Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem rá anyáka,...

Hogyan szedjem rá anyáka, hogy ne szaporítótol vegyenek kutyát, hanem menhelyből?

Figyelt kérdés

Anyáéknak ezerszer elmagyaráztam, hogy a szaporítótól nem szabad venni, de ő ezt nem hiszi mert "kedvesen szólt hozzá" stb...., nem értik meg.

Azt hiszik a menhelyi kutya egy korcs, pedig ő is csak élőlény, sőt ha menhelyből veszek akkor nagyon jót cselekszek, és ott nem én választom a kutyát, hanem ő engem, sőt ha lenne elkalom én olyan kutyát is örökbefogadnék akit altatásveszély fenyeget, mert én jó ember akarok lenni, de a szüleim másképp állnak hozzá


13/f


2014. máj. 6. 15:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
78%

Ezeket is megmutathatod:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
89%

Más megközelítés, de ezt is megmutathatod a szüleidnek: "A tenyésztésbe vétel feltétele a golden retrieverek csípőízületi-, könyökízületi- és

vállízületi röntgenvizsgálattal történő szűrése, valamint szemészeti szűrővizsgálata." Az idézet forrása eme nemes dokumentum: [link] Ugye a szaporítótól származó kutyával, hogy nem csak a törzskönyvet spórolják meg, hanem a fent említett szűréseket is. Tehát reális esély van arra, hogy a kutya valamelyik betegséget örökölje. Ha akarsz előrehaladott könyökízületi diszpláziát látni: http://www.youtube.com/watch?v=uN_vj1C4onk + rá lehet keresni a műtétek árára, hátha ezt már nem találják olyan vonzónak a szüleid ;)


Menhelyi kutyák mellett szóló érvek még:

- jó részüknek semmi baja nincs, azon kívül, hogy kidobták őket

- a felnőtt kutyák temperamentuma ismert, sokkal kevésbé lehet mellényúlni

- a menhelyen/fajtamentőknél a kutyák esetleges problémáit sem rejtik véka alá, mivel nem az a céljuk, hogy minél hamarabb elsózzák a kutyákat

Szóval, ha nem akarnak kutyáért sok pénzt kiadni, akkor biztonságosabb választás a menhelyi kutya.

2014. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!