Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy ne golden retriverunk legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy chow-chow-t de a szüleim golden retrivert szetetnének. Valami negatívuma nincs a goldennek?

2014. ápr. 26. 13:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

A chowchow valóban nem gyereknek való.Hozzá "erős",határozott kéz kell, nem egyszerű természete van, főleg ha szaporítótól veszed akkor kitudja milyen az idegrendszere.

Én is inkább a golden retrievert ajánlom.Nem igen van negatívuma, ha jó helyről veszitek.Diszplázia fordulhat elő,idegrendszer/temperamentum, de ez csak attól függ hogy milyen helyről veszel.Plusz max még annyi hogy a szőrét is ápolni kell, de hát a chow-chownak meg még inkább kéne.

2014. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

3.fajtát tudnátok ajánlani?(ha nem baj)

(olyat ami nem túl idényes és jól kijön a macskákal)

2014. ápr. 26. 21:48
 13/21 anonim ***** válasza:

Berni pásztor?

vagy esetleg egy menhelyi kutyus?

2014. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Leonbergi, viselkedésre hasonlóan kedves mint a golden, nagyon jó idegrendszere van és nagyon okos, viszont sajnos előfordulhatnak a nagytestű kutyáknál jellemző bajok de amúgy szerintem a legjobb kutya a világon. Akinek volt már leonbergije az nem is akar utána mást, biztos hogy nembánja meg.
2014. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
köszi
2014. ápr. 27. 09:57
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia!:D nálam tök ugyanez volt. Csaut akartam, mindenki más goldent, de nekem az volt a bajom hogy mindenkinek goldenje van. a csau meg olyan különleges. kb 1 hete elmentünk egy szállodába hol láttam egy gyönyörűszép goldent. azóta inkább azt akarok:D első kutyának jobb is az, de biztos hogy egyszer lesz egy csaum!:)
2014. ápr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
én is azért nem akarok goldent mert nagyon gyakori
2014. ápr. 28. 21:07
 18/21 anonim ***** válasza:
Én dalmatát szeretnék. 4800 lakosú a hely és én még itt az 5 év alatt egyet nem láttam.
2014. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Nekünk Goldenünk van és imádom. Nagyon jó kutya. Az egyetlen negatívuma, hogy túltenyészetség miatt epilepsziás. Illetve izületi gondjai is vannak. Ezeket gyógyszeresen tudjuk kezelni.
2014. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem a túltenyésztés miatt beteg,hanem mert nem körültekintően vásároltatok,esetleg a "tenyésztő" aki akár szaporító is lehet,nem ért a tenyésztéshez....


Egyébként meglepőek a válaszok,ha ÉN szeretek egy fajtát,akkor nem mindegy hogy mennyi van a városban vagy milyen gyakori?


Kb. mint egy táska,ami azért nem kell,mert a másik csajnak is olyan van....

Ha ennyire nem vagytok belezúgva egy fajtába,akkor miért költenétek rá 100-150 ezret,csak azért,hogy megvegyétek?

(A csau jóval drágább)


Nekünk amstaffunk van,rengetegen szaporítják és nagyon sokan menőznek vele,én mégis megvettem 4 éve,mert imádom a fajtát.Normális tenyésztőtől,kifizettem egy normális minőségi kutya árát.És lám,nincs semmi baja.

2014. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!