Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz okos kutya?

A kuvasz okos kutya?

Figyelt kérdés

Nyáron kapok egy kuvasz kölyköt és tudniszeretném mennyire intelligeng szóval?

A válaszokat előre is köszönöm!


2014. máj. 6. 17:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%

Az előbbi kommentelők közül kíváncsi vagyok hánynak volt már kuvasza...


Főszabály, hogy minden az egyedtől, vagyis az adott kutya személyiségétől függ, fajtától, nemtől függetlenül.


Másodszor: a kuvasz azért maradt meg bő ezer éven át változatlan formában, mert TÖKÉLETESEN elvégezte a rá bízott feladatot és pont emiatt pusztult ki teljesen.

(A fosztogatást akadályozó kuvaszok miatt a román hadvezetés parancsba adta, hogy minden kuvaszt ki kell lőni, majd a szovjetek is hasonlóan jártak el).


Nem kell sok ész ahhoz, hogy logikusan végiggondolja az ember, ha bármi probléma lett volna vele, már rég kipusztul, mert a juhászok, parasztok kíméletlenül kiszelektálták az alkalmatlan egyedeket. Az életük és a vagyonuk függött a kuvasztól.



Nekem per pillanat egy kuvasz szukám van. Szukát bárki tarthat, a kán állítólag kemény dió, nincs tapasztalatom, tehát nem is mondok véleményt.


Én hordom kutyaiskolába, ahol olykor 8-10 fajtát képviselő kutya is összejön és bátran kijelenthetem, hogy a kuvasz semmiben sem marad el tőlük értelmi képességét tekintve.


Könyörgöm válasszuk már ketté az intelligenciát az engedelmességtől, mert KÉT KÜLÖNBÖZŐ fogalom!


Nekem megvolt a két véglet: németjuhász és kuvasz.


Az első rettentően szolgalelkű, majdhogynem talpnyaló, isteníti a gazdáját, nonstop lesi gazdája óhaját.

Németjuhászt a legkönnyebb idomítani, mert a tanult dolgokat a legkisebb ráhatással hajtja végre.


A kuvaszom ugyanannyi idő alatt ugyanazokat a trükköket megtanulta, csak annyi a különbség, hogy NEHEZEBB MOTIVÁLNI!!! Sokkal inkább egyenrangú félként, partnerként tekint az emberre, viszont őszintén hűséges, nem talpnyaló.


Ráadásul a kuvaszra a brutális módszerek nem hatnak. Kiabálás, verés, szöges póráz felejtős - sőt, kontraproduktív.



A szocializáció a kulcs.

Kicsi kora óta hurcoltam magammal. Annyit vittem emberek közé, amennyit csak tudtam. Gyerekeket imádja.

Kocsival, sőt buszon. Belvárosban, forgalmas utak mentén.


Fokozatosan minél több stressznek, ingernek kell kitenni.


Bátran elengedhetem, nem harap meg se embert, se állatot, mindenkivel barátságos, de az udvart mindhalálig védi.

Közel három hónaposan hoztam és már az első nap délutánján odaállt a kerítéshez ugatni, őrizni a házat.

Erre nem kell tanítani.

(Sok kutyával vért izzadnak őrző-védő kiképzésen, hogy jó házőrző legyen, a kuvasznak ez a vérében van)


És itt el is érkeztünk az egyik legfontosabbhoz:

NAGY TERÜLETET IGÉNYEL! + én gyakran viszem sétálni erdőbe

Lakásba, kis udvarba tilos tartani. Megkötés kizárva.



Gondolom a kanra ugyanez áll, csak fokozottan.


Összefoglalva: kuvasz intelligens, csak motiválni nehezebb. Mint egy konok zseni.

2014. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólóval.


Idézek Pischoff Ferenctől


"MAGYAR PÁSZTORKUTYÁK MUNKAVERSENYE


Itt egy magas fokú együttműködési készséget, fegyelmezettséget, ügyességet, bátorságot, kreativitást kell bemutatnia a versenyzőnek. Év végén „Országos Bajnok” –i cím kerül kiadásra , valamint az elért eredmény függvényében „Alapfokon Képzett Pásztorkutya”, „Felsőfokon Képzett Pásztorkutya” címet lehet elérni. (Az utóbbit a szigorú követelményrendszer miatt az eddig indult közel 900 versenyző közül csupán csak öt kutyának sikerült teljesítenie, ebből három kuvasz!). Terelő sport versenyek, Terelési képességvizsga (HIE, több kuvasznak sikerült elérnie), FCI terelő Munka Vizsga (HWT), hagyományőrző bemutatók, egyéb kutyás sportokon való részvétel. Az Év Legbátrabb Kuvasza” verseny újra élesztése (speciális őrző-védő munka), eredeti környezetbe való kihelyezés, kutyaiskolai munka. (Budapesten 10 éve működik speciális iskolai foglalkozás.)

Az a kuvasz, amelyet nem nevelnek következetesen, mindent ráhagynak, vagy elhanyagolnak nem lesz kellemes társa az embernek. Felelőse az ember és nem a kutya! A jó fizikai adottság (egészség) valamint a jó idegrendszer és a megfelelő nevelés kiváló használati értéket eredményez. A kuvasz a ma világában is megállja a helyét, tartása semmivel sem problémásabb, mint akármelyik őrző-védő pásztorkutya fajtáé. Nagyobb megbecsülésre, odafigyelésre, szeretetre és kölcsönös megértő tiszteletre van szüksége."

2014. máj. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem elegge okos,csak tul onfeju,de ebbol ki lehet nevelni.Nekem otthon ketto is van es csomo mindent tudnak:ul,fekszik,pacsi,labda-visszahoz es a hempergesen meg a karikan atugrason most dolgozok(2 evesek
2014. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!