Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen konfliktusotok volt...

Milyen konfliktusotok volt eddig kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Tudtam, hogy kutyások közt is vannak idióták, na de ennyire... Nyugtassatok meg, hogy nem csak engem találnak be az ilyen idióták! :( Ma mentem egy parkban, kutyám pórázon!!! (beagle méretű keverék), látom, hogy jön egy csaj egy kicsit nagyobb kutyával, póráz persze nem volt rajta!!! A csaj rászólt az övére, hogy maradjon, de az nem hallgatott rá...a kutyája jött barátkozni az enyémhez (tök normálisan viselkedtek), erre a csaj elkezdett hangosan ordítozni a kutyájára meg elküldte a kr.va anyjába (kutya még mindig nem csinált semmi rosszat), én meg gyorsan odébb haladtam az enyémmel és mondtam, hogy "Jézusom...", erre megkaptam én is, hogy milyen h.ülye büdös r.b.anc vagyok és hogy az övé inkább tépje szét az én kutyámat? Én meg azt hittem nem jól hallok, hátrafordultam, nyomta tovább a sódert én meg visszaválaszoltam, hogy magát minősíti meg hülye, erre csak mondja, hogy milyen egy ro.ha.dt kr.va vagyok. Így utólag visszagondolva azt kellett volna mondanom, hogy tegyen pórázt meg szájkosarat a kutyájára, ha ilyen harapós... Áhh.


Volt egy csivavám is, vittem pórázon, annak meg neki szaladt egy uszkár, csivavám durván megugatta, uszkár is rákezdett, ott pattogott én meg mondtam a 10 méterrel odébb kullogó gazdinak, hogy "nem ártana megkötni a kutyáját", erre meg megkaptam, hogy neveljem meg én az enyémet! (Kutyám majdnem vak volt már így szinte mindentől megijedt..)


Meséljetek, kivel mik történtek :)))



2014. máj. 7. 18:05
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
73%

Na...

Van az utcánk,ahol ugye el kell menni,mert arra van a park. Megyek a 8 kilós 3 lábú shih tzu keverékemmel,és látom hogy nyitva van a kapu ott,ahol lakik egy 40 kg körüli labrador keverék. Na,rohan ki a kutya,oda kap az enyémnek,én gyorsan felveszem. a kutya már majdnem elkezd engem harapdálni,amikor jön a gazda,és ráüvölt a kutyájára. Nem megy vissza persze a kutya,akkor kéri a kutya gazdája,hogy fogjam meg a kutyáját (12 éves lány vagyok) És így kéri,hogy fogjam meg a kutyáját,közben meg ott volt a kezemben az enyém. Mondom,hogy majd akkor ha mondjuk megtanulja a kutyanevelés alapjait. Ja,és a "gazdi" kb. 3 évtizeddel idősebb nálam. :D Ja,és a kutyám pedig nem divatból van,hanem sportolni,és egy menhelyről hoztam.

2014. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Sétáltunk, rövid de laza pórázon a közepes kutyám. A legtöbb ember felé semmiféle érdeklődést nem mutat, rájuk se néz. Jött szembe 2 cigányasszony meg vagy 6 gyerek. Mikor már elmentek mellettünk, egyszer csak elég érdekes hangnemben utánam kiáltott az egyik, hogy 'Szájkosár nincs?' Én meg szépen visszakérdeztem, hogy: 'És neked?'. Kb 1 perc csend, aztán még utánam üvöltött valamit. Ja, és a kutyám rájuk se nézett...
2014. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

talán a tapasztalat ,talán a kutyám nagy mérete, esetleg a kora , de velünk már nem történnek ilyenek " sajnos " .persze az,hogy nagydarab kopasz "" állatnak "" nézek ki talán elveszi a harciasabb emberek kedvét, de tény ,hogy rengeteg a sunyi kutyás. a kakit felszedni szerintem nekünk kutyásoknak kötelező, így ezt el is várom sőt kikényszerítem ha kell :) persze könnyű nekem, de ha én megteszem egy hatalmas kutyánál, akkor mások is megtehetik a saját legtöbb esetben kisebb kutyájuk-nál.

póráz nélküli séta :) ezek a " plázacica ,vagy nevezzük egyszerűen kretén állatoknak " :) tök mindegy ,hogy te mit teszel,vagy mit nem , számukra a lényeg ,hogy valaki mást tudjanak hibáztatni.

a saját véleményem szerint , a saját lelkednek is jobb ,ha ilyen esetekben : TE VAGY A BUNKÓBB !! :) ne engedd ,hogy bárki aki még a saját kutyáját sem képes kezelni , a viselkedésével föléd kerüljön. legyél keményebb .legyél bunkóbb, ha kell legyél akár egy idősebbel szemben is tiszteletlen ! hosszútávon megéri :) mert az emberek azzal keménykednek akit nyuszinak hisznek. ELLENBEN ,TE AKI KÉPES VAGY A KUTYÁDAT EGY SZÓVAL IRÁNYÍTANI, TE NEM LEHETSZ NYUSZI :) legyetek sokkal büszkébbek, hiszen aki a kutyáját képes kiképezni, az már jobb ,mint aki csak úgy fut a kutyája után :)

2014. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Van mikor az én kutyám is oda a akar menni más kutyához barátkozni, és ha épp nem fogad szót,amikor mondom neki,hogy jöjjön vissza én is lecseszem. Aki nem tudja miért történik mindez vagy nem szokott ilyenért szidni, csak néz, hogy mi bajom van, meg féltik az enyémtől. Mondván, biztos azért hívom már hangosabban, mert vigyázni kell vele. No persze én nem szoktam a másik gazdit ilyenért elküldeni a francba :)
2014. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok még, most nézem,hogy te beszóltál neki. Hát igen erre én is nem túl pozitívat reagáltam volna. Nem kell beleszólni ismeretlenül.
2014. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
31-es, mit lehet egy 3 lábú shi-tzu keverékkel sportolni?
2014. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

XD a nagydarab kopasz állatoson derültem egy jót... Mondjuk én a kis 160 centimmel meg a szőke fejemmel viccesen keménykednék vele..

Pont tegnap volt a dobimnak két olyan kirohanása, amikor a másodiknál a veszett k.va anyját szidva csaptam a földhöz... néha megesik az ilyen, a kisasszony erőteljesen elkezdett kamaszodni és most járunk ott, hogy behívást tanulunk. Sajnos muszáj néha utána hajítanom a nyakörvet, hogy meghallja, amit mondok, néha muszáj földhözcsapni... nem tehetek róla, gyakorlunk rendületlenül, de ez van. Szoktak nekem is beszólogatni, meg bunkó k.rváztak már le emiatt, de a kutya rettenetesen fél a gyerekektől és a gyerekkel sétáló felnőttektől, ennek következtében agresszív... na most megnézném mennyire örülne egy-egy állatkínzózó anyuka, ha az én kis aranybögyörő pöttömkutyám megtépné a gyerekét...

2014. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

33 a kopasz állat vook :)

nem a méret, hanem a habitus :)

nekem már nem kell eldobnom a pórázt ,és kiabálnom sem ( de már több mint 5 éve képezzük egymást :)

de hidd el kis ember ( csajszi :) ,ha határozott vagy ,és komolyan is gondolod, azt megérzik a kutyák is ,és az emberek is ! a kamasz kutyával úgy kell bánni mint a .........( szívem szerint azt írnám,hogy mint a kamasz gyerekkel, de akinek van az tudja,hogy a kamasz gyereket nevelő szülők ismerik csak meg igazán az "" AGGÓDÁS "" fogalmát :) így ,hidd el a nyugalom a legokosabb dolog, amivel egy kutyát irányíthatsz :) a behívást pedig évekig kell gyakorolni :) jutifalat :) sok séta -jutifalat ,és NYUGALOM ! ez a trükk :)

2014. máj. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Igen, tudom. Van mellette egy 6 éves munkavonalas németjucim... Vele már minden okés... mondjuk azért egy dobermann és egy német juhászkutya ég és föld...

Tudom, azért én is szoktam keménykedni a kutyaszaron főleg...meg a pórázcibáló kis akármiken. Egyrészt... ha én képes vagyok alárakni az újságot, más is meg tudja tenni (pedig méretes a produktum), másrészt a 2 kutya együtt nehezebb, mint én... semmibe nem telne nekik feltörölni velem a várost, mégis tudunk szépen sétálni...

2014. máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hosszú idő után ma ismét kaptam 2 beszólást a póráz hiánya miatt, természetesen antiszoci kutyák gazdáitól :D

Jó 2 órás, nyugodt kertvárosi-lakótelepi-zöldövezeti sétán voltunk. Először egy járdán jött szemben egy kis keverék egy öregasszonnyal, kutya ugatni-őrjöngeni kezdett, gazdi lehúzta az útra, Argos még tőlem lemaradva szimatolt, hívtam és tovább mentünk. Ahogy haladtam el mellettük, beszólt: "Nem kéne megkötni?" Közöltem, hogy "Nem...ugyanis nem az én kutyám támad" :P Ezzel lerendeztem és mentünk tovább.

Aztán következő lakótelepi parkoló, középen egy kb. 3 méter széles füves-fás csík, két oldalt parkoló autók. Kutyám lemaradva...elénk kanyarodik egy angol buldoggal egy szintén korosabb nőszemély. Ahogy utolérjük őket, Argi menne oda. Nem csak a kettőnk számára érthető jellel közöltem Argival, hogy várjon, hanem DIREKT HANGOSAN szóltam, hogy "VÁÁÁÁÁÁRJ!". Megállt, nőci hátranézett. Kérdeztem, hogy oda lehet engedni? Nőci: "hát nem tudom" :O Kérdeztem, agresszív? "Neeeeem, de tüzel és nem meri". Mondtam, hogy akkor legyen szíves arrébb húzni és gyorsan megelőzzük, úgyis gyorsabban sétálunk. Argit ekkor FOGTAM. Félfojtóval próbálta húzni, kutya már ugatott. Argival közöltem, hogy "kerül-bal", és elengedtem, szépen kikerülte, én meg a két kutya közt voltam hárításnak, nőci mondta, hogy "30 kg-os kutyát nem tudok elhúzni" :P Argit megdicsértem, mentünk tovább. Na ekkor dumált utánam, hogy pórázról nem hallottam-e, ekkora kutyát pórázzal kell vinni. Na, belőlem kijött, hogy még egy idióta :D De a póráz, a póóóóóóráz. Mondtam, hogy az övé akart támadgatni, kutyám elment mellette kikerülve...de csak mondta, én meg röhögve ott hagytam :D

2014. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!