Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most jobb, hogy házilag...

Most jobb, hogy házilag csonkolják a kutyák fülét?

Figyelt kérdés
Miért kellett betiltani a kupírozást? Nincs elég megmenteni való állat? Mennyivel jobb, hogy altatás nélkül, levágják szerencsétlen kutyáknak a fülét, és hozzá nem értés miatt akár örök életre elveszíti a hallását?
2014. márc. 24. 06:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
59%

Érdekes,az én kutyám gyárilag álló fülű,kicsi is a füle,tehát elvileg szellőzik,amit a csonkítók előnynek szoktak felhozni.Ehhez képest állandó fülgyulladása van.Na ilyenkor mi van,vágassam neki csonkig a fülét?

Ismerősöm boxert tenyészt vagy 40 éve,született nála jópár győztes kutya.Sok éve nem engedi csonkítani a kutyáit és jééé,soha nincs egyiknek sem begyulladva a füle.

Ilyen alapon a nagy,lógó fülű keverék kutyák mindegyikének állandó fülgyulladása kéne hogy legyen a csonkítás hiánya miatt,ehhez képest nincs.Több százat ismertem a menhelyeken,és nem volt több probléma a fülükkel,mint a csonkítottaknak.

Szerintetek mi lehet erre a magyarázat?Talán az,hogy kamu a fülgyulladás-magyarázatotok?

2014. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
56%
Egy keverék kutya nem lesz olyan hajlamos a fülgyulladásra, mint mondjuk egy dobi, sajnos nagyon sok fajta úgy lett szelektálva (hála a szaporítók, és a profithajhász tenyésztők munkájának), hogy bizonyos egészségügyi gondokra hajlamosabbak. Én is voltam önkéntes menhelyen, ahol tény, hogy a lógófülű keverékekkel nem volt gond, de a fajtakutyákkal majdnem mindennapos, és itt nem csak a gyülladtfülű dobira gondolok, de a németjucik csípőjének sem tesz jót a csúszós hideg beton mondjuk... Szóval a fajtatiszta kutyák egészségügyi gondjai nem kamu dolgok, nekem mentett törpepincserem van (nyilvánvalóan szaporítós), és lógófülű, és bizony nekem is pucolnom kell naponta, mert tiszta nyák az egész, pedig nem is túl nagyfülű kutyáról beszélünk, de az ivartalanítással én is egybefogok kötni egy fülműtétet, mert hogy minden este az a módi, hogy vattával, meg olajakkal, meg sóoldattal kergetem a kutyámat, már kezd kicsit tarthatatlan állapot lenni. Mi lesz vele, ha én nem leszek? A családból más tuti nem fogja kezelni, szóval ha a probléma megoldásának az az ára, hogy megműtsék, akkor szíves-örömest vállalom. Ami pedig mindezek mellett a legelszomorítóbb, hogy nap mint nap látok szembejönni fiatal vágottfülű kutyákat, akinek a füle nyilvánvalóan nem állatorvos keze munkája. És én azzal sem értek egyet, hogy a betiltás előtt is ennyi balta szépészeten átesett kutya mászkált volna az utcán. Nyilván volt egy, esetleg mégegy, de sokan elvitték orvoshoz. Most meg mit csinál a magyar ember, akinek esze-pénze nincs sok, de a kutyájából menőt akar csinálni? Nyilván nem fog kifizetni csillagászati összegeket az állatorvosnak, hiszen a legtöbben még a legális árát is alig tudták volna kifizetni, de mégiscsak több lett volna rá az esély, mint most, amikor eleve vagy 3 hónap, mire olyan állatdokit találok, aki egyáltalán vállalja.
2014. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
76%

Enyém pl.fajtatiszta,bullterrier.

És az ismerősöm törzskönyves,sokszoros győztes,csonkítatlan boxereivel mi van?Sőt még a farkukat sem csapkodják véresre.Egyikkel sincs semmi gond soha.

De sok tenyésztőt ismerek több fajtából,munkakutyásokat is,az ő kutyáikkal sincs gond,hiába van meghagyva fülük-farkuk.

2014. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
30%
A bullterriereket egyáltalán nem kupírozzák, ahogyan a boxereket sem jó pár éve...
2014. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
23%

Tudom,hogy nem kupírozzák,de nekik is álló,rövid fülük van,mint a csonkított kutyáknak.Pár száz évvel ezelőtt az épp aktuális angol királynőnek már volt annyi esze,hogy betiltatta a fajta csonkítását.Ettől kezdve úgy szelektálták,hogy kialakult a mai változat.

A csonkítatlan boxernek pont olyan nagy lapát füle van,mint a csonkítatlan dobermannak vagy dogónak.Mégsincs semmi bajuk.

2014. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
34%
Ez azért van, mert normális tenyésztőket ismersz, én pedig olyanokat is, akikkel simán fel kéne nyalatni a betont. Mi van azokkal a tenyésztőkkel, akik (csakhogy maradjunk a dobinál), évtizedekig tenyésztettek fülgyulladásos dobikat, akiknél csak azért nem jött ki a betegség, mert kupírozva volt a fül. Ki tudja, hány generációnyi, sőt vérvonalnyi ilyen kutya van, akiknél természetesen azonnal megjelenik a betegség, ha nincs vágva a fül? És akkor ne kupírozzuk ezeket, merthogy az kínzás, ellenben a napi tortúra, amivel a fül tisztítása jár, az mehet nyugodtan? Ha meglát a kutyám a törcsivel, elbújik, és alig lehet kicibálni a fotel alól, és ez sajnos nem olyan gyulladás, amivel viccelni lehet, minden nap ki kell pucolni. És ez az állapot nem is tart túl régóta, és pár utolsó antibiotikum után viszem is műteni, de tényleg minden kutyánál ezt el kell játszani ahhoz, hogy vágott legyen? Ezért mondom, legálisan, steril körülmények között szerintem elvégezhető kéne, hogy legyen, és nem csak egészségügyi indokkal, hiszen amint az imént írtam, így is megoldják az emberek, csak így háznál, és gusztustalan és igénytelen végeredménnyel. Az emberek itthon szegények, és buták (legalábbis a mindenáron vágottfülűt-farkút akarók- merthogy a kutya így menőbben néz ki félék-szóval mondhatni többség) szerinted tényleg kifizetnek ötszörannyit egy vágásért, mikor még a legális ár kifizetését is kétszer átgondolták? És én most igyekeztem objektív lenni, hiszen én ha vágatni akarnám pusztán esztétikai okból a kutyámat, akkor külföldre vinném, de sajnos kevés ember gondolkodik így. Inkább amolyan "miért költsünk a kutyára ennyit, mikor a szomszéd Sanyi bácsi két sörért megcsinálja?"
2014. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
32%
hogy lehet egy kutyát selejtnek nevezni?
2014. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál a dobermannoknál,amiknél kijön a csonkítás nélkül a fülgyulladás,azoknál nagy valószínűséggel ez lesz a legkisebb probléma.

Nem egyet ismertem,amelyiknek a segge is fényesre volt nyalva,olyan jó gazdánál voltak,mégis 2-3 évesen váratlanul összeestek az utcán és elpusztultak szívelégtelenség miatt.Valami öröklött dolog ez náluk,különösebb tünetekkel nem jár.

2014. márc. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
51%
Tudom, de ennyire részletesen nem akartam belemenni a fajta egészségügyi bajaiba. :) Igazából nem egy fajtát elrontottak a tenyésztők, és én igazából minden kutyát, ami nem munkakutya, felesleges tenyésztői munkának tartok. És akkor itt most át is ugrok a németjuhászra, mi értelme van olyan pontyhátú egyedeket lehozni, amik összeesnek, ha végigfutják velük a felvezetői köröket, szomorú, hogy erre van igény. Ezek a kutyák betegesek lesznek, mint a rosszul tenyésztett dobik. Ettől még nem kéne hagyni, hogy betegesen is éljék le az életüket, hiszen gondolom abban mindenki egyetért, hogy ezeket a kutyákat nem likvidálni kell, hanem segíteni az életüket, és beteges fülű dobi esetében mondjuk ehhez a fülkupírozás hozzá tartozik.
2014. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kiállításon fajtagyőztesnek hoznak ki egy láthatóan beteg,a ringben egy kör séta és lassú futás után lila nyelvvel,fuldokolva tántorgó kutyát,mert a tulaj a bíró csókosa,mit vársz?Vagy az általad említett pontyhátú nyomorékokat?Vagy echte pitbullt stafford fajtagyőztesnek?Egy pontyhátú,csapott farú,sokszoros győztes nj tulajdonosa arról győzködött egyszer,hogy azért ilyen a fajta,mert így jobban tudnak futni,lásd pl.orosz agár,milyen gyors :)
2014. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!