Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszatérő fülgyulladás és...

Visszatérő fülgyulladás és talpnyalogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyámnak folyton visszatérő bűzmirigy gyulladása, fülgyulladása van és sebesre nyalja a lábujjai között, rágja magát. Nem bolhás. Nem ételallergiás, illetve anno kiderült, hogy csirkére igen, de azóta NEM kap csirkét. Mikor átálltunk a BARF étrendre, minden baja megszűnt. De most újra visszajött a probléma!!!! Mielőtt azt tanácsoljátok, vigyem orvoshoz, nyilván megtettem, illetve folyamatosan azt csinálom!!! Elmúlt 2 hétben 2x voltunk és nem is ugyanahhoz az orvoshoz mentünk, szoval másik orvoshoz is vittem! Ja és ezzel a problémával összesen élete során legalább már 4-5 orvoshoz is, de egyiknek sem sikerült kitalálnia, mégis mi a búbánat baja van. Elegem van már és el vagyok keseredve! Nem akarok én találgatni,nem én jártam az állatorvosira! Egy héten belül 2 orvos nyomta ki kétszer a bűzmirigyét, egyik adott antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt is, de azóta meg még rosszabb! Már a fejét is rázza folyamatosan, amikor nem fekszik! Rágja a lábait! És vakarja a fülét. Mégis hova a bánatba vigyem most már, járjam vele végig az összes állatorvost? Volt már neki kaparék mintavétele is, de semmi nem derült ki belőle.


2014. ápr. 28. 09:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Én nem vagyok róla meggyőződve, h bűzmirigy (talp nyalogatás miatt).

Nálunk is volt fülgyulladás+talppárnái között kipirosodás és nyalogatás.

Ami nálunk bevált: 2-3 hétig csak nyulat kapott, semmi mást (ergo prey szerint evett), ez teljesen rendbe hozta és egyesével raktam vissza a kajájába a hozzávalókat (nálunk pl. így derült ki, h a marhára allergizál), ezt javaslom neked is.

Illetve adj neki kecsketejet, itt olvashatsz a jótékony hatásáról (ha pl. pollenre allergiás).

[link]

2014. ápr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Csak nyulat és szarvast kap...
2014. ápr. 28. 10:33
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja és a bűzmirigye tényleg be volt gyulladva.
2014. ápr. 28. 10:34
 4/21 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy megérne egy műtétet az a bűzmirigy.


Most nálunk is hasonló gondok vannak, havonta kellett nyomatni, mert vakarózott, másnap mindig abba is hagyta, kivéve egy hónapja. Kéthetente nyomták neki kétszer, ugyan úgy vakarózik, én is gondoltam már allergiára, úgyhogy a cikket átolvasom és tápot is váltunk, meg adom neki az Omega 3 halolaj kapszulát, az is segít valamennyit.

2014. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És akkor egy évig miért nem kellett kinyomni neki?
2014. ápr. 28. 10:40
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Ismerek olyan kutyát, akinek a szarvassal is problémája van... De simán lehet, h egyszerűen telítődött a szervezete... Én leállnék vele egy időre a helyedben és ahogy írtam, csak nyulat adnék.

Bűzmirigyre nem tudok mit mondani sajnos... De vagy a dokik nem nyomták ki neki rendesen vagy tényleg más is van a háttérben. Én az allergiát továbbra sem zárnám ki.

2014. ápr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
0%
Szia! Én kutyusomnak is hasonló problémája van,rendszeres fejrázás,folyamatos fülvakarás és talpnyalogatás.Nekünk is allergiát állapítottak meg,főként a csirkére,és semmi mást nem ehet csak borjúhúst,és persze olyan tápot is.Ezen kívül még almát ehet.Azóta picit csökkent neki.Meg kapott allergia gyógyszert,de semmit sem használt..,meg kapott fülcseppet is az elmulasztotta a fülgyulladását.De a fülgyulladás,vagy fül vakargatás és fejrázás oka lehet a fülben lévő szőr ami nagyon irritálja,nálunk ez ki is derült miután elvittük kutyakozmetikushoz kinyírta a szőrt a füléből és utána elmúlt neki,csak pár havonta ki kell nyíratni..Ezenkívül a lábrágással sajnos nem lehet mit kezdeni.Szóval mehetsz állatorvostól állatorvosra szerintem nem tudnak vele mit kezdeni...Legalábbis nekünk se jött be ez a dolog.....Amúgy ez sajna a túltenyésztésnél szoktak ezek a problémák jelentkezni.... :(
2014. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!

A tápokra is érdemes figyelni, a legtöbb bárányos táp nem teljesen csirke mentes. Sokszor csirkezsír formájában kerül bele.

Milyen tápot kap a kutyus?

2014. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Gondolom, neked valamilyen hosszú szőrű és lógófülű kutyád van (aki írta a fülszőr problémát. Az enyémnek rövid szőre van és álló füle!!! És egyik tápot sem bírjuk, kipróbáltunk rengeteget, köztük több hypoallergén, és gyógytápokat. Hiába csirke mentes, magára a tápra is vakarózással reagál.
2014. ápr. 28. 11:30
 10/21 anonim válasza:
Egy hegyes fülű yorki:-),Nem tudom pontosan a táp nevèt.
2014. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!