Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem rá anyáka,...

Hogyan szedjem rá anyáka, hogy ne szaporítótol vegyenek kutyát, hanem menhelyből?

Figyelt kérdés

Anyáéknak ezerszer elmagyaráztam, hogy a szaporítótól nem szabad venni, de ő ezt nem hiszi mert "kedvesen szólt hozzá" stb...., nem értik meg.

Azt hiszik a menhelyi kutya egy korcs, pedig ő is csak élőlény, sőt ha menhelyből veszek akkor nagyon jót cselekszek, és ott nem én választom a kutyát, hanem ő engem, sőt ha lenne elkalom én olyan kutyát is örökbefogadnék akit altatásveszély fenyeget, mert én jó ember akarok lenni, de a szüleim másképp állnak hozzá


13/f


2014. máj. 6. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Először is gratulálok hogy ennyi idősen így tudsz gondolkozni, le a kalappal! Szüleid gondolom gyereknek tekintenek,nem vesznek komolyan,inkább küldj e-mailükre cikkeket erről úgy hatásosabb lesz :)


[link]


Itt kicsit vegyél nagy levegőt,elég megrázó képek de ezt is nyugodtan megmutathatod :


[link]

2014. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Mutasd meg anyukádéknak ezt a videót:

[link]


És magyarázd el nekik, hogy egy fajtatiszta kutya nem ennyibe kerül. Jár hozzá kötelezően chip, 2 oltás, 4 féregtelenítés, oltási könyv, TÖRZSKÖNYV - ezzel biztosított, hogy fajtatiszta -, 8 hetesen hozhatóak el, nincsenek felpuffadva a kölykök, játékosak, csillog a szemük, a szülők a helyszínen megtekinthetők, tenyészszemlés, betegségekre szűrt, törzskönyves példányok.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. A keverék kutyákkal semmi baj nincs. Próbáld meg őket elvinni menhelyre, hátha másképp látják a dolgokat.

2014. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szegény kutyák :(
2014. máj. 6. 15:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem. A menhelyen is van fajtiszta kutya, és még kölyök is, csak keresni kell egy menhelyt.
2014. máj. 6. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem fajtiszta, hanem fajtatiszta a keresett szó :) Ilyeneket inkább fajtamentéseknél fogsz találni. Van esetleg konkrét fajta, amit kinéztetek?
2014. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem próbáld megértetni a szüleiddel, hogy ha a menhelyről fogadtok örökbe egy kutyust, akkor nem csak magatoknak, szereztek örömet, hanem megmentitek egy ártatlan teremtmény életét. Csak egy megjegyzés a törzskönyvről: Amikor mi akartunk kutyát venni, szaporítóhoz mentünk, kértük a pedigre-jét a kutyának, mire az azt mondta, hogy odaadja egy döglött kutyáét, úgyis annak mindegy...na ennyit erről elment a kedvünk. Nem számít semmit a törzskönyv, az számít, hogy ments meg egy kiskutyát az elaltatástól, tényleg, sok sikert!
2014. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Meg mutatok mindent a szüleimnek. Anyuék golden retrievert akarnak, de még annyit se engedtek belőle hogy labrador legyen, szóval nehéz lesz, de valahogy csak meg lesz a módja hogy meglágyítsam őket.
2014. máj. 6. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

A szüleid gondolom flancolni akarnak "fajtatiszta" kutyával de valódi fajtatisztára (ami nem fajtajellegű keverék mint minden törzskönyv nélküli szaporítós) sajnálnák a pénzt.

Az előzőek belinkeltek jó cikkeket, képeket és videót is, érdemes ezeket megmutatni nekik. Nyilván azt gondolják majd hogy de hát akitől vennék, nem ilyen - fel kell hívni a figyelmet mennyi betegséget örökölhet egy szapis kutya, akkor is, ha nem ilyen mostohák a szaporítási körülmények, mivel a szülők nincsenek szűrve. Említsd meg, hogy sokkal nagyobb az esély, hogy ideggyenge, viselkedésproblémás lesz a kutyus vagy olyan betgségei lesznek, amik nem csak szenvedést okoznak neki, de az árának többszöröse rámegy a kezelésre.


A menhely tökéletes, de ha nagyon fajtatisztát akarnak, válasszatok ki egy megbízható kennelt, és vegyetek egészségügyi garanciával, szerződéssel kutyát (és persze törzskönyv JÁR hozzá!).


Rengeteg cikket találsz a témában, arról is, hogy a jóhiszemű szaporítók is mennyi kárt csinálnak, mazsolázz közülük és olvastasd el velük. Előzetes tájékozódás és sok témáról olvasás nélkül amúgy sem érdemes kutyát venni.

2014. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Itt vannak a tenyésztők:

[link]


És ők a fajtamentők :)

[link]


Ez egy másik, fajtamentőket összegyűjtött oldal, ahol más fajtákat is találhatsz.


[link]


És találtam neked már elvihető, fajtatiszta goldeneket (többek között)

[link]

[link]

2014. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%

Én vállaltan ellenzem az aktuálisan fajtatiszta, törzskönyves kutyák vásárlását, mert ugyan jóhiszemű, szorgalmas, a tenyésztésbe sok pénzt fektető emberektől vásárolsz olyan kutyát, amelynek az ősei külalakra vannak szelektálva, a legbetegebb (nyilvánvalóan teszten kihullott) vannak csak kizárva a tenyésztésből. Én a keverék kutyákban hiszek, mivel ott van esély arra, hogy egy olyan egyedet fogsz ki, ahol a beltenyésztés (a kutyanemesítés alaptechnikája) hatásai mérsékeltebbek. Én az utcáról fogadtam be egy fekete kan kutyát, úgy, hogy határozottan nőstény pulit kerestünk, de egy kóbor bejött a kapun és a mai napig velünk él...


A te helyzetedben még megoldás lehet a munkavonalas alom választása felé való befolyásolás, mivel ott az egészség fontosabb (jobban feltünik a betegség), mint egy szépségversenyen.

(egy véleményt írtam kérem nem lepontozni)

2014. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!