Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen konfliktusotok volt...

Milyen konfliktusotok volt eddig kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy kutyások közt is vannak idióták, na de ennyire... Nyugtassatok meg, hogy nem csak engem találnak be az ilyen idióták! :( Ma mentem egy parkban, kutyám pórázon!!! (beagle méretű keverék), látom, hogy jön egy csaj egy kicsit nagyobb kutyával, póráz persze nem volt rajta!!! A csaj rászólt az övére, hogy maradjon, de az nem hallgatott rá...a kutyája jött barátkozni az enyémhez (tök normálisan viselkedtek), erre a csaj elkezdett hangosan ordítozni a kutyájára meg elküldte a kr.va anyjába (kutya még mindig nem csinált semmi rosszat), én meg gyorsan odébb haladtam az enyémmel és mondtam, hogy "Jézusom...", erre megkaptam én is, hogy milyen h.ülye büdös r.b.anc vagyok és hogy az övé inkább tépje szét az én kutyámat? Én meg azt hittem nem jól hallok, hátrafordultam, nyomta tovább a sódert én meg visszaválaszoltam, hogy magát minősíti meg hülye, erre csak mondja, hogy milyen egy ro.ha.dt kr.va vagyok. Így utólag visszagondolva azt kellett volna mondanom, hogy tegyen pórázt meg szájkosarat a kutyájára, ha ilyen harapós... Áhh.


Volt egy csivavám is, vittem pórázon, annak meg neki szaladt egy uszkár, csivavám durván megugatta, uszkár is rákezdett, ott pattogott én meg mondtam a 10 méterrel odébb kullogó gazdinak, hogy "nem ártana megkötni a kutyáját", erre meg megkaptam, hogy neveljem meg én az enyémet! (Kutyám majdnem vak volt már így szinte mindentől megijedt..)


Meséljetek, kivel mik történtek :)))



2014. máj. 7. 18:05
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
38%
14. Ez a tüzelő szuka kérdés mindig necces. Nekem most szukáim vannak, kettő ivaros (mivel velük tenyésztek), egy ivartalan. Az ivarosak tüzelnek igen, és nem fogom őket nem sétáltatni, vagy csak pórázon (kivéve az a pár nap amíg hagyják magukat) - ezen kívül nem megyek direktbe nagy kutyatársaságba, de nem is kerülöm a kutyásokat. Volt kan kutyám is, nem kergette a szukákat - az h erre egyes emberek képtelenek megtanítani a kutyájukat, azért miért én legyek a felelős és miért az én kutyám szívjon?
2014. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
52%
Nem mindenki van még olyan szinten, hogy le tudja tiltani a kutyáját (mondjuk engem nem érint) abba a pár nap kihagyásba nem halnának bele a kutyáid. Ha ilyenkor a mezőre mész ok, de ha a szokásos, kutyás köröket rovod, akkor eléggé figyelmetlen vagy másokkal.
2014. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

18-as. A negatív vélemény is vélemény, de csak gratulálni tudok a stílusodhoz.


Na és ha a kutyám játékból belekap a gyerek kezébe, akkor kinek fognak anyázni a szülők/nagyszülők? Nekem. És ha a görkoris összetöri magát az odapattanó kutya miatt? Hát én leszek a rossz. Bocs, hogy nem akarok másokat veszélyeztetni. Ja és a kutyám 4 hónapja van nálam, korábban kóbor volt, tele van hegekkel, így szerintem érthető, hogy óvatos vagyok vele, pár embertípusra ugyanis elég rosszul reagál valszeg a rossz tapasztalatok miatt. És bármily hihetetlen, nevelem a kutyámat, sokakkal ellentétben, akik meg futtatják szabadon és képtelenek behívni, aztán meg le se szidják rendesen csak ejnye-bejnye.


Volt már 2 eset, mikor összekaptak a kutyák és normálisan lerendeztük a gazdival, enyémet is támadta már meg egy szabadon (!) futó kutya, mégsem fordultam ki a számon, mint az a csaj, pasi lefegyelmezte elég durván a kutyáját aztán meg még 10 percet beszélgettünk. De lehet még belém kötögetni, ha ettől neked jobb lesz.

2014. máj. 8. 11:05
 24/40 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs olyan szinten, lehet szépen ivartalanítani.

2x2x3 hetet, nem bírok ki... de ezt írtam "ezen kívül nem megyek direktbe nagy kutyatársaságba". Én amúgy sem vagyok az egyhelyben állós, dumálgatós, bandázós gazda. Aki nem tudja visszahívni a kutyáját a pl. 16. nap tüzelő szukámtól, azt sajnálom. De ne az én hibám legyen. Amikor hagyja magát és még keresné is a kan társaságot, akkor persze h fokozottan figyelek rá, és még pórázra is veszem. De abból már elegem van h a kan kutyások köpködnek a szukásokra h miattuk nem tudják behívni a kutyájukat.... Nem, azért nem tudják behívni mert elfelejtették megtanítani és/vagy ivartalanítani.

2014. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Firestorm ***** válasza:

Nekünk is van 1-2 :)


Staff-pit keverék a kisasszony.


1.Viszem le békésen a szokásos sétára a kutyát leguggol pisilni erre a vénasszony,aki az egész nyarat azzal tölti,hogy a kutyáknak csinált parkos rész közepén ül,elkezd vernyogni,hogy hogyan merészelem oda sz.a.ratni a kutyámat,ahol ő ül?Néztem nagyokat és elkezdtem magyarázni,hogy nem nagy wc-zik,hanem pisil,mivel a szukák guggolva pisilnek.Erre neki állt feljebb,hogy én ne hazudjak neki,mert a szukák nem így pisilnek.Azóta is mindig direkt mögé viszem pisiltetni a kutyát.


2.Fél éves lehetett talán akkor a kutyám.Mentünk a szokásos pénteki kutyás bandázásra a kutyával,egyszer csak arra lettem figyelmes,hogy egy visító hülye gyerek szalad a kutyám felé és rámar a fenekére.3-4 éves lehetett a kölyök.Az anyuka meg mosolyog.Megkérdeztem,hogy akkor is ilyen vicces lenne,ha a kutya ijedtében rákapott volna?Erre hüledezve a nő,hogy talán szájkosár kéne akkor a kutyára...Erre csak annyit mondtam,hogy vagy a gyerekre egy póráz.Azóta utálja a gyerekeket szegény kutyám,de legalább mostanra nem akar egyiknek sem neki menni,erről leneveltem.


3.Tüzelés.Pórázon az ebem,a szomszéd kan kutya szokás szerint póráz nélkül.Szalad felénk,én betessékelem a kutyát a hátam mögé.A kan csak cseszi ott az anyját a kedves gazdi meg kilométerekről tőlünk,lassan cammog felém,miközben kérlelem,hogy hívja vissza a kutyát.A kutya logikusan nem ment vissza,de a nő csak nem gyorsított a tempón...Mi más választásom volt,mintsem felvenni az ölembe a jó 25 kg-os kutyámat.Szerencsére azóta ivartalanítva van a szukám.


Van sok ilyen sajnos.

2014. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Mint írtam, vissza tudom hívni a kanomat. Sőt, sétáltattam is együtt tüzelő szukával. De azt nagyon nem bírom, mikor a kedves gazdi le se sz.rja, hol a kutyája, csak engedi bele a vakvilágba és csak rajtam múlt, hogy nem történt baleset.
2014. máj. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Miért veszed magadra amit írok, nem neked szólt...el tudtam olvasni h te vissza tudod hívni. De a Te bejegyzésedről jutott eszembe. És azt se írtam egy szóval sem, h engedem a vakvilágba.


De ez azt hiszem tipikus példa h attól h valakik kutyások, még nem lesznek puszipajtik :D

2014. máj. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Szerintem a tüzelő kutya gazdájának annyi felelőssége van, hogy elkerüli a kanokat, meggyőződik a közeledő kutya neméről és ettől függően engedi/nem engedi oda a kutyáját. Kutyafuttatóba szerintem NEM illik bevinni, mert zárt területen a kutyák összeverekedhetnek a szagon is, tehát akkor se vigye be a gazdi, ha nincs bent éppen más rajta kívül.

A kan kutyás meg igenis tanítsa meg, hogy NEM megyünk tüzelő szukához, és behívás mindenek felett :)

Azért a tüzelős gazdi se áshatja el magát és kutyáját 3 hétre

A minap pl egy töketlen kannal, két tökös kannal, egy ivtalan és egy tüzelő szukával sétáltunk többen...fiúkat néha kiosztotta a tüzelő roti, máskor gazdik szóltak, hogy elég lesz. Semmi baj nem volt

2014. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
87%

Én azt érzem, h a kan gazdik kb ezt várják el, h a tüzelő kutyával sehova ne menjenek a szuka tulajdonosok, mert jaj az ő kanjuk...

Nem mondom egy szóval sem, h kutyafuttatóra és egyéb kutyás helyekre járok direkt hergelni a kan kutyásokat, de azt senki ne várja el tőlem, h a 4 fal közé zárom és csak dolgát végezni viszem le.

Amit Szilvi írt, azzal értek egyet.

2014. máj. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Nálunk a közeli futtatóban 1 alkalommal tudott játszani a kankutyám (egy ivartalanított szukával meg pár kannal), aztán 6-7 alkalommal fordultunk vissza mert dugig volt tüzelő lányokkal :) És bizony az utcán is jöttek utánunk szabadon futó begerjedt hölgyek :) Csak fura h a gazdik nem is reagáltak rá hogy az enyém már akcióba lendült volna, csak leszedtem róluk...Én azért óvatosabb lennék, ha szuka kutyám lenne :)


Én ivartalaníttatni fogom a kanomat aegyébként.

2014. máj. 8. 21:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!