Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszatérő fülgyulladás és...

Visszatérő fülgyulladás és talpnyalogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyámnak folyton visszatérő bűzmirigy gyulladása, fülgyulladása van és sebesre nyalja a lábujjai között, rágja magát. Nem bolhás. Nem ételallergiás, illetve anno kiderült, hogy csirkére igen, de azóta NEM kap csirkét. Mikor átálltunk a BARF étrendre, minden baja megszűnt. De most újra visszajött a probléma!!!! Mielőtt azt tanácsoljátok, vigyem orvoshoz, nyilván megtettem, illetve folyamatosan azt csinálom!!! Elmúlt 2 hétben 2x voltunk és nem is ugyanahhoz az orvoshoz mentünk, szoval másik orvoshoz is vittem! Ja és ezzel a problémával összesen élete során legalább már 4-5 orvoshoz is, de egyiknek sem sikerült kitalálnia, mégis mi a búbánat baja van. Elegem van már és el vagyok keseredve! Nem akarok én találgatni,nem én jártam az állatorvosira! Egy héten belül 2 orvos nyomta ki kétszer a bűzmirigyét, egyik adott antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt is, de azóta meg még rosszabb! Már a fejét is rázza folyamatosan, amikor nem fekszik! Rágja a lábait! És vakarja a fülét. Mégis hova a bánatba vigyem most már, járjam vele végig az összes állatorvost? Volt már neki kaparék mintavétele is, de semmi nem derült ki belőle.


2014. ápr. 28. 09:02
1 2 3
 21/21 alice_L ***** válasza:

Német juhaszoknal a leggyakoribb a perianal fistula. Egy vagyon a legtobb gazdinak mig kiderul hogy errol van szo. Nem egyszeru a diagnozis, mert nem a "szokasos" betegségek kozt van, és mert sok eltéro szimptomaja van.


Voltaképpen a szervezet a mar ismert proteinokat "ellenség"-ként ismeri fel, ezért a még "ismeretlen" protein behozatal (pl nalad a barf étrend bevetése) egy ideig eltunteti a betegség jeleit. Sajnos a betegség fajdalamas a kutyanak. A sebészeti beavatkozas (buzmirigy ablacio) nem valtoztat semmit, és fennall az inkontinencia veszélye. Vannak elég draga gyogyszerek, amik 90% gyogyulast eredményeznek.

Mar emlitettem a kulcsszavakat amikkel rakereshetsz.

Tobb ilyen esetet ismerek, ha van kérdésed, viszajovok, figyelem a topikot.


Persze lehet egy csomo minden masrol szo, remélem nem errol a betegségrol van szo.

A kutyad szélete milyen allagu? Nehezére esik csinalni? A farka esetleg egyenes marad utana egy idaig, mintha még akarna nyomni? A buzmirigy valadékozik?

2014. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!