Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszatérő fülgyulladás és...

Visszatérő fülgyulladás és talpnyalogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyámnak folyton visszatérő bűzmirigy gyulladása, fülgyulladása van és sebesre nyalja a lábujjai között, rágja magát. Nem bolhás. Nem ételallergiás, illetve anno kiderült, hogy csirkére igen, de azóta NEM kap csirkét. Mikor átálltunk a BARF étrendre, minden baja megszűnt. De most újra visszajött a probléma!!!! Mielőtt azt tanácsoljátok, vigyem orvoshoz, nyilván megtettem, illetve folyamatosan azt csinálom!!! Elmúlt 2 hétben 2x voltunk és nem is ugyanahhoz az orvoshoz mentünk, szoval másik orvoshoz is vittem! Ja és ezzel a problémával összesen élete során legalább már 4-5 orvoshoz is, de egyiknek sem sikerült kitalálnia, mégis mi a búbánat baja van. Elegem van már és el vagyok keseredve! Nem akarok én találgatni,nem én jártam az állatorvosira! Egy héten belül 2 orvos nyomta ki kétszer a bűzmirigyét, egyik adott antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt is, de azóta meg még rosszabb! Már a fejét is rázza folyamatosan, amikor nem fekszik! Rágja a lábait! És vakarja a fülét. Mégis hova a bánatba vigyem most már, járjam vele végig az összes állatorvost? Volt már neki kaparék mintavétele is, de semmi nem derült ki belőle.


2014. ápr. 28. 09:02
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
0%

A tápokban található alkotóelemek közül a leggyakrabban ezek okoznak allergiát:

marhahús

csirkehús

kukorica

tojás

hal

birkahús

tej

tartósítószerek

disznóhús

szója

liszt

savó

cukor

2014. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Egyébként a lábrágásnál még annyi,hogy egy ördögi kör,mivel viszket neki ezért rágja és nyalja,de a szája tele van baktériumokkal,ezért rágás közben ezek visszajutnak a sebbe és ezután már az okozza viszketést...Én kipróbáltam már az,hogy ilyenkor hideg vízzel lemostam a lábát vagy bekötöttem neki,ez kicsit segített rajta.
2014. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
11/12! Írtam, hogy többféle GYÓGYTÁPOT is kipróbáltunk, és azokban ezek mind nincsenek.
2014. ápr. 28. 12:17
 14/21 anonim válasza:
Csak segíteni szeretnèk
2014. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem biztos, hogy ételallergia, ha mostanában jött ki újra, akár a pollenekhez is köthető... Nálunk pl. parlagfű időszakban jönnek ezek a tünetek, a bűzmirigy gyulladás kivételével. Esetleg keress olyan állatorvost, aki homeopátiás szerekkel is foglalkozik, ezek nem terhelik úgy meg a szervezetét, mintha erős gyógyszereket kapna az ilyen típusú allergiára. Illetve még egy dolog eszembe jutott, ha vegyszeres anyaggal mosol fel vagy takarítasz és érintkezik vele a kutya pl. Domestos, az is okozhat allergiás tüneteket.
2014. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem, már legalább 2-3 hónapja hol begyullad, hol abbahagyja, de mindig visszatér és nem mosok vegyszeressel föl...
2014. ápr. 28. 13:43
 17/21 anonim ***** válasza:

A füléből vettek mintát? A bűzmirigyből vettek?


Allergia teszt készült?


Ezeket a tápokat mennyi ideig etetted, amik nem váltak be? Egy hétig? Egy hónapig?


Milyen fajta kutyád van, milyen idős, milyen nemű?


Egyébként szerintem ha 1 héten belül két különböző orvoshoz is elviszed, attól nem lesz hamarabb megoldás, ez nem úgy működik, hogy odamész, ránéz, és megmondja, mi a baj. Sokszor heteken keresztül kell vizsgálódni, mire kiderül, mi a probléma. Ha nem bízol ezekben az állatorvosban, akkor keress egy bőrgyógyász szakállatorvost, akinek ez a szakterülete.

2014. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 alice_L ***** válasza:

Csorikam...


A fulgyulladas elég gyakori ha be van gyulladva a buzmirigye, a "tisztogatassal" , nyalogatassal valahogy atviszik.

Széklete normalis? Vagy erolkodik mikor probal csinalni? Gyakran szokott?


Ugy tunik allergiara gyanakodsz, ha magad is étrenddel hozod kapcsolatba, ez lehet egyre erosebb, és néha a hypoallergén tapok sem segitenek, esetleg rakereshetsz "perianal fistula in dogs" kulcsszavakra, oszintén remélem nektek hogy nem errol van szo. Német juhasz?

2014. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, németjuhász.
2014. ápr. 28. 17:52
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Leírom újra.

Csak nyulat adj neki (ANTIALLERGÉN) jó pár hétig, nem a levegőbe beszélek.

Ha másra allergiás, mint pl. pollen, a kecsketej is segíthet, sokaknál bevált már.


Ezek mellett persze nem ártana egy normális állatorvost találnod.

2014. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!