Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek, hogy a kutyámat ellopjá...

Félek, hogy a kutyámat ellopják. Hogyan előzzem meg?

Figyelt kérdés

Nyáron veszek egy fajtatiszta kiskutyát tenyésztőtől. Már korábban is voltak kutyáim,de mind menhelyi, keverék kutyusok. Viszont fb-on és a hírekben is egyre több olyan esettel találkozom, amikor fajtatiszta (vagy annak tűnő) kölyköket lopnak el.

Mi családi házban lakunk, de benti lenne a kutya, viszont nem szeretném megfosztani attól sem, hogyha szeretne és jó idő van, kint lehessen a friss levegőn.

Én arra gondoltam,hogy amíg fel nem nő(olyan 1 éves koráig) csak benti lenne, és akkor mehetne csak ki,ha mi kivisszük.


Ma reggel is arra jövök fel,hogy fb-n megosztottak egy felhívást, miszerint egy 7 hónapos pitbull szukát elloptak. Ez nagyon megdöbbentett, azt hittem, csak azokat a fajtákat viszik el,akik nyugodtabb, barátságosabbak, például golden retriever, vagy nem elterjedtebb fajtákat, pl orosz agár. De álmomban se gondoltam volna, hogy az őrző-védő kutyusokat is simán eltulajdonítják.


Ti hogyan előzitek meg, hogy ne lopják el a kutyusotokat? Illetve szerintetek erre csak akkor kell vigyázni, hogyha kölyökkutyáról van szó, felnőtteket mennyire érint a dolog?



2014. máj. 1. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Kezeltesd a paranoiádat! Egy dolog, egy ellopják a kutyát, míg az ember nincs otthon, de azért nehogy már azt képzeljük, hogy 10 ember vár a környező bokrokban és mind azonnal viszi a kutyáét ha egy percre belképsz az ajtón....
2014. máj. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is féltem, mert bár az enyém nem fajtiszta, mikor elhoztuk a fél környék idejárt, még kocsikkal is és nyúlkáltak át a kerítésen... Én bevonattam náddal a kaput ami arra jó volt, hogy aki nem tudott róla, hogy ott a kutya az onnantól észre sem vette, illetve ha akarták volna se tudják átemelni a kerítésen.

Lassan 1 éves a kutya, de még így is van aki napi szinten a ház elé jár kutyázni... Rohadt idegesítő, szóval én megértem a kérdezőt. Ha nem valakinek a lopás a szándéka, akkor megmérgezi vagy csak simán feldühíti napi rendszerességgel? (főként gyerekek) Sosem lehet tudni milyen idióta jön ide... És nem nagyon lehet mit tenni ellenük, mert ha rájuk szólok letojják, a nap 24 órájában meg én sem tudok ott lenni a kutya mellett.

2014. máj. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

Milyen fajta kutyáról van szó?

Amikor nem vagytok otthon maradjon a lakásban és a kerítésen ne lássanak be.

Nem ajánlom,hogy 1 éves koráig bent legyen,mert utána nem marad meg kint. És igényelni fogja utána is, hogy ha kint van ti is legyetek vele és kint sem fogja elvégezni a dolgát egyedül.

2014. máj. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez még elég jó, engem meg is fenyegettek, hogy ellopják meg megmérgezik.
2014. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is elég rossz környéken lakom, így én csak akkor engedtem ki a kutyát (míg kölyök volt), mikor én is kint tudtam vele lenni. Egyedül csak pár percekre volt kint, de azt is csak akkor, mikor itthon voltam/voltunk. Kb. fél éves koráig volt így, aztán már kis időkre kint mertem hagyni, míg a másik kutyámat elvittem sétálni, vagy elszaladtam a boltba.

De ugye ez a kutya fajtájától is függ, mert egy goldent valószínűleg nem hagytam volna még így kint, de a rotimat azért már kint mertem. Egyébként egy idegenekkel is tök barátságos kutyát bármilyen életkorában el tudnak lopni, szóval...

2014. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a pit nem őrző védő.
2014. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk kamera és egy alacsonyabb,az utcafronttól távol tartó kerítés.
2014. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj előre ezen! Az első hogy egészen hamar menjen ki, mert később vágyni fog befelé, nehezen fog kint maradni. Nekem több kutyám volt már. Volt egy pulim, na azt bármikor ellophatták volna, mert állandóan ugrált felfelé barátságos volt. De hatalmas hangja volt, nem mertek vele mit kezdeni. A jelenlegi kutyám egy keverék, ő agresszív ugyan de idegen áll a kapunál, messzebbről ugat, nem megy oda senkihez sem, őt nem tudnák elvinni. Ajánlom hogy amikor elmentek otthonról zárjátok be egy kennelbe ami nem látszik a kapuból.
2014. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!