Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik panelban laknak és...

Akik panelban laknak és dolgoznak, és egész nap szinte nincsenek otthon, nem sajnálják a kutyájukat hogy egyedűl van otthon?

Figyelt kérdés
most őszintén!nem szenveds ez a kutyának ha nincs otthon senkisem, és másik kutyus társa sincsen?
2009. dec. 18. 22:27
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
utólsó teljesen igazad van...
2009. dec. 19. 00:25
 12/29 A kérdező kommentje:
de ha beszoktatja valaki a kutyát akkor már odavágyik,és ha kiteszik nemtudja hogy most hol a helye... saját tapasztalat:(és nálunk azért alszik bent a kutyus de csak 1 mert elején belett szoktatva mivel a másik kutyum németjuhász sajnáltam pci kutyát kitenni... és mivel beszokott mindig bevágyott, aztán én föladtam mert megsajnáltam így bent alszik de kertes házban élünk.
2009. dec. 19. 02:03
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha a kertbe van egész nap egyedül, az mitől jobb? Hogy ugathatja a járókelőket?! Szóval szerintem akinek nincs ideje kutyára, az ne tartson, se kertben , se lakásban...
2009. dec. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

A pont ott van az utolsónál.

Mivel jobb az ha kertben van egyedül? Egész nap ugatja a járókelőket, más kutyákat (akiket sétáltatnak), vagy alszik, majd a gazdi hazaér, megsimogatja a fejét és bemegy a házba, a kutya meg marad újra egyedül a kertben (igaz a gazdi már otthon van). Valljuk be, a legtöbb kutya így tengeti az életét. Ez miért is jobb??

2009. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
"a kutya pótszernek jó" na nálunk én vagyok a "gyerek" (igaz már 19 éves, de a kutya velem nőtt fel) szóval van, ahol ez nem játszik
2009. dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
nálunk nincs egyedűl kertben sem. nem ő az egyetlen kutyánk.
2009. dec. 19. 11:04
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyám egyedül van, amikor nem vagyunk itthon alszik, sosincs egyedül egész nap, max 5-6 orát, azt meg simán végigalussza... ha egész nap dolgoznék, nyilván nem vállaltam volna be a kutyát, azért hogy itthon legyen koloncnak:( és abban nincs igazad, hogy ahol egy van elfér mégegy... nekem kis termetü kutyám van, de mindenböl a legjobbat kapja, egy hónapban kb. 10ezer amit ráköltök, plusz fél évente kiltix, évente kombinált oltás, még egy kutya oltási programja, ha beteg, a kaja... hát egy kisebb vagyon... egynek meg tudok adni mindent... és eleget van kutyák között ugyhogy amennyit kutyázni akar, annyit kutyázik... :D és ö nem gyerekpótlék, hanem ö a kutyám:)) akit legalább ugy szeretek, mintha a gyerekem lenne.
2009. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
71%
Nekem vidéken udvaron is van kutyám, fennt pedig lakásban. Bizton állíthatom, hogy a lakásban tartottal sokkal többet tudok foglalkozni, pedig egész nap dolgozom. Ha itthon vagyok, végig velem van. A kinti kutya is egész nap egyedül van (illetve ketten vannak) és hidegbe pl nem nagyon megy hozzá ki az ember 2 órára.....
2009. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kutyának elsősorban az ember a fontos. Ha nincs időd, kint vagy bent, és veszel egy másik kutyát abból csak baj lesz. Együtt fogják szétszedni a házat, együtt fognak vonyítani és rosszalkodni. Második kutyát nem szabad azért venni hogy ne unatkozzon az első. Második kutyát csak akkor szabad venni ha dupla annyi időd, pénzed és energiád van. A kutyával neked kell foglalkozni nem mellérakni egy másikat.

Mert ezek szerint egy tisztességes embernek (aki dolgozik pl 8 órát) sem lehet kutyája vagy peidg csak kettőt tarthat. Ez nem így van. Ha te nomrálisan neveled, foglalkoztatod a kutyád akkor kibírja azt az időt amíg egyedül van. Mellesleg- mivel kinti kutya párti vagyok- amikor kint vár a kutya akkor sok érdekes dolgot láthat az utcán vagy a másik udvarban, és őrizheti a házat, így nem unatkozik annyira. De ha jól foglalkozol vele, akkor bent sem.

2009. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
nekem több kutyám van és nagyon jól elvannak egymással. ha házba zártam sirt egyedűl, mikor 2 en vannak nem sir hanem játszik.és nem szedik szét a házat egyáltalán, nem szabad mindent megengedni nekik sem, tanitani kell mint a gyerekeket,és gazda hibája ha a házat szedi szét.
2009. dec. 19. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!