Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászgörény és kutya összeszo...

Vadászgörény és kutya összeszoktatása HOGYAN? Minden érdekel!

Figyelt kérdés

Tesóm kapott egy 1 éves hím vadászgörényt, nekem meg van egy 1-2 éves kan tacskó+valami terrier mix. kutyám, 12 kilós, nagy fejjel, nagy fogakkal :D


Nagyon szeretnénk, ha jól kijönnének egymással mert akkor egymás játszópajtásai lehetnének :)


A görény játékos, csak elvétve próbál harapdálni, de hát új környezetbe került. A kutya szeret csintalankodni, néha bedurvul játék közben és jobban odaharap/odacsíp nekem, ilyenkor rászólok és abbahagyja. Sintértelepről hoztuk el 3 hónapja, nagyon ragaszkodó.


Leírom, hogy sikerült az első találkozás:

Tesóm jött az utcán (gondoltuk semleges terület) a görényhordozóval, én odamentem a kutyával. A kutya most nem is üdvözölte tesómat, hanem rögtön becélozta a táskát, hogy mi van benne. Mikor észrevette, hogy ami benne van, mozog, akkor teljesen megkergült, hisztisen ugatott (az a fülsértő vinnyogós ugatás), meg nyöszörgött, alig bírtam elrángatni, az egész utca zengett :D

Hazajöttünk, itt a görény fölkerült szállítóval együtt egy polcra. Kutya ott sündörgött alatta, ágaskodott és nyöszörgött. Lecsitítottam, elhessegettem onnan (én maradtam csak ott a közelében a görénynek, mondhatni kiköveteltem azt a területet),mikor a kutya elkezdett pofátlankodni, felugrálni, akkor rásóztam a fenekére (alig érek hozzá, már a legyintéstől is megszeppen :D). Csendben maradt, leült, figyelt. Aztán letettük a földre a szállítót. A görény nagyon laza volt, játszott a rongyával, meg néha megszaglászta a kutyaszagot a levegőben. Kutyának megengedtem, hogy megszagolja a szállítót (őelőtte simogattam a szállítót meg mutattam neki a szagos kezemet). Szépen viselkedett, 1-2 alkalommal próbált odakapni (hozzáteszem, hogy a görény kekeckedett vele olyankor), rászóltam, lenyugodott.


Mikor tesómat lekísértük az utcára és elváltunk, a kutyát mintha ördög szállta volna meg, hörgött, vonyított, mindenki rajzunk röhögött (én se bírtam megállni). Aztán jött láb mellett haza velem, de úgy nézett rám, mintha minimum elvertem volna :D



2014. ápr. 1. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy alapból nem egyszerű kutyával összeszoktatni, na de egy TERRIER x TACSKÓ mixxel!!! A terrierek és a tacskó is arra lett kitenyésztve, hogy az olyan háztáji "kártevőket" irtsa ki, mint a göri, menyét, patkány, egér, stb. A vérében van ez a kutyának. Egy kutya azért idegenkedik egy görénytől, mert nekik erősen jellegzetes prémszaguk van, ami kiváltja ezt az "ösztönt" a kutyából. Szóval ha nem akarjátok hogy a göri ideje korán távozzon az élők sorában, akkor ne nagyon engedjétek össze a tacsival, főleg felügyelet nélkül! De felügyelettel is elég egy szempillantás, hogy a kutya elkapja a görény torkát és elroppantsa azt. Én nem kockáztatnék.


Egy ex-göri tulaj

2014. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem...

Hát felügyelet nélkül eszünkbe nem jutna! Én is tartok tőle, hogy le akarja vadászni a kutya, de azért szeretnénk legalább megpróbálni :/


A kutya felmenőit csak megtippelni tudjuk, SZERINTEM tacskó+terrier keverék, de lehet teljesen más is (bundája pl. erősen labradoros...).


Ha már hiszti nélkül itt lehet a szállító, az is jó lenne :D

2014. ápr. 1. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a németjuhászomat sikerült hörcsöggel és macskával is összeszoktatni, de nem volt egyszerű! Attól függ, le tudod-e a kutyádat tiltani, mondjuk csak hanggal bármiről is....
2014. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Letiltani le tudom, de élőlénnyel még nem próbáltuk meg :D


Nem fogjuk összeengedni őket, de a szállító box lekerült a földre, amíg a szobában voltunk. A kutya kicsit nyöszörgött, de nem volt agresszív, csak letelepedett a box rácsához és figyelte a görényt (görény továbbra is nagyon laza).

2014. ápr. 12. 23:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt muszáj leírnom, mert tök röhejes :D


Többször engedtük a kutyának, hogy az ölben lévő görényt kicsit megszaglássza...Nagyon nyugodtan viselkedett. Tettünk egy próbát. Kutyára szájkosarat tettünk és összeengedtük a görénnyel az egyik szobában. A kutya totál be volt csokizva, alig mert a közelébe menni, sőt, a görény némi körbeszaglászás után betámadta, a kutya meg felugrott az ölembe. :D


És én még a görényt féltettem! :D

2014. aug. 9. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!