonkolják a kutyák fülét?

Figyelt kérdés
Miért kellett betiltani a kupírozást? Nincs elég megmenteni való állat? Mennyivel jobb, hogy altatás nélkül, levágják szerencsétlen kutyáknak a fülét, és hozzá nem értés miatt akár örök életre elveszíti a hallását?
2014. márc. 24. 06:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor megérkeztem ismét. A kutyám Romániából származik, ahol még ennyi állatvédelem sincs. Ott a tenyésztőknél szokás a szelektálás. Az én "selejt" kutyám azért maradt életben ellés után, mert elő voltak jegyezve a kölykök. Mind a 6. Így végül ezt olcsóbban adta, mivel az orrtükre nem egységes színű és a szájszéle májszínű. Egyébként én viselkedésprobléma és nem megfelelő tartási körülmények miatt hoztam el 5 hónaposan, miután (a nem megfelelő tartási körülmények miatt) megharapta az előző gazda gyerekét. Nálam valahogy egy kisangyal amíg nem lát csalimpáló-visítozó gyereket rohanni felé. Ha 3 méterre csinálja ugyan ezt egy gyerek, az nem érdekli. Tehát nem mondanám agresszívnek. Bocs az offért.

A dobi mellett németjucim is van. Aktívan dolgozik, egy centit nem lejt a háta, 70 cm marmagassággal köszöni szépen nagyon jól viseli, hogy nem továbbtenyészthető viszont dolgozni imád.

Egyébként egy keveréknek és azoknak a fajtáknak, akiknek évtizedek óta nem csonkolnak, nem lesz bajuk, de ezt már előttem írták.

Egy normáis kupirozás most 40.000-nél kezdődik. Az eljárás nem változott, a törvény előtt 15.000 körül megcsinálták (az anyagköltség azóta nem sokat változott). Szerinted ki fogja ezt a pénzt kifizetni, ha neki azért kell vágni, hogy keményebben nézzen ki a kutya? főleg, mikor a szomszédban "2 sörér" tényleg lebaltázza valami idióta. Eü okra hivatkozva egyébként rengeteg doki elküld máshoz, még úgy is, hogy így legális lenne, mert ilyenkor jelennek meg a vérszagra ezek a gigaállatvédők, akik képesek lennének felnyomni mert "jajj fület vágott, kövezzük meg, verjük agyon".

2014. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Én olyat is ismertem,aki sniccerrel vágta le a staff kölyök fülét azzal,hogy harci kutya,ennyi fájdalom meg sem kottyan neki.Pedig akkor még nem is volt tiltva a csonkítás.
2014. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Biztos levágtam volna a lábujját sniccerrel... ekkora barmot... remélem küldtél neki visszakézből egy fülest.
2014. márc. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
18%
Senkinek itt fogalma sincs a dobermannról, igy teljesen felesleges abban okoskodni, amiről nem tudtok. A Dobermann vágott füllel farokkal dobermann, mert mióta a fajta létezik, igy néz ki. Vágatlanul már nem az a fajta. Akinek nem tetszik, nem kell nézegetni. Nem itt kezdődik az állatkinzás. Szerintem!!!!!!! mellesleg megjegyzem, hogy kár szidni a fajtát, mert világviszonylatban igen előkelő helyen állunk, tenyésztésben!!!!!és ebbe beletartozik az egészség is.
2014. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
74%

ennyi erővel a korrupció is milyen régóta létezik, de ezért nem lehet kijelenti, hogy emiatt maradnia kéne ennek a jelenségnek

valamint, ha a dobik jól néznek csonkolt füllel és farokkal, miért nem vágatják az emberek is a fülüket manófülre, hiszen milyen jól néz már ki, nem?

valamint ott van még a világ egyéb tájain a fiatal lányok férjhez adása, régi hagyomány, de ez normális? nem...

2014. márc. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Vagy hagyomány pl.a bikaviadal.Azok szerint,akik csinálják,nem állatkínzás,sok évszázados hagyomány,ehhez képest mégis az.

Akinek nem tetszik csonkítatlanul egy kutya,keressen más fajtát,van több száz.

2014. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Tudni kell hogy eredetelig minden kutya füle álló volt. Az ember viszont kitalálta, hogy tök jó lenne ha lógna a füle, ezért erre kezdett ráállni a tovább tenyésztésnél.

Pontosan úgy ahogy a nyulaknál teszi.

2014. márc. 25. 15:25
 38/41 anonim ***** válasza:
76%

Végül is ez igaz lehet,mert a vadon élő kutyafélék füle is áll.

A kutyák között is van jópár gyárilag álló fülű fajta,akinek nem tetszik a lógó fül,válasszon azokból.

2014. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Régi vita ez, nem hiszem, hogy bármelyik fél engedni fog valaha. Aki vágatni akar az fog is, aki meg ellene szavaz annak bármit lehet mondani, mert úgyis véreskezű állatkínzónak fog nézni mindenkit aki kupíroztat.
2014. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
A lógó füllel is céljuk volt. Képzelj el egy vizslát álló füllel. Az első erősebb, tüskés bokor hosszában szétvágná a fülét. A basset azzal is az orrához tereli az illatokat és szagokat. Agaraknál nagyobb légellenállása lenne a kutyának. Kotorékebek felakadnának a fülüknél fogva....
2014. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!