Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálta ezt a kutyám?...

Miért csinálta ezt a kutyám? Szeretetből? Teljesen összeroppantam idegileg.

Figyelt kérdés

Épp sétáltattam reggel a kutyámat, zebrán haladtunk át, mikor elindultunk tiszta volt az úttest. Majdnem átértünk a túloldalra amikor a kutyám hirtelen a járdára lökött. Egy nagy sebességgel érkező autó őt találta el. A kutya szerencsére élt még. A vezető tovább hajtott. Nekem nincs autóm, de egy másik autós megállt és felajánlotta, hogy bevisz minket a kórházba. A kutyát azóta is műtik a klinikán.

A kutyáról csak annyit kell tudni, hogy menhelyről hoztm ki, sosem volt családja, kölyökkora óta menhelyi lakó volt. Staffordshire terrier keverék. Most 3 éves. Közel fél éve került hozzám.

Az orvos tanácsolta, hogy menjek haza pihenni. Majd értesítenek, ha végeztek a műtéttel.


2014. ápr. 18. 08:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Póráz nélkül sétáltattam, nem szokatlan, engedelmességi vizsgával rendelkezünk. Én lazán tovább haladtam, fel se tűnt, hogy a kutya megállt. Máskor is volt már ilyen, de pár másodperc után máris mellettem volt. Most nem.
2014. ápr. 18. 09:10
 12/28 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Nagyon szorítunk a kutyádnak, biztosan helyrejön. Írd meg, hogy hogy van:) Esetleg szemtanú nem volt? Azt ajánlom jelentsd a rendőrségen, a dokitól kérj igazolást a sérülésrekről, és tegyél feljelentést. Hátha volt arra térfigyelő kamera, vagy biztonsági kamera, vagy bármi. Keress szemtanúkat, hátha jelentkezik valaki, aki látta az esetet. Ne hagyd annyiban a dolgot. Zebrán szándékos gázolás történt, ez nagyon nincs rendben.
2014. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
talán érdemben az a sofőr tudna esetleg segíteni, aki bevitt minket a kórházba, ő látta valamennyire a rendszámot és az autó típusát is felismerné.
2014. ápr. 18. 09:15
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást a kutyádnak!!! és várom a fejleményeket!Kitartást Neked!
2014. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem a pórázt, köszi, így már értem. Viszont csatlakoznék az előttem szólóhoz, talán mégiscsak érdemes lenne a rendőrséghez fordulni és nem hagyni magadat lerázni! Ha nem a kutyával foglalkoznak, akkor foglalkozzanak azzal, hogy majdnem téged ütött el! (Bár a kutyával is kellene nekik, csak sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy ritka az olyan rendőr, aki a kutyával történt dolgokat komolyan veszi.)

De persze gondolom, most elsősorban az foglalkoztat, hogy meggyógyuljon a kutyád. ha már van jó híred róla, irány a rendőrség! (de előbb írd meg, hogy jobban van :) )

2014. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy helyileg hol történt mindez?
2014. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A rendőrség semmit nem fog tenni ez ügyben. Anno anyukám pórázzal sétáltatta a kutyát és mikor éppen átértek volna a túloldalra egy gyorshajtó barom elsodorta a kutyust és mivel pórázon volt anyumat is magával rántotta. Akkora sebességel hajtottak át az állaton hogy szó szerint nyílt törései voltak és felszakadt a bőr a hasán. Hiába tudtuk a rendszámot a rendőrség tojt rá. Szörnyű hogy ezt mással is eljátszották.
2014. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Minnél több feljelentés érkezik hasonló esetekről, a rendőrségnek annál nehezebb figyelmen kívül hagynia. Valószínüleg most sem fognak tenni semmit, de ha sok feljelentés érkezik, akkor talán egyszer. Ha nem érkezik feljelentés, nem változik a helyzet. Plusz, egy kis sajtónyilvánosság igencsak meg tudja gyorsítani a rendőrségi eljárást... Rá kell állítani pár riportert, majd azok nyúzzák a rendőröket a részletekért. És lehet jó lenne úgy megtenni a feljelentést, hogy szándékosan, téged akart elgázolni. Végül is így volt, csak a kutya közbelépett.
2014. ápr. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Olyan kár, hogy ebböl egy szo sem igaz!!! Pedig majd telebögtem 3 csomag szepit!
2014. ápr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%

Ha azt mondod, hogy Staffordshire terrier keverék, akkor tuti, hogy fel fog épülni! Bízom benne!

Nekem is van keverék kutyám. 2 éves korában váratlanul megbetegedett, úgy feküdt az oldalán, mintha nem lenne magánál. Orvost kellett hívni, aki adott neki szurit és azzal nyugtatott meg, hogy a keverék kutyákban nagyon erős az életben maradási ösztön; másnap úgy fog felépülni, mintha mi sem történt volna. És igaza is lett, mert reggel a kutyám felébredt, és már nem volt ilyen állapotban. Tényleg úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. (Lehet, hogy nem is emlékezett az előző napra...)


Úgyhogy szorítok!

2014. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!