Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezmiez? Alaszkai Malamut, de...

Ezmiez? Alaszkai Malamut, de mégis miféle?

Figyelt kérdés

[link]


Olyan, mint egy álomszép bűbájos medve! ^_^



2014. ápr. 6. 17:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem mi a probléma. Hogy némely helyeken 2.500$-t kóstál egy Giant Alaskan Malamut? Nem láttatok még annyi pénzt egyben gondolom, sem ilyen kutyát.

Két Kennel nevet is belinkeltem, úgy látszik, ha valamiről ti nem tudtok, az nincs. Így pedig elég nehéz tanulni... Ilyenek nekem ne mondjanak semmit, vagy mondhatnak, de nem érdekel.

2014. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól még hogy belinkelsz ide két szaporítót (mert nem tenyésztő az biztos!) akik nem aként árulják a kutyáikat, mint amik valójában, azzal semmit nem bizonyítasz...
2014. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 sippara ***** válasza:
100%
Tudod, mi 2500 dolcsi egy jó vonalú, fajTAtiszta kutyáért? Aprópénz. Megint olyanba szólsz bele te is, amihez megint nem értesz (káprázatos, milyen tág is azon dolgok tárháza, amik ide tartoznak) - ha értenél, nem linkeltél volna két gagyi, alja szaporítót te is...
2014. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
15%

Először is: te nem tudtál semmi infót felmutatni a témával kapcsolatban, míg én igen.

Kettőnk hozzászólásából pedig le lehet szűrni, hogy ki milyen szinten van értelmileg... Nem én beszélek úgy, mintha most estem volna ki egy kocsmai verekedésből, már elnézést. Először tanulj meg normálisan kommunikálni, aztán jöhet a többi.

Persze mindíg van mibe belekötni, gondolom te ezen élsz.

Szép napot.

2014. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 sippara ***** válasza:
100%

"te nem tudtál semmi infót felmutatni a témával kapcsolatban, míg én igen."


A te infóid:

1.) egy szaporító oldaláról linkelt kép.

2.) ha már az árukat megnézted, láthattad volna, hogy három dolog szerepel a kutyák leírásánál: marmagasság, súly, szín. Viszont egy dologra SEHOL, még csak utalás sincs: szűrések. Ráadásul valamiért minden kölyök ivartalanítási kötelezettséggel megy ki, és nem kapnak rendes tkt sem, garancia sehol... hmm-hmm, vajon miért?

3.) Ezzel az oldallal kapcsolatban tényleg csak arra kérlek, mutass nekem három, hasonlóan kinéző kutyát :) Nem fogsz tudni.


Az én infóim:


1.) pontosan honnan származik a kérdező által linkelt kép - tibeti masztiffos oldal

2.) Honnan származik a képen látható kutya - "Wakon Giant Malamutes" --> amcsi szaporító.


"Kettőnk hozzászólásából pedig le lehet szűrni, hogy ki milyen szinten van értelmileg..."


Na látod, ebben teljesen egyetértünk :)


"Nem én beszélek úgy, mintha most estem volna ki egy kocsmai verekedésből, már elnézést."


Merem feltételezni, soha életedben nem láttál még kocsmai verekedést. Ennél a kérdésnél egyébként még egész kulturált is voltam.


"Először tanulj meg normálisan kommunikálni, aztán jöhet a többi."


Most kérjelek meg én is, hogy tanulj meg logikusan gondolkodni, utánanézni dolgoknak, értelmesen vitázni, olvasni és az olvasottakat értelmezni, mielőtt szóba állunk egymással?


Neked is szép napot.

2014. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
17%

Nos: Az én infóim helytállóak, míg te nem adtál semmi infót.

Először a kérdezőt kezdted ócsárolni és osztani

Majd engem kezdél ócsárolni és osztani

Ez végülis rendben van annak fényében, hogy amúgy senki nem szólt konkrétan hozzád, vagy nem kötött beléd olyan hangnemben ahogy te tetted.


Az én tényeim helytállóak míg a tiédet nem támasztja alá semmi, max annyi , hogy "te azt mondod". Már ha lehet ezeket tényeknek nevezni.


Továbbra sem akartam személyeskedni, és nem stílusom az a fajta beszédstílus, amit te produkálsz.

A kérdezőnek akartam segíteni, szerintem meg is tettem. Részemről ennyi.


Jó kötözködést, és bunkóskodást, kifulladásig! A kommentedet pedig nem olvastam el, ne haragudj, de nem bírja a gyomrom.

2014. ápr. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

#64%-os

Már meg ne sértődj, de úgy beszélsz mintha legalább az FCI elnöke lennél és te fogadtattad volna el ezt a "fajtát". Többen is írtuk már hogy ezek keverék kutyák, csak a szaporítók ezzel a "frappáns" névvel akarják elsózni őket.


Az hogy belinkeltél 2 szaporítós oldalt, nem jelent semmit. Ma már egy 12 éves is tud honlapot csinálni, azt ír bele az ember amit akar. Te szépen megetted amit kifőztek, de aki otthon van a témában, az ilyen-olyan honlap nélkül is tudja, hogy ezek szimplán keverék kutyák. Úgy mint itthon a "mini" padlócirkálók.


Az meg hogy 2-3 ezer dollár az áruk... Nézd már meg hogy külföldön milyen árak vannak, milyen magas az emberek fizetése és hogy egy törzskönyves, fajtatiszta kutya mennyibe is kerül. Szerinted miért Magyarország az egyik legfőbb illegális kutyaexportőr Európában? Külföldiek aprópénzért vásárolják fel a kutyákat és viszik ki.

2014. ápr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Én továbbra sem sértegettem, és aláztam senkit, míg ti mást sem csináltatok. Bizonyítani nem tudjátok, hogy ezek keverék kutyák lennének, és azt sem, hogy az említett két tenyésztő "szaporító" lenne.

Komolyan vicces, mikor ilyen emberek kivetítik másokra az érzelmi szintjüket, és körömszakadásig kántálják hogy a másik hülye, idióta, miközben végig csak agresszív hangnemben fröcsögnek összefüggéstelen dolgokat, amiket ők igaznak vélnek.


Legalább annyira lehetnek ezek a kutyák Óriás Malamutok, mint keverékek - én csak felvetettem ezt a lehetőséget is. De úgy látszik nektek jobban tetszik ha minden sz*r, ha minden kutya keverék, ha minden tenyésztő szaporító. Hátha valami alulmúlja a színvonalatokat.

2014. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 sippara ***** válasza:

"Bizonyítani nem tudjátok, hogy ezek keverék kutyák lennének, és azt sem, hogy az említett két tenyésztő "szaporító" lenne."


Ez az a pontja a "vitának", amikor megkérlek, hogy TANULJ MEG OLVASNI, és használd eme csodálatos tudományt valamivel fentebb ezen az oldalon.


"Legalább annyira lehetnek ezek a kutyák Óriás Malamutok, mint keverékek - én csak felvetettem ezt a lehetőséget is."


Óriásmalamutok (:D :D :D) éppen annyira lehetnek, mint orángutánpáviánhörcsögcsincsillák. Óriás malamut és orángutánpáviánhörcsögcsincsilla sem létezik.


"De úgy látszik nektek jobban tetszik ha minden sz*r, ha minden kutya keverék, ha minden tenyésztő szaporító."


Nem tudom, te ezt honnan, miből szűrted le. Nagyon sok gyönyörű fajtatiszta kutya van, és nagyon sok kiváló tenyésztő. Ez a kutya viszont nem fajtatiszta (nem is lehetne, mivel nincs ilyen fajta), és ez két "tenyésztő" szaporító. Fentebb le is írtam, hogy miért, ha olvastad volna ;)

2014. ápr. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Bizonyítani nem tudjátok, hogy ezek keverék kutyák lennének, és azt sem, hogy az említett két tenyésztő "szaporító" lenne."


Parancsolj: [link]

Ezen az oldalon van a világ összes kutyaFAJTÁJA (breed hogy angolul is értsd). Tehát értelemszerű hogy ha egy fajta nincs itt, akkor az nem fajta, hanem keverék. Ha látsz közöttük óriás malamutot vagy ezt a "wakon" akármit, akkor szerintem sürgősen keress fel egy szemészt.

2014. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!