Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz okos kutya?

A kuvasz okos kutya?

Figyelt kérdés

Nyáron kapok egy kuvasz kölyköt és tudniszeretném mennyire intelligeng szóval?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. máj. 6. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
ha azt mondjuk, nem az, akkor kidobod? :)
2014. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Basszus,kapsz egy meglehetősen nehéz nevelésű fajtát,és fogalmad sincs róla?


Könyörgöm,mire megkapod olvass el legalább 2-3 könyvet a kutyanevelésről...vagy ne kuvaszod legyen,mert fél év múlva jössz a következő kérdéssel,hogy "miért támad mindenkire a kutyám?"


Intelligens fajta,de nem egy border azért.Nagyon sokat kell foglalkozni vele,szocializálni és rengeteget mozgatni a falkavezérséget pedig MINDIG következetesen betartani...

2014. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól beszélt az előző!
2014. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valóban nem egy border collie, nagyon kemény fajta, a második válaszoló jól írja, olvass a fajtáról. Miért pont ezt választottad? Remélem, kennelből lesz a kölyköd, mert ha szaporítótól veszed, könnyen kifoghatsz egy ideggyenge példányt.
2014. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Bátor, kitűnő őrző-védő fajta. Idegenekkel szemben alapvetően bizalmatlan, általában egygazdás. Fiatal korában könnyen nevelhető, kétéves kor felett már nehezen idomul. A kuvasznak feladata ellátásához jó szimatra, bátorságra, erőre és támadó kedvre volt szüksége. Különleges jelleme, az évezredek óta génjeiben hordozott szabadságszeretete, nagyfokú önállósága mindenképpen kutyához értő, következetes gazdát követel."

" A láncra kötést, tartós kennelben tartást nem tűri. Az ingerszegény környezetet, a gazdával való rendszeres kapcsolat hiányát, a szeretetet nélkülöző, igazságtalan bánásmódot, a követelménymentes életet nehezen viseli."

"Kis területű portákra, lakásokba nem való."

"Mivel önálló, határozott jellemű, csak erős, határozott gazdáknak való, akik ki tudják elégíteni munka- és térigényét."

2014. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Konkrétan az okosságát kérdezted. Bizonyára vannak eltérő képességű egyedek, de a jellemző "okosságukról" (hány ismétlés után, milyen arányban teljesítenek parancsot) van rangsor. A kuvasz a 79-ből a 42. helyen van.

Összehasonlításul: új parancsoknál a német juhász kevesebb, mint 5 ismétlés után 95%-ban, vagy jobban teljesítő 10-ből a 3. helyen van; a kuvasz a 25-40 ismétlés után 50%-ban, vagy jobban teljesítők között van a 3.helyen.

[link]


Ez is alátámasztja, hogy sok foglalkozást igényel. És akkor ehhez még hozzájön, hogy "bátor, szívós, de hatalmaskodó természetű állat.", és hogy "a kihívást soha nem hagyja megválaszolatlanul". Igen indokolt az a megállapítás, hogy "Nem kezdőknek való kutya: leendő gazdájának szellemileg és testileg is erősnek kell lennie."

2014. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ez a lista. Sajnos az én bichon havanese-m nincs sehol? Lehet, hogy akár a 100. helyen is állhat? :)
2014. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez az un. "iq teszt" egy értelmetlen, specializált dolog. Természetes, hogy egy szolgalelkű fajta sokkal előrébb végez, mint egy makacs. Ez inkább az emberi iq-ra hajaz.


A kuvasz egy intelligens fajta. Tudni kell, hogy milyen funkcióra tenyésztették ki és abban a legjobbak között van és azt a munkát intelligensen végzi el.

2014. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a végén le van írva az oldal készítőjének a véleménye is :)
2014. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

szubjektív tapasztalat, de... még általános iskolás voltam, mikor találtam egy kuvasz kutyát az utcán, elég rossz állapotban. Megmutattam anyának, hazavittük... hamar rendbejött, és mindenféle tanítás nélkül hihetetlen jámbor, hálás ebbé vált. Más kutyákkal jól kijött, el lehetett engedni, mindíg figyelt a leghalkabb szavunkra is stb, tökéletes kutya volt.


Hozzám ragaszkodott a leginkább, igaz én voltam vele együtt a legtöbbet... nemtudom lehet csak szerencsém volt, és kifogtam egy ilyen jó természetű ebet első kutyának... szerintem nagyon okosak, és nincs kőbe vésve, hogy az embernek rettenetesen nehéz, egetrengető dolga lenne vele.


Max ha nem foglalkoznak vele, rossz körülmények közt tartják, vagy soha nem viszik ki a lakásból/udvarról... de az nem csak a kuvaszokat viselné meg.


Szerintem nagyon okos kutya (illetve értelmes), és ha sikerül kertes házba költöznünk, ezt a fajtát tervezem 2. kutyának.

2014. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!