Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6hetes argentin dog...

Van egy 6hetes argentin dog kiskutyám. Lepke orra van és kékes-szürkés szeme. A "szaporitó" szerint befeketedik az orra. és a szeme is sötét lesz. Vajon igy lesz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy a foltos orr és kék szem tenyésztésből kizárandó ok.

2014. ápr. 14. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha már vettél egy szaporított, törzskönyv nélküli kutyát nem totálisan mindegy, hogy hibás-e az orra vagy sem? Én a helyedben inkább aggódnék az örökletes betegségek miatt, amik miatt egy vagyont otthagyhatsz majd az állatorvosnál, ha nem akarod lealtatni 2 évesen...
2014. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

utolsó: Egyrészt kiváncsi voltam igazat mondtak e..

Másik, nem érdekelt eleinte, hogy tk.-e csak, hogy fajtiszta. Nem tudom, hogy működik a törzskönyvezés, állitolag a szülei azok és azt mondták, ha akarom őt is le lehet 6 ónapos koráig. Betegségekről meg, nemrég halt meg a tk. nélküli bolognese kutyusom 14 évesen és van még egy vele sncs semmi gond...

2014. ápr. 15. 11:39
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Igen, fajtiszta, mivel az ősei között gondolom nem volt macska, farkas, tengerimalac stb, de az más kérdés, hogy FAJTATISZTA-E! Nem ugyanaz a kettő. A fajtatiszta meg ugye azt jelenti, hogy a felmenői között csak azonos fajtájú ebek voltak. A szaporító hülyeséget beszél, a kölyköket az elvitel előtt szokás törzskönyvezni, nem hat hónapos koráig. Ha már felmerült az, hogy csak lehet, akkor nagy valószínűséggel csak egy szaporított ebet vettél. A másik kutyusod honnan van? És jól írta az előtted hozzászóló. Két eshetőség van ilyenkor egyébként: vagy meghal pár nap/óra elteltével a kiskutya, vagy egy vagyont otthagysz a dokinál, aztán úgyis el kell altatni, a szaporítót meg soha többet nem éred el. Én a helyedben biztos nézném a hirdetéseket, hogy fent van-e még neki, akár a régi, akár újabb, ahogy ebben a videóban is így történt az első házaspárral: [link]
2014. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Quadral ***** válasza:
89%

Erre nem tudok semmit se mondani. :( Imádom ezt a fajtát és a szívem szakad meg, mikor így barmolják szét és hibás egyedeket sorra gyártják! Ráadásul, hogy meg is vetted, még a lovat is adtad a szaporító alá, hogy "ez az! gyártsatok még több selejtes almot, úgyis lesz, aki megveszi!" Ha még süket is, akkor az maga a csúcs.


Ne haragudj meg, az elkeseredettség szól belőlem ahogy látom, hogy a szeretett fajtám hova jut, és hogy egyre jobban kezd divattá válni és hogy egyre több hozzá nem értő ember veszi ezt a fajtát.


Arra kérlek, hogy az összes oltása után keressetek fel kutyasulit, szocializáljátok és hogy következetesen neveljétek. A szaporító hirdetéseit figyeljétek és a következő alomnál pedig nyomjátok fel a NAV-nál!


Amúgy ha az orr még fog is sötétedni a szeme színe már nem.


Kizáró hibák:

Agresszió(ember felé irányuló)

Pigmentáció nélküli orr

Előre- és hátraharapás

Világoskék szemek, eltérő színű szemek (heterochromia)

Süketség

Hosszú szőrzet

Foltok a testen. Több mint egy folt a fejen

60 cm alatti és 68 cm feletti marmagasság

2014. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
27%
Én 8eve vettem egy csíkos boxert "szaporitotol," kek volt a szeme és rózsaszín foltos az orra 6hetesen hoztam el! Befeketedett az orra is szeme is! ! Gyönyörű kan kutya lett belőle! sajnos 4evesen elpusztult és nem volt beteg! Csak a kotelezo oltasokert kellett orvoshoz vinni! Sajnos mohón evett és a kaja megakadt a torkán! Nem kizart, h besotetedik de hafoltos is marad a kutyát szeresd ne a színét! Nem ettől függ a jelleme a termeszete! Nekem személy szerint tok mindegy egy foltal több mint ami az "eloiras" mert én családi kedvencet "csaladtagok" valasztok nem tökéletes darabot!:-)
2014. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Gyönyörű fajta tiszta kutyus!

A Szeme barna lett!

Az orra teljesen fekete!

2014. jún. 13. 15:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi vagyok. Teszel fel képet előtte-utána?
2014. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!