Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen konfliktusotok volt...

Milyen konfliktusotok volt eddig kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy kutyások közt is vannak idióták, na de ennyire... Nyugtassatok meg, hogy nem csak engem találnak be az ilyen idióták! :( Ma mentem egy parkban, kutyám pórázon!!! (beagle méretű keverék), látom, hogy jön egy csaj egy kicsit nagyobb kutyával, póráz persze nem volt rajta!!! A csaj rászólt az övére, hogy maradjon, de az nem hallgatott rá...a kutyája jött barátkozni az enyémhez (tök normálisan viselkedtek), erre a csaj elkezdett hangosan ordítozni a kutyájára meg elküldte a kr.va anyjába (kutya még mindig nem csinált semmi rosszat), én meg gyorsan odébb haladtam az enyémmel és mondtam, hogy "Jézusom...", erre megkaptam én is, hogy milyen h.ülye büdös r.b.anc vagyok és hogy az övé inkább tépje szét az én kutyámat? Én meg azt hittem nem jól hallok, hátrafordultam, nyomta tovább a sódert én meg visszaválaszoltam, hogy magát minősíti meg hülye, erre csak mondja, hogy milyen egy ro.ha.dt kr.va vagyok. Így utólag visszagondolva azt kellett volna mondanom, hogy tegyen pórázt meg szájkosarat a kutyájára, ha ilyen harapós... Áhh.


Volt egy csivavám is, vittem pórázon, annak meg neki szaladt egy uszkár, csivavám durván megugatta, uszkár is rákezdett, ott pattogott én meg mondtam a 10 méterrel odébb kullogó gazdinak, hogy "nem ártana megkötni a kutyáját", erre meg megkaptam, hogy neveljem meg én az enyémet! (Kutyám majdnem vak volt már így szinte mindentől megijedt..)


Meséljetek, kivel mik történtek :)))



2014. máj. 7. 18:05
1 2 3 4
 11/40 Szilvi & Argos ***** válasza:
84%

Millió konfliktusunk volt...Legtöbbször a támadó, neveletlen PÓRÁZAS kutyák gazdája szól be a póráz hiánya miatt :D


Ez ma történt, azt hittem, hogy konfliktus lesz belőle, aztán mégse:

Érdekes szituba kerültünk. Duna parton Argit kiengedtem kocsiból, épp egy bringás kisgyerek és talán nagyapja volt a járdán, így Argit leültettem, amíg pakoltunk. Kisgyerek megszólal, hogy kutyát tilos oda vinni, mármint a partra...:O elengedtem a fülem mellett, pakolásztam. Majd mondja, hogy nézd, milyen szép bringám van :D Mondtam, igen, szép kék :) Aztán odajön, hogy de szép kutya. Argit küldtem köszönni meg pacsit adni :D Nagypapa: de okos kutya :) Megköszöntem és mentünk le a partra :) Honnan szedhette az első beszólást a gyerkőc...csak remélem, hogy nem Nagyapától...első gondolatom az volt, hogy na mindjárt a pasi is rákezd, hogy póráz, meg stb-stb :D

2014. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
87%

Kövezzetek meg, én póráz nélkül sétáltatok, de ha pórázos kutyát látok vagy megkötöm (mondjuk erről le kell szoknom, mert a megkötés után a kutyám automatikusan fenyegetésnek érzi a következőnek látott kutyát, addig le se kakilja) vagy magam mellé hívom. Ugyanez a kisgyerekeknél. Múltkor én szóltam rá egy póráz nélkül sétáltató gyerekre, hogy pórázos kutyához NEM engedünk oda póráz nélkül sétálót.


Nekünk nem volt még gondunk ezzel, mert nagyon figyelek rá, de olyan volt már, hogy hülyén jött ki a szitu....póráz nélkül voltunk, egy kapu mögül hirtelen előrobbant egy káj és vadul ugatott, kutyám visszaugatott, de tiltásra leállt, viszont annyira benne volt az adrenalin, hogy futott egyet és ekkor találkozott össze egy másik kutyával... semmi ártó szándék nem volt a dologban, csak még pörgött ezerrel, ezért alaposan megugatta a másikat, mire szóltam volna,abbahagyta, kutya és gazdája látszólag meghökkent, elnézést kértem és mentünk tovább.

Amúgy nem szoktak gondjaink lenni, néha történik egy-két baleset (pl. múltkor beszökött a játszótérre), de ez még azért van, mert tapasztalatlan, nem tudja mi a tilos mi nem és borzasztóan energikus.


Olyan már volt, hogy találkoztam bunkó tulajokkal, meg bunkó nyúlkáló,cuppogó, kutyát etető emberekkel.


Viszont a történetben a csaj jól tette, hogy leszídta a kutyáját, bunkó hangnemet ütött meg, ez igaz, viszont ő meg arra reagált, amit te mondtál ("Jézusom"). Én is amikor fegyelmeztem a kutyám (aki amúgy makacs ÉS okos ÉS esetenként domináns) kaptam ilyen pillantásokat, meg megjegyzéseket, és nekem se esett jól. Én inkább a földhöz vágom, megrángatom a kutyámat, de megtanulja, hogy nem megy oda ahhoz a kerítéshez, ahonnan egyszer már eltiltottam (és ahol nem mellesleg egy pitbull lakik, aki a kerítésen keresztül előszeretettel kapja el más kutyák orrát).

2014. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok: amúgy ahogy korábban írták rosszul viselkedő, agresszív, támadó kutyát én eddig (két kivételtől eltekintve) pórázon láttam. Ezzel nem általánosítok, nem minden pórázos kutyára igaz, sőt a póráz nélküliek közül is sok van, amelyiket nem szabadna elengedni. De tény, hogy nálunk sokan sétáltatnak póráz nélkül, és ebből kevés az, akire rosszat tudnék mondani. Viszont ha bemegyünk a városba, rengeteg kis flexis szobacirkálót látok, akik simán kitámadnak a 20 kg-s kutyámra. Az is érdekes, hogy bár ma valóban korábban (4 óra volt) mentem le, mint szoktam sétáltatni, valahogy megnövekedett a pórázos kutyák száma, a póráz nélküliek pedig ugyanazok a megszokott arcok voltak. Elgondolkoztam rajta, hogy mekkora számban vannak idénysétáltatók...hol voltak ezek a kutyák hónapokkal ezelőtt, télen?
2014. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
77%
Kedvencem, mikor a tüzelő szukát engedik csak úgy mászkálni, gazdi valahol messze, aztán meg vadászhatom le róla az ivaros kanomat. Szerencsére a kutyám behívható ilyenkor is.
2014. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Viszont az első esetben nem kellett volna szólni a csajnak. Legalább próbálja nevelni a kutyáját sokakkal ellentétben és nem igaz, hogy nem csinált semmit, megtagadta a parancsot. Nálunk kutyához engedély nélkül odamenni a legkomolyabb kihágások közé tartozik. Ezt mindenki érdekében nagyon szigorúan veszem.
2014. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Hú, micsoda sztorik :D


Azt hozzátenném, hogy én nem olyan kötekedő stílusban mondtam neki inkább viccesen, hogy "Jééézusom..." (mint amikor mondják gyereknek hogy hujjujujj), erre meg ezt kaptam, de legközelebb már tényleg befogom a szám mert lehet az illetőt épp letojta egy madár és már ezt is támadásnak veszi :D


"Kérdező, mielőtt leírnám a tapasztalataimat, hadd hívjam fel a figyelmedet valamire: a csaj kutyája rosszat csinált, hiszen a gazdája utasítása ellenére is kiment a kutyádhoz. Meg kellett büntetnie, különben csorbát szenved a tekintélye és a kutyája soha nem lesz jól kontrollálható."


Ebben csak az a bökkenő, hogy ilyen engedetlen kutyát póráz NÉLKÜL sétáltat. Sőt, ha olyan kutyaszéttépős a kiskutyája, mint visította felém, akkor meg pláne felháborító és szájkosár való rá(különben is, ahol mi lakunk, ott elviekben kötelező a póráz csak gyakorlatban nem bírságolnak a hiánya miatt...És rengeteg a kisgyerek is abban a parkban úgy mellesleg :/) Mondhatta volna azt is, hogy "Maci sajnos nem ért a szép szóból.", de nem, nekiállt ordítozni, meg hülye, idióta ri.b.anc vagyok, végülis miért ne :D De az is, hogy kutyának ilyen mondani, hogy "a krv.a anyádat"...Ez már olyan, mint amikor anyukát hallottam, hogy a gyerekére mondta, hogy "fa.s.szopó", nem igazán stimmel itt valami :D


Jajj, a puszilkodós sztorik!!! Meg a gyerekek!!! Tegnap megyek a kutyával, látom cuppog neki egy pasi, hát engedtem megsimogatni a kutyát, erre az meg hagyja, hogy belenyaljon a szájába...Na akkor mentünk tovább.

Ha babakocsis jön, rövidre fogom (nagyon), ha bringás, görkoris, szintén, de ők már odébb nem mennének egy centit se! És a kisgyerekek...Az oké, hogy a gyerek kíváncsi, de ha én rövidre fogom a kutyát akkor apuka ne engedje már arra kalimpálni a totyogós gyereket!!! Viszont a minap egy kislány megkérdezte hogy megsimogathatja-e, mondom nem, mert félős és haraphat (egyébként nem, de akkor se :D), kislány totál megszeppent, a nagymama meg mondja, hogy ezért is kérdezik mindig meg, mondom azt nagyon jól teszik, így is kell :)

2014. máj. 7. 23:01
 17/40 anonim ***** válasza:
84%

Sose lesz a kutyájából engedelmesen, póráz nélkül sétáltatható ebzet, ha előtte nem hibázik póráz nélkül is tolja le tisztességesen érte a gazdája:) Persze, túlreagálta, lehetett volna szebb stílusban. A kutyájával meg mindenki úgy beszél ahogy akar, én rendszeresen lehülyézem, leidiótázom nyílt utcán, ő úgyis csak a hangsúlyt érti, azt meg nem tudnám ilyen átéléssel mondani, hogy fapapucs.

Egyébként a széttépés arra is vonatkozhatott volna, ha a te kutyád provokálja, ő meg visszaadja a provokációt, akkor baleset is történhetett volna, épp ezért akadt ki a csaj jószerint a kutyára, utána meg rád. Én személy szerint nyugodtabban sétálok, ha a sétáltató gazdik ennyire komolyan veszik a kutyanevelést. Volt, hogy a parkolóban kicsúszott a póráz a kezemből, de mivel szinte mindig póráz nélkül sétálunk, nem féltem a kontrollvesztéstől, csak rászóltam, hogy maradjon és ottmaradt.

2014. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem te vagy az idióta, a csaj nevelni akarta a kutyáját, lehet nem a legjobb technikával, de te akkor is minek ugatsz bele. Hogy tanulja meg a kutya a póráz nélküli sétát, ha nem póráz nélkül? Az oké, hogy te nem neveled bubukát, mert inkább szorongatod a kis pórázt, meg elküldöd a normális gyerekeket, mert nehogy már a te becses, különleges kutyádhoz hozzáérjenek, ezzel is megmutathatod, hogy a kis életedben legalább egyszer valakinek megtilthatsz valamit (legyen az egy kutyát simogatni akaró gyerek) ,de szerencsére nem mindenki ilyen. Én is jópárszor büntettem a kutyát nyílt utcán, amire a magadfajták aztán rendesen kiakadnának, de nem is kell attól rettegnem, hogy mikor szalad oda egy gyerek, mert tudom, hogy visongó gyerekek mellett is kiegyensúlyozottak a nevelésnek hála, napi szinten simogatják őket gyerekek. Szóval jézusomozás helyett inkább tanulj egy kicsit a kutyákról.
2014. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Imola Ágnes ***** válasza:
91%
A legérdekesebb: sátéltunk a parkban a kutyámmal, 4 éves ivarérett roti. Egyszer csak felénk szalad egy mésfél év körüli Cane Corso, gazda sehol. Az enyémet behívom, minden oké. A cane corso odajön az enyémhez, elkezd pózolni. Az enyémet letiltom. Közben a bokrok mögül nagy nyugisan odajön a cane corso gazdája, egy idősebb szintén kan németjuhásszal. A cane cosro lemorrogja az enyémet, a németjuhász elkezdi lovagolni. Az enyémet továbbra is tiltom, és azonnal rárakom a pórázt, és megkérem a kedves gazdit, hogy azonnal tiltsa le a kutyákat az enyémről, mert domináns, és nem szereti, ha ilyen nyiltan dominálják, verekedés lesz. Cane cosro gazdi nyugodtan áll, nem tesz semmit. Az enyémet lábhoz hívom, próbálom kiszedni a két kan közül, akik továbbra is morrognak. Mondom a cane corso gazdinak, hogy verekedés lesz, mire ő, hogy engedjem el a kutyáimat, és ha verekedés lesz, az csakis miattam, mert kivittem a helyzetből. Jeleztem neki, hogy ez nem így van, pontosan tudom milyen a kutyám, és azt is, hogy oké, hogy viselkedik, de nem tűri a pofátlan kutyákat. Erre a cane corso gazdi, hogy hagyjam, ha verekednek majd szétszedjük őket, nincs azzal baj. Nah itt szakadt el a cérna, megfogtam az enyémet, és elvittem. A cane corso gazdi továbbra sem tesz semmit a kutyáival, szerinte okés volt az, hogy a két kutyája többször próbálta verekedésbe vinni az enyémet. Utánna hallottam, hogy elég sokat verekednek. A vicces az egészben az, hogy az enyém soha nem támad, csak védekezik, és soha nem harapott meg másik kutyát, őt sem harapták, de a cane corso gazdi engem akart kioktatni kutyanevelésből, és meggyőzni arról, hogy ugyan már, miért baj ha egy cane corso és egy roti verekszik.
2014. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
84%
17-18 ott a pont. Ha nevelni akarja, ahhoz el kell engedni. A heves reakció meg simán lehet azért, mert aznap már sokadszor rosszalkodik a kutya és erre még be is szólnak.
2014. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!