Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezmiez? Alaszkai Malamut, de...

Ezmiez? Alaszkai Malamut, de mégis miféle?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan, mint egy álomszép bűbájos medve! ^_^



2014. ápr. 6. 17:48
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem te vagy az aki az elhanyagolt, ocsmány szőrű malamutot valami álomszép tündérlénynek írta le és nem fogta fel, hogy simán csak nem foglalkoznak a bundájával? :D
2014. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

"A standard-eddel meg elmehetsz a jó fenébe. Nekem nem egzakt XY kutya kell (WTF are you???), én ha valamit gyönyörűnek látok, nem fogom elkergetni magamtól, mert "jajj nem felel meg valami elcseszett elvárásoknak". Emiatt vagyok sokkal jobb ember, mint amilyen te valószínű soha nem leszel - de örülj csak a vonalzóval mért rideg önmagadnak. "


Ami engem illet, szerintem ez odavág, legalábbis nekem tetszett, mind a megfogalmazás, mind a tartalom! :D

2014. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
15%

Ez az oldal segíthet a nyomozásban:


[link]


Egyszer írtam ki egy kérdést, hogy kinek van "labrabull" kutyája (idézőjelben!!!) itt hülyéztek jópáran, holott külföldön teljesen elfogadott mondjuk két fajta keresztezéséből létrejövő "csoda" ahogy te nevezted.


És hogy a csoda hogy jön létre: alighanem véletlenszerűen, bár véletlenek nincsenek. ;)

2014. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezt a képet nézve pedig elképzelhető, hogy Alaszkai malamut a fentebb említett eb, míg az is kijelenthető, hogy ő nem az: [link] :D


Kíváncsi lennék, egyszer bocsánatot kérnének e vajon azok az illetők, akik válaszaikban semmi hasznosat nem közölnek, és még a minimálisan normális hangnemet sem képesek megütni - közben pedig arra hivatkoznak, hogy ők aztán értenek itt mindenhez.

2014. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
11%

[link]

Ugyanez a kép, mely szerint nem tibeti mastiff hanem "Giant alaskan Malamut"


És néhány random érdekesség.

[link]

[link]


Eddig azt sem tudtam, van ilyen kutyafajta, ma is tanultam valamit.:)

2014. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
15%
Magyarázzátok el légyszi a tenyésztőnek, aki 2,000-2,500$ ért ad el egy ilyen kutyát, hogy a kutyája igazából keverék, és Tibeti mastiffhoz több köze van, mint Malamuthoz. :D
2014. ápr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

Hát te már megint itt osztod az észt? :D Istenem! Nem azt írtad, hogy itt buta emberek vannak és nem fogsz feljárni ide többet? Látom sokáig bírtad.

Fogd már fel hogy ilyen fajta nincsen. És azt is felfoghatnád már végre hogy FAJtiszta az nem egyenlő a FAJTAtisztával. Ha neked ez a kutya tetszik hát legyen, kit érdekel?! De ne okoskodj itt, mert ilyen fajta soha az életben nem lesz ameddig nem fogadja el az FCI! Ez egy egyszerű "jól sikerült" keverék kutya. Tibeti masztiff/Csau-csau és Alaszkai Malamut keveréke. Az Alaszkai Malamutnak nincsenek "alfajai", maximum ha összemixeled mindenféle kutyával, de az nem alfaj! KEVERÉK! Attól hogy a szőre színe hasonlít a Malamutéra még az sem biztos, hogy az egyik fél Malamut volt. Véleményem szerint ez egy "genetikai selejt" rengeteg betegséggel és gonddal. Kitudja meddig keresztezték mire kijött ez a végeredmény.

A butaságodat bizonyítja, hogy itt keresel szakértőket. Mégis mit képzelsz kik adnak itt tanácsokat? Tenyésztők, állatorvosok és kutyaszakértők? Ez egy egyszerű kérdezős oldal, ahol az emberek tanácsokat adnak, és próbálnak megválaszolni néha olyan kérdéseket amelyekhez időnként már tényleg szakértő lenne szükséges. Ha valaki normálisan válaszol és az neked nem tetszik azonnal lebutázod. Itt a nyugdíjastól kezdve a 11 éves kisgyerekig mindenki írhat, és nem tudod hogy éppen ki adott választ a kérdésedre. De hiszen ez benne a lényeg, itt átlag emberek vannak nem pedig tudósok. Ezért nem is kéne olyanokat kérdezni amihez komolyabb tudás kell.

ÉS HOGY NEHOGY EZZEL GYERE: Engem nem érdekel - ahogy szerintem a legtöbb válaszolót sem - hogy egy kutya fajtatiszta-e vagy sem, ha tetszik. Bár sokan - közöttük én is - szerelmese egy adott fajtának, és azért nem vesz keverék kutyát. Nekem semmi bajom a keverékekkel, csak az, hogy Te azt állítod, hogy ez egy fajta, pedig még nem az. Ha kitenyésztik tökéletesre lehet hogy egyszer az lesz, de most nem az. NEM ALFAJ, NEM FAJTATISZTA HANEM EGY KEVERÉK. És mi csak a kérdésedre adtunk választ, nem a kutya külsejét fikáztuk és nem is a te ízlésedet.

2014. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt a Tibeti masztiffod, nézd meg jól és mellette a nevét.


[link] [link]

2014. ápr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azért ez tényleg érdekes! Az egyik képen Tibetinek írják a másikon meg Alaskainak. Lehet, hogy a kettőnek a keveréke?
2014. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 sippara ***** válasza:
93%

Nnnna...


"A standard-eddel meg elmehetsz a jó fenébe."


Oké, csak akkor ne magyarázz már fajtiszta (falra mászok a hülyeségedtől bmeg) kutyákról jobbra-balra, és ne próbáld beadni senkinek azt a nyilvánvaló BAROMSÁGOT, hogy ez egy malamut.


"Nekem nem egzakt XY kutya kell"


Ha már ennyire használni akarod ezt az abszolút nem a szövegkörnyezetbe illő szót, legalább legyen már némi fogalmad róla, vajon mit is jelent. Amit te szeretnél, az pont egy "egzakt" (a hideg kiráz) kutya.


"WTF are you???"


Te érted, amit írsz, vagy csak random pakolgatsz be okosnak meg menőnek hangzó kifejezéseket, mint az egzakt is volt?


"én ha valamit gyönyörűnek látok, nem fogom elkergetni magamtól, mert "jajj nem felel meg valami elcseszett elvárásoknak"."


Ezzel nincs is gond, azzal van gond, hogy mindezt egy makacs, szellemileg visszamaradott hároméves vitakészségeivel teszed.


"Emiatt vagyok sokkal jobb ember, mint amilyen te valószínű soha nem leszel"


Ennek a mondatnak így nincs értelme. Ezt úgy kell mondani, hogy "emiatt vagyok sokkal jobb ember, mint amilyen te VALAHA IS leszel". Nem lehetsz sokkal akármibb, mint amilyen én soha nem leszek, érted... illetve nem érted, de én azért megpróbáltam.


"de örülj csak a vonalzóval mért rideg önmagadnak."


Hülye vagy, mint a segg, az itt a fő probléma.


"Kíváncsi lennék, egyszer bocsánatot kérnének e vajon azok az illetők, akik válaszaikban semmi hasznosat nem közölnek"


De, elmondtuk, hogy a képen látható kutya egy tibeti masztiff keverék, aminek fura - valóban kissé malás - színe van.


"és még a minimálisan normális hangnemet sem képesek megütni"


Tök normális hangnemet ütöttünk meg, a kérdező gyenge mentálisan csöppet (több szempontból is), ahogy ez már egy másik kérdéséből is kiderült.


"közben pedig arra hivatkoznak, hogy ők aztán értenek itt mindenhez."


Nem, de van két szemem, meg némi logikám, onnantól meg nem nehéz a dolog.


"Magyarázzátok el légyszi a tenyésztőnek, aki 2,000-2,500$ ért ad el egy ilyen kutyát, hogy a kutyája igazából keverék, és Tibeti mastiffhoz több köze van, mint Malamuthoz. :D"


Nem kell neki elmagyarázni, ugyanis pontosan tudja. Nem ő segghülye, hanem a vevői ;) nem mindegy.



ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉS MEGOLDOTTAM A REJTÉLYT (úgy mellékesen).

Az eredeti, kérdező által linkelt kép innen származik:


[link]


Azonban - bár ténylegesen tibeti masztiff -, nem aként árulják. "Wakon Giant Malamute" néven fut a dolog, a tulaj egy natúr alja szaporító :) Mekkora meglepetés :)


[link]


[link]


Ennyi, X-akta lezárva.

2014. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!